Kupno samochodu - jak zminimalizować koszty?

Kupno samochodu - jak zminimalizować koszty?23.02.2017
Nie da się ukryć, że zakup samochodu jest bardzo dużym kosztem dla wielu ludzi, bowiem najczęściej wymaga inwestycji rzędu przynajmniej kilkunastu tysięcy złotych za auto używane. Oczywiście mówimy tutaj o samochodach, które są w dobrym stanie …

... i miałyby nam posłużyć przez kilka następnych lat. W przypadku kiedy decydujemy się na samochód z salonu, to wydatki są jeszcze wyższe, bo za najtańsze egzemplarze różnych marek zapłacimy około 30-40 tysięcy złotych - aczkolwiek są to samochody bardzo słabo wyposażone. Czy jest jakieś inne rozwiązanie, niż wydawanie jednym rzutem tak dużych sum, ale pozwoli nam nabyć samochód w dobrym stanie?

Używane samochody poleasingowe

Jest to jedno z bardziej polecanych rozwiązań, które naprawdę może się opłacać. Szczególnie widać to po cenach, które widnieją np. na http://autakrajowe.com.pl/, gdzie mamy do czynienia właśnie z tego typu samochodami. Samochody poleasingowe, to nic innego jak takie auta, które ktoś wcześniej wynajmował od firmy i po okresie leasingu zwrócił samochód, a sam zdecydował się np. na nowszy model i dalej płacił raty leasingu. Są to auta sprawdzone i w bardzo dobrym stanie, a co najważniejsze nie po wypadkach.

W niektórych firmach jest również możliwość rozłożenia płatności na raty, co powoduje, że nie musimy dysponować szczególnie dużymi zasobami gotówki, a całą płatność możemy rozłożyć na odpowiednio długi okres. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na tym, aby nowy samochód nie stał się zbyt dużym obciążeniem dla budżetu.

Nissan

Leasing samochodowy

Jeśli prowadzimy własną firmę, to leasing samochodowy może okazać się idealną okazją do tego, aby płacić nieco mniejsze podatki, bowiem koszty raty leasingowej możemy bez większych problemów wliczyć w koszty prowadzenia działalności. Jest to zdecydowanie jedna z najczęściej wybieranych opcji przez właścicieli zarówno małych, jak i dużych biznesów. Pozwala na to, aby cieszyć się samochodem, jednocześnie nie ponosząc bardzo wysokich kosztów początkowych i wykładania pełnej gotówki.

Samodzielnie musimy zdecydować, która opcja będzie dla nas najbardziej satysfakcjonująca. W żadnym wypadku nie należy się z decyzją śpieszyć, bowiem jest ona zbyt poważna, aby podejmować ją pochopnie. Najlepiej na spokojnie usiąść i wypisać na kartce sobie wszystkie zalety i wady każdego rozwiązania. Oczywiście wcześniej warto przeanalizować również swój budżet, czy na pewno będzie w stanie taką inwestycję wytrzymać.