Witaj w MotoNews.pl | zaloguj się  MotoNews.pl - Kanały RSS 
 
WIADOMOŚCI MOTORYZACYJNEFORUM DYSKUSYJNEOCEŃ SWOJE AUTOOGŁOSZENIA MOTORYZACYJNELITERATURA TECHNICZNA
WYSZUKIWANIE: Google Netsprint 
  

Alfa Romeo   Aston Martin   Audi    Bentley   BMW    Cadillac   Chevrolet   Chrysler   Citroen   Dacia   Daihatsu   Daewoo   Dodge   Fiat
Ford   Honda   Hyundai   Infiniti   Jaguar   Jeep   Kia   Lancia   Land Rover   Lexus   Mazda   Mercedes-Benz   Mini   Mitsubishi   Nissan
Opel   Peugeot   Porsche   Renault   Rover   Saab   Seat   Skoda   Smart   SsangYong   Subaru   Suzuki   Toyota   Volkswagen   Volvo

MotoNews.pl




literatura  
 zobacz też:
moto-wiadomościopinie kierowcówgaleria zdjęćtematy na forum


 Rynek: Europejska wyprawa Dacii Sandero




Europejska wyprawa Dacii Sandero - Dacia - Wiadomości   25.03.2009 Dacia Sandero zdobyła wschodnią i centralną Europę, odwiedzając w ciągu pięciu dni m.in. Rumunię, Bułgarię i Serbię. Podczas wyprawy, która dotarła aż do malowniczych zakątków nad brzegiem Morza Czarnego, auto pokonało dystans 5 tysięcy kilometrów.


Pierwszy etap wyprawy, w której wzięli udział Jędrzej Chmielewski i Krzysztof Gregorczyk (dziennikarze portalu francuskie.pl), rozpoczął się 11 marca 2009 roku w Warszawie i wiódł przez Słowację i Węgry.
Europejska wyprawa Dacii Sandero - Dacia - WiadomościPo przejechaniu ponad 800 kilometrów dziennikarze dotarli do granicy z Rumunią, odwiedzając miasto Pitesti, w którym znajduje się fabryka Dacii. Rumuńskie drogi nie oszczędzały zawieszenia Dacii, samochód musiał ponadto sprostać bardzo zmiennym warunkom pogodowym: od ulewnego deszczu po opady śniegu w górach. Ostatnim etapem tego odcinka był kurort Konstanca nad Morzem Czarnym. Zawieszenie Dacii Sandero jest niesamowicie komfortowe. Wszelkie nierówności były doskonale tłumione – powiedział Krzysztof Gregorczyk.
Kolejny etap wyprawy wiódł przez malownicze tereny wzdłuż brzegów Morza Czarnego, w stronę popularnego bułgarskiego kurortu Złote Piaski. Stamtąd górskimi serpentynami dziennikarze prowadzący Dacię Sandero dojechali do miasta Stara Zagora, położonego 200 kilometrów od Sofii. Dacia jest bardzo stabilnym samochodem. Jazda po serpentynach pomimo wysokiego nadwozia nie stanowi dla tego auta żadnego problemu – powiedział Krzysztof Gregorczyk, który ma doświadczenie jako kierowca w rajdach samochodowych.
14 marca 2009 roku kierowcy dojechali do Sofii, skąd udali się do Belgradu, a potem do miejscowości Szeged po węgierskiej stronie granicy. Na tym etapie Dacia Sandero miała na liczniku ponad 3 tysiące przejechanych kilometrów. Stamtąd, z postojem w Budapeszcie, wyprawa zmierzała już w stronę Polski.
Europejska wyprawa Dacii Sandero - Dacia - Wiadomości W ciągu 6 dni załoga Dacii Sandero przejechała blisko 5 tysięcy kilometrów, odwiedzając 4 stolice oraz 5 krajów. Samochód w długiej trasie spisywał się świetnie. Jest duży, komfortowo zawieszony i daje pewność prowadzenia. Średnie spalanie wyniosło 7,2 litra na 100 kilometrów. Z całą pewnością jest to auto, które nadaje się świetnie zarówno do miasta, jak też na wakacyjną rodzinną wyprawę. Żal było nam się rozstawać z Dacią po zakończeniu testu. Jest to samochód stosunkowo tani, a mimo to sprawdza się doskonale – podsumował wyprawę drugi z kierowców, Jędrzej Chmielewski.
Wyprawa odbyła się modelem Sandero w wersji Laureate z silnikiem benzynowym 1.6 o mocy 87 KM. Dacia Sandero jest kompaktowym hatchbackiem, którego nowoczesna linia przyciąga wzrok, a wyjątkowo przestronne wnętrze gwarantuje komfort oraz bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Samochód jest praktyczny, posiada liczne schowki oraz jeden z największych bagażników w swojej klasie (od 320 dm3 lub do 1 200 dm3, po złożeniu tylnej kanapy). Dacia Sandero to doskonały wybór dla osób szukających solidnego, wielofunkcyjnego auta w bardzo atrakcyjnej cenie.


Źródło: Renault

Więcej wiadomości



 

Fotoblog | MotoNews.pl » Nowości, zdjęcia, fotorelacje


Anderson Germany prezentuje: Mercedes CL65 AMG   02.09.2010 Firma tuningowa anderson Germany ostatnio postawiła sobie za zadanie stworzenie pojazdu, który łączyłby elegancję i dynamikę coupe z osiągami samochodu ...  »
Infiniti na Los Angeles Auto Show   01.09.2010 Na amerykańskim rynku pojawi się nowy, mocny gracz, gdy 18 listopada podczas Los Angeles Interational Auto Show swój debiut będzie mieć model Infiniti M Hybrid ...  »
Wielki Brat: BMW X6 Widebody od Enco Exclusive   01.09.2010 Monachijski SUV BMW X6 posiada sugestywną sylwetkę coupé, szczodre proporcje i jest uosobieniem luksusowego pojazdu terenowego. Pozycjonowany przez producenta ...  »
Moskiewski łącznik, Lumma BMW CLR500 RS2   01.09.2010 Podczas moskiewskiej wystawy motoryzacyjnej niemiecki tuner Lumma Design zaprezentował model Lumma BMW CLR500 powstały we współpracy z miejscową firmą TopCar. ...  »

strona głównaredakcjaliteratura technicznakontakt z namireklama

fotoblog - forum - samochody użytkowników - ogłoszenia - książki - oceny samochodów - autogaleria
Copyright © 1999-2010 MotoNews.pl