MotoNews.plWitaj w MotoNews.pl | zaloguj się  
Motoryzacja bliżej Ciebie 
Samochody, motoryzacja, opinie

Abarth  Alfa Romeo  Aston Martin  Audi  Bentley  BMW  Cadillac  Chevrolet   Chrysler   Citroen   Dacia   Daihatsu   Daewoo   Dodge  Fiat
Ford  Honda   Hyundai   Infiniti   Jaguar   Jeep   Kia   Lada   Lancia   Land Rover   Lexus   Mazda   Mercedes   Mini   Mitsubishi   Nissan
Opel   Peugeot   Porsche   Renault   Rover   Saab   Seat   Skoda   Smart   SsangYong   Subaru   Suzuki   Toyota   Volkswagen   Volvo

MotoNews.pl


 zobacz też:
wiadomościopinie kierowcówgaleria zdjęćceny nowych aut


 Bezpieczeństwo: Fotelik bezpieczeństwa



Fotelik bezpieczeństwa - Renault - Samochody   08.04.2009 Tylko 7% małych pasażerów podróżuje w odpowiednio zabezpieczonych fotelikach samochodowych, a do aż 40% poważnych wypadków z udziałem dzieci dochodzi podczas podróży krótszych niż 3 kilometry!


Przewożenie prawidłowo zabezpieczonych dzieci mogłoby zredukować ilość poważnych obrażeń w trakcie wypadków aż o 88% w przypadku dzieci poniżej dziewiątego miesiąca i o 71% w przypadku małych pasażerów w wieku od 9 miesięcy do 4 lat (źrodło: Laboratory for Accident Research, Biomechanics and Human Behaviour Studies; wnioski badań opublikowane w “Driving Safety Forward, Renault and Safety” ).
Zdarza się, że podczas krótkich podróży dzieci przewożone są bez żadnych zabezpieczeń. Rodzice, zabierając dzieci, np. do osiedlowego sklepu po zakupy, rzadko wkładają je do fotelików myśląc, że w trakcie kilkuminutowej jazdy nic złego się nie wydarzy – mówi Zbigniew Weseli, dyrektor Szkoły Jazdy Renault. Zagwarantowanie najmłodszym podróży w bezpiecznych warunkach to obowiązek, bez względu na długość planowanej trasy – dodaje.
Dzieci są szczególnie narażone na obrażenia nawet podczas kolizji, które występują przy niewielkiej prędkości. Zderzenie przy jeździe zaledwie 20 km/h może mieć fatalne skutki dla nieodpowiednio zabezpieczonego dziecka. W takiej sytuacji wzrasta niebezpieczeństwo, że zostanie ono wyrzucone z samochodu przez szybę, a wówczas ryzyko utraty życia zwiększa się dziesięciokrotnie.
Równie ważne jak prawidłowe mocowanie fotelika jest to, aby został on odpowiednio dobrany do wieku i wagi dziecka, tak żeby systemy zabezpieczające mogły chronić najwrażliwsze partie ciała, które zmieniają się wraz z wiekiem dziecka. Dzieci w wieku do 2 lat mają wrażliwy kark i kręgosłup oraz nieproporcjonalnie ciężką głowę (1/4 wagi ciała w porównaniu do 1/8 wagi ciała u dorosłej osoby) dlatego częstym urazem podczas wypadków są obrażenia szyi. U dzieci w wieku od 2 do 4 lat prawie połowa urazów to obrażenia głowy, które zazwyczaj spowodowane są uderzeniem w przedni fotel. U starszych dzieci najczęstszymi urazami są urazy brzucha i miednicy.


Źródło: Renault

Więcej wiadomości


 

AutoBlog » Tuning, targi, samochody luksusowe


 Podwójny debiut Skody na zlocie nad Woerthersee
skoda 5
   22.05.2012 Podczas tegorocznego zlotu fanów tuningu, Skoda Auto zaprezentowała dwa nowe samochody - oba oparte na konstrukcji Skody Citigo. Była to rajdowa Skoda Citigo Rally oraz niepowtarzalna Skoda Citigo DJ Car, wyposażona w mikser i gramofon. ... »
 Nowy Volkswagen Golf GTI Cabriolet
VW Golf GTI Cabrio 12
   22.05.2012 Żadna inna sportowa marka w klasie kompaktowej nie jest tak znana, ani nie osiągnęła takiego sukcesu na rynku, jak GTI Volkswagena. Gdy pierwszy Golf GTI zadebiutował 36 lat temu, ta kombinacja trzech liter niemal z dnia na dzień stała się ... »
 Isuzu D-MAX - pickup o całkowicie nowym obliczu
Isuzu D-MAX 13
   22.05.2012 Bazując na blisko stuletnim doświadczeniu Isuzu w produkcji pojazdów, całkowicie nowy D-MAX definiuje od nowa pojęcie słowa: „wytrzymałość”. Serce rasowego sportowca Całkowicie nowy, wysokoprężny silnik o pojemności 2,5 l, z ... »
 Nowe BMW serii 6 Gran Coupe
BMW 6 Series Gran Coupe 13
   22.05.2012 BMW po raz kolejny wkracza do nowego segmentu pojazdów, prezentując model BMW serii 6 Gran Coupe. Ten ekskluzywny model jest obok wersji Cabrio i Coupe prawdziwym ucieleśnieniem estetycznego wyglądu, sportowych właściwości jezdnych, a ... »

 

MotoNews.TV » Motoryzacyjna telewizja internetowa


 Mercedes zaprasza na ciemną stronę mocy
Mercedes zaprasza na ciemną stronę mocy   15.05.2012 Mercedes-Benz AMG Black Series to edycja dla specjalnych klientów, którzy cenią sobie niemiecką solidność producenta, ale lubią też nieco mniej „grzeczną” stylistykę. Najnowsza wersja C63 AMG Coupe Black Series daje im jedno i drugie.  »
 Mercedes klasy S i CLS Black Bison na filmie
Mercedes klasy S i CLS Black Bison na filmie   08.05.2012 Fani mrocznych interpretacji modeli Mercedesa w wykonaniu japońskiego tunera Wald International nie mogą przegapić tej okazji. Japończycy właśnie opublikowali kilka filmów prezentujących edycje Black Bison dla Mercedesów klasy S i CLS.  »
 Zapowiedź nowego Bugatti 16C Galibier
Zapowiedź nowego Bugatti 16C Galibier   30.04.2012 Bugatti postanowiło podrażnić nad trochę tuż przed oficjalną premierą nowego, koncepcyjnego modelu 16C Galibier. Producent ultraluksusowych samochodów nie ma chyba jednak zbyt dużego doświadczenia w konstruowaniu tzw. „teaserów”, ...  »
 Ostatnia okazja, by obejrzeć Lambo Aventador J
Ostatnia okazja, by obejrzeć Lambo Aventador J   30.04.2012 Pamiętacie jeszcze niesamowite Lamborghini Aventador J, które włoski producent pokazał w marcu w Genewie i zachwycił nim publiczność i specjalistów? Stworzony w jednym, jedynym egzemplarzu roadster został sprzedany za 2,74 miliona dolarów ...  »

strona głównaredakcjaforum samochodowekontakt z namireklama

wiadomości motoryzacyjne - autogiełda - cennik nowych samochodów - autogaleria - opinie o samochodach
Copyright © 1999-2012 MotoNews.pl
Warunki korzystania z serwisu