MotoNews.pl

Infiniti Q30: odliczanie przed Frankfurtem

31 sierpnia 2015

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Infiniti Q30 2

Międzynarodowy Salon Samochodowy we Frankfurcie będzie miejscem światowej premiery Q30, pierwszego w historii Infiniti modelu premium active compact.

Wyjątkowo wyraziste nadwozie Q30, w miłej dla oka formie, odzwierciedla dynamikę najnowszego kompaktu w segmencie premium. W podobnym stylu wyrazistych form i łuków utrzymane jest wnętrze samochodu, przyjaźnie otaczające kierowcę i pasażerów. Stworzenie we wnętrzu atmosfery typu premium nie byłoby możliwe bez użycia najszlachetniejszych materiałów. Takim jest choćby włoska tkanina Dinamica, przypominająca w dotyku najdelikatniejszy zamsz. Używana w przemyśle modowym, teraz pokrywa słupki i dach kokpitu Infiniti Q30.

Fotele kierowcy i pasażerów zostały tak skonstruowane, a punkt H (punkt biodrowy, będący wyjściowym dla optymalizacji sylwetki w aucie), tak umieszczony, by w najlepszy z możliwych sposób połączyć komfort zasiadania
z wymogami dynamicznej jazdy w mieście i poza nim.

„Kunsztowna rzeźba nadwozia i asymetryczna konstrukcja kabiny Q30, nie pozostawiają wątpliwości, że to Infiniti” − mówi Prezes Infiniti, Roland Krueger. “Wraz z premierą Q30 otwieramy nowy rozdział w naszej historii − wkraczamy w nowy dla Infiniti segment i dobitnie poszerzamy ofertę dla klientów. A to przecież istotna część naszej strategii, jako globalnego producenta samochodów premium” – podkreśla Roland Krueger.

Infiniti Q30 zostanie oficjalnie zaprezentowany na konferencji prasowej Infiniti we Frankfurcie, 15 września o godzinie 10:15.

Zdjęcia: Infiniti