MotoNews.pl

Opel Grandland X w cenie od 94 900 zł

31 lipca 2017

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Opel-Grandland-X-4801

Opel Grandland X to nowoczesne, dynamiczne linie, atrakcyjny terenowy wygląd i podwyższona pozycja foteli, zapewniająca typową dla samochodu sportowo-użytkowego dobrą widoczność w każdym kierunku, a także mnóstwo nowoczesnych technologii oraz komfortowe i przestronne wnętrze. Nowość rynkowa to mocny zawodnik w dynamicznie rozwijającym się segmencie pojazdów sportowo-użytkowych, nie tylko dzięki atrakcyjnej relacji wartości do ceny.

Opel Grandland X od października dostępny w salonach dealerskich w Polsce

Model zadebiutuje podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego IAA we Frankfurcie, a od października będzie dostępny w salonach dealerskich w Polsce. Zamówienia można składać już teraz — ceny katalogowe samochodu zaczynają się już od 94 900 zł (wszystkie ceny są sugerowanymi cenami detalicznymi z VAT w Polsce). Model wyróżnia się bogatym wyposażeniem standardowym, które obejmuje działający w oparciu o kamerę system ostrzegania przed niezamierzonym opuszczeniem pasa ruchu, rozpoznawanie znaków drogowych, system wspomagający ruszanie pod górę, radioodtwarzacz R4.0 z modułem Bluetooth umożliwiającym korzystanie z telefonu w trybie głośnomówiącym, klimatyzację z filtrem przeciwpyłkowym i przeciwzapachowym, komfortowe fotele z szerokim zakresem regulacji oraz tylną kanapę dzieloną w układzie 40:60. System Opel OnStar także jest oferowany standardowo we wszystkich wersjach wyposażenia tego modelu.

Atrakcyjna, dynamiczna sylwetka nowego kompaktowego SUVa marki Opel przyciąga wzrok — nawet jeszcze bardziej z opcjonalnym dwukolorowym wykończeniem. Mierzący 4,48 metra długości Grandland X zwraca uwagę wyrazistymi proporcjami i krótkimi zwisami oraz atletyczną sylwetką kojarzącą się z napiętymi mięśniami. Dzięki dużemu rozstawowi osi wynoszącemu 2675 milimetrów nawet pięć osób w środku nie może narzekać na brak przestrzeni. Nie brakuje także miejsca na bagaż i sprzęt sportowy. Pod względem pojemności bagażnika (514 litrów z możliwością powiększenia do 1652 litrów) nowy SUV Opla dorównuje najprzestronniejszym kompaktowym kombi.

Najnowocześniejsze systemy wspomagające kierowcę ułatwiają prowadzenie

Grandland X jest wyposażony w ultranowoczesne systemy wspomagające kierowcę, systemy multimedialne i rozwiązania podnoszące komfort. Alarm przedkolizyjny z funkcjami automatycznego hamowania awaryjnego i wykrywania pieszych, system wykrywania senności kierowcy, zaawansowany asystent parkowania czy kamera 360° to tylko niektóre przykłady wyposażenia opcjonalnego. Systemy takie jak opcjonalny adaptacyjny tempomat z funkcją zatrzymania (3 000 zł), utrzymujący wybraną prędkość i odległość od pojazdu poprzedzającego, a także w razie potrzeby zwiększający lub zmniejszający prędkość Grandlanda X, zwiększają jeszcze bardziej bezpieczeństwo. Typowy dla Opla najwyższy poziom komfortu zapewniają opcjonalne ergonomiczne fotele z atestem AGR (Akcji na rzecz Zdrowych Pleców), a także podgrzewana kierownica i podgrzewane fotele z przodu i z tyłu oraz klapa bagażnika otwierana i zamykana ruchem stopy. Panoramiczny szklany dach w cenie 2 900 zł pozwala wypełnić wnętrze naturalnym światłem i zapewnia znakomity widok na niebo.

Jak zwykle w przypadku Opla kierowca i pasażerowie Grandlanda X mogą korzystać z najlepszego wyposażenia w zakresie łączności dzięki systemom IntelliLink najnowszej generacji z interfejsami Android Auto i Apple CarPlay oraz osobistemu opiekunowi kierowcy Opel OnStar z nowymi usługami rezerwacji hotelu i wyszukiwania dogodnego parkingu . Indukcyjna ładowarka umożliwia bezprzewodowe ładowanie smartfonów . Fani muzyki i nagłośnienia wysokiej klasy mogą zamówić system Denon z ośmioma głośnikami i subwooferem za 2 900 zł.

Opel ponownie zaprezentował się jako lider technologii oświetlenia, wyposażając Grandlanda X w adaptacyjny system oświetlenia przedniego (AFL) z diodowymi reflektorami. Poszczególne funkcje, takie jak doświetlanie zakrętów, asystent świateł drogowych i automatyczne poziomowanie wiązki świetlnej, gwarantują optymalne oświetlenie drogi w każdej sytuacji.

Przyjemność z jazdy dzięki nowoczesnym silnikom i przyczepności wspomaganej przez system Grip Control

Oprócz wielu systemów wspomagających kierowcę, bezpieczeństwo i przyjemność z jazdy Grandlandem X zapewniają także dynamiczne silniki i opcjonalny elektroniczny system kontroli przyczepności Grip Control. Początkowo samochód będzie oferowany z dwoma silnikami do wyboru, charakteryzującymi się doskonałym poziomem emisji CO2 — co przekłada się na niższe koszty eksploatacji. Obydwa silniki mogą współpracować z nowoczesną sześciobiegową przekładnią manualną lub z sześciobiegowym automatem o zoptymalizowanym tarciu wewnętrznym. System Start/Stop należy do wyposażenia standardowego.

  • Wykonany w całości z aluminium silnik benzynowy 1.2 Turbo z bezpośrednim wtryskiem paliwa, rozwijający moc 96 kW/130 KM i maksymalny moment obrotowy 230 Nm przy 1750 obr./min (zużycie paliwa wg NEDC: 6,4 l/100 km w cyklu miejskim, 4,9 l/100 km poza miastem, 5,5–5,4 l/100 km w cyklu mieszanym; emisja CO2: 127–124 g/km).
  • Diesel 1.6 o mocy 88 kW/120 KM, oferujący maksymalny moment obrotowy 300 Nm przy 1750 obr./min (zużycie paliwa wg NEDC: 5,1–4,7 l/100 km w cyklu miejskim, 4,2–3,9 l/100 km poza miastem, 4,6–4,3 l/100 km w cyklu mieszanym; emisja CO2: 118–111 g/km).
  • W najbliższej przyszłości oferta zespołów napędowych oferowanych w Grandlandzie X zostanie poszerzona z myślą o klientach zainteresowanych mocniejszymi silnikami.

Opcjonalny elektroniczny system Grip Control pomaga w bezpiecznym przekazaniu tej mocy na drogę, zapewniając znakomitą przyczepność o każdej porze roku i na każdej nawierzchni. Kierowca ma do wyboru pięć trybów jazdy. System dostosowuje rozkład momentu obrotowego na przednie koła, pozwalając nawet na buksowanie kół, gdy jest to konieczne. W egzemplarzach z automatyczną skrzynią biegów system koryguje także punkty zmiany przełożenia i reakcję przepustnicy. Zapewnia to najlepszą przyczepność i stabilność niezależnie od tego, czy Grandland X porusza się po zaśnieżonej, błotnistej, piaszczystej czy mokrej nawierzchni.

Dynamicznymi osiągami można cieszyć się w komfortowej i wykończonej wysokogatunkowymi materiałami kabinie Grandlanda X, sprzyjającej dobremu samopoczuciu. Przyciski w środkowej części deski rozdzielczej zostały pogrupowane w trzech segmentach, zapewniając szybki i intuicyjny dostęp do sterowania systemem multimedialnym, klimatyzacją i funkcjami podwozia. Typowa dla samochodów sportowo-użytkowych wyższa pozycja foteli zapewnia lepszą widoczność.

Tak wyposażony nowy Grandland X z silnikiem benzynowym jest dostępny w cenie od 94 900 zł, natomiast wersje z silnikiem diesla kosztują od 105 900 zł (sugerowana cena detaliczna z VAT w Polsce). Nowość rynkowa dołącza do mniejszych krewniaków — Opla Crosslanda X i bestsellerowej Mokki X. Jednocześnie Grandland X stanowi rozszerzenie obecności marki Opel w bardzo popularnym segmencie samochodów kompaktowych, do którego należą także modele Astra i Zafira.

Zdjęcia: Opel