Kongres MOVE oraz marki Tesla, Bentley i BMW podczas targów Poznań Motor Show

Kongres MOVE oraz marki Tesla, Bentley i BMW podczas targów Poznań Motor Show28.03.2018
W Polsce rejestruje się coraz więcej aut z napędami alternatywnymi. Czy ten trend się utrzyma? Czy klienci przekonają się do nowych napędów? O tym wszystkim będziemy rozmawiać na kongresie MOVE - Mobility & Vehicles.

W Polsce rejestruje się coraz więcej aut z napędami alternatywnymi. Na naszych drogach pojawiają się pojazdy elektryczne, w IV kw. 2017 r. zarejestrowano ich (łącznie z hybrydami plug-in) 396 sztuk. Coraz więcej, bo aż 75% pojazdów kupują firmy, a ich udział w zakupach wzrasta od lat. Czy ten trend się utrzyma? Czy klienci przekonają się do nowych napędów? O tym wszystkim będziemy rozmawiać na kongresie MOVE – Mobility & Vehicles!

Kongres MOVE - 5 kwietnia 2018 r., Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o., Sala Ziemi

Kongres odbędzie się podczas największych w Polsce i czwartych w Europie targów motoryzacyjnych Poznań Motor Show, które co roku przyciągają setki tysięcy profesjonalistów i pasjonatów branży automotive.

W tym roku wydarzenie odbywa się pod hasłem „Motoryzacja Jutra”, dlatego też nie mogło na nim zabraknąć tak ważnego tematu jak elektromobilność. Na targach Poznań Motor Show co roku prezentowane są najnowsze trendy i technologie w branży oraz innowacyjne rozwiązania.

W bieżącym roku przewidzianych jest 60 premier rynkowych i 40 prezentacji pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Kadra zarządzająca koncernów motoryzacyjnych już potwierdziła swój udział w kongresie MOVE – Mobility&Vehicles, który odbędzie się pierwszego dnia targów.

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali również przedstawiciele administracji publicznej, rządowej i samorządowej, profesjonaliści z branży automotive, osobistości świata nauki, konstruktorzy i architekci motoryzacyjni, decydenci sektorów paliwowego i energetycznego, izby i stowarzyszenia branżowe, a także inwestorzy planujący zaangażowanie w rozwój elektromobilności w Polsce.

Interesująco zapowiadają się dyskusje panelowe, w których udział wezmą m. in.:

  • Tadeusz Kościński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii
  • Michał Kurtyka, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Energii,
  • Jens Hanefeld, Head of International and European Policy Volkswagen AG
  • Karol Zarajczyk, Prezes Zarządu URSUS S.A.
  • Michael Kobriger, Prezes Zarządu MAN BUS
  • Janusz Kubicki, Prezydent Miasta Zielona Góra
  • Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay
  • Marcin Korolec, Prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych
  • Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający, Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych

Więcej informacji: www.KongresMove.pl

Ekspozycja marki Tesla

Pawilon 5

Tesla Model S jest zaprojektowany od podstaw tak, aby był najbezpieczniejszym, najbardziej ekscytującym sedanem na drodze. Stylizowany na coupé jest połączeniem luksusowej limuzyny z liftbackiem, a jego nadwozie jest w całości wykonane z aluminium. Auto jest siedmioosobowe poprzez możliwość umieszczenia dwóch dodatkowych foteli dziecięcych w miejscu standardowego bagażnika, który znalazł miejsce w przodu pojazdu. Niespotykane osiągi zapewniania wyjątkowy, w pełni elektryczny, układ napędowy i dzięki temu Tesla Model S przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,7 sekundy.

Tesla Model S
Tesla Model S

Tesla Model X to najbezpieczniejszy, najszybszy i najbardziej wszechstronny SUV w historii. Dzięki napędowi na wszystkie koła i produkowanym po raz pierwszy na szeroką skalę drzwiom unoszonym do góry, model X posiada wygodne, komfortowe siedzenia dla siedmiu osób i wszystkich niezbędnych bagaży. Auto standardowo wyposażone jest w 17-calowy dotykowy tablet multimedialny służący do sterowania systemami pojazdu m.in. klimatyzacją i radiem oraz z funkcją dostępu do internetu oraz integracji z telefonami komórkowymi. A to wszystko okraszone przyspieszeniem od zera do 100 km / w 3,1 sekundy.

Tesla Model X
Tesla Model X

Ekspozycja marki Bentley

Pawilon 5

Bentley Continental GT - zaprojektowany, skonstruowany i ręcznie wykończony w Wielkiej Brytanii, nowy Bentley Continental GT tworzy najwspanialszy Grand Tourer jaki kiedykolwiek wyprodukowano. Wyposażony jest w ulepszoną wersję niezrównanego, ręcznie konstruowanego 6-litrowego silnika W12 TSI, który wyznacza standardy w kwestii osiągów. Jest najbardziej zaawansowanym 12-cylindrowym silnikiem na świecie. Generuje moment obrotowy na poziomie 900 Nm i moc 635 KM, które pozwalają nowemu Continental GT przyspieszyć do 100 km/h w 3,7 sekundy oraz osiągnąć największą prędkość na poziomie 333 km/h.

Bentley Continental GT
Bentley Continental GT

Bentley Bentayga V8 - od czasu premiery, Bentley Bentayga definiuje nowy sektor oraz wyznacza nowe standardy, oferując klientom niesamowite doświadczenia jazdy grand tourerem, nieograniczone krajobrazem czy warunkami. Wyjątkowe połączenie mocy oraz wykwintności sprawia, że Bentayga V8 wyróżnia się i jest bezkonkurencyjny na rynku luksusowych SUVów. Sercem modelu jest nowy 4-litrowy, 32-zaworowy silnik V8 wyposażony w turbosprężarki typu twin scroll zlokalizowane w środku “V” silnika. Ten wyjątkowy motor osiąga 550 KM oraz 770 Nm momentu obrotowego, przekładającego się na maksymalną prędkość na poziomie 290 km/h oraz przyspieszenie 0-100 km/h w 4,5 sekundy.

Bentley Bentayga V8
Bentley Bentayga V8

Ekspozycja marki BMW

Pawilon 3

BMW i8 to nieprzerwanie od 2014 r. najpopularniejszy sportowy samochód z napędem hybrydowym na świecie. Łączy wyjątkowe osiągi ze zrównoważoną mobilnością, oferując jazdę z prędkością do 120 km/h bez lokalnej emisji spalin. Model, dzięki zmodernizowanej technologii BMW eDrive, oferuje większy zasięg przy wykorzystaniu wyłącznie napędu elektrycznego. Swoją rynkową premierę BMW i8 Roadster będzie miał w maju 2018 r., a targi Poznań Motor Show są pierwszą okazją, żeby zobaczyć samochód w Polsce.

BMW i8
BMW i8

BMW M5 z napędem M xDrive - Nowa sportowa limuzyna BMW M5 otwiera kolejny rozdział w historii BMW M. Jako pierwszy model sygnowany najmocniejszą literą na świecie wyposażony będzie w inteligentny napęd na cztery koła M xDrive. Układ w pełni adaptacyjnie rozdziela napęd na oś przednią i tylną, zapewniając optymalną trakcję na każdej nawierzchni. BMW M5 z silnikiem o mocy 600 KM łączy nowy wymiar dynamiki i doskonałe właściwości jezdne z luksusem marki premium.

BMW M5 z napędem M xDrive
BMW M5 z napędem M xDrive

BMW X4 - Druga generacja BMW X4 jest kontynuacją sukcesu pierwszego Sports Activity Coupé klasy średniej. Model będzie oferował wybór sześciu wersji silnikowych z inteligentnym napędem na cztery koła BMW xDrive w standardzie. Po raz pierwszy w historii nowe BMW X4 będzie dostępne w aż dwóch wariantach M Performance. W obu przypadkach sercem pozostanie sześciocylindrowy silnik rzędowy, a klienci będą mogli wybrać pomiędzy wersją benzynową a wysokoprężną o mocach odpowiednio 360 KM lub 326 KM.

BMW X4
BMW X4

Źródło: Poznań Motor Show