BMW Z4 Zagato Roadster - pierwszy teaser!

BMW Z4 Zagato Roadster - pierwszy teaser!16.08.2012
W dzisiejszych czasach fabryki samochodów w niczym już nie przypominają dawnych warsztatów. Są sterylnie czyste i wypełnione nowoczesnymi robotami, które w dużej mierze zastąpiły ludzi na wszystkich stanowiskach ...

...– od spawania po lakierowanie. Jak się okazuje są jednak jeszcze na tym świecie tacy ludzie, którzy cenią sobie solidną rzemieślniczą robotę i nadal pragną budować czterokołowe pojazdy niemal całkowicie ręcznie, z miłością do szczegółów.

Jednym z takich producentów jest firma Zagato, włoski dom projektowy mieszczący się w Mediolanie, słynący z wyjątkowo eleganckich pomysłów i współpracujący z największymi i najbardziej luksusowymi markami na całym świecie.

BMW Z4 Zagato Roadster - pierwszy teaser! 1Warto przypomnieć na przykład wynik kolaboracji Włochów z Brytyjczykami, czyli pięknego Astona Martina Vantage V12 Zagato, Alfę Romeo TZ3 Corsa Zagato czy BMW Zagato Coupe pokazanym wiosną tego roku podczas Concorso d’Eleganza Villa d’Este nad jeziorem Como i bazującym na modelu Z4.

Pojazd ten był nie tylko pokazem umiejętności designerów z Zagato, lecz dopuszczonym do ruchu drogowego samochodem. Nie znalazł się w oficjalnej ofercie BMW, ale przypuszczamy, że kilka zbudowanych ręcznie egzemplarzy trafiło do wybranych, najlepszych klientów.

Ostatnio włoscy projektanci ponownie sięgnęli po ten produkt bawarskiego producenta. Zbliża się kolejny duży konkurs elegancji – tym razem w kalifornijskim Pebble Beach i z tej okazji Zagato stworzyło specjalną wersję BMW Z4 w wariancie Roadster. Oficjalna premiera – jak już wspominaliśmy – nastąpi w ten weekend w Kalifornii, jednak już teraz Zagato postanowiło wzbudzić nasze zainteresowanie publikując pierwszy teaser nowego modelu. Oczywiście, jak to zwykle bywa w przypadku „zajawek”, czyli teaserów, zdjęcie nie odsłania zbyt wiele.

Widać na nim właściwie tylko ogólny zarys sylwetki nowego roadstera. Pamietając jednak o wysmakowanej estetyce BMW Zagato Coupe już nie możemy się doczekać na rozpoczęcie konkursu elegancji w Pebble Beach i pierwsze zdjęcia roadstera w całej krasie.

Źródło: autoevolution.com, opracowanie: BM