Nowe wersje Forda Turneo Custom

Nowe wersje Forda Turneo Custom08.03.2019
Od połowy 2019 roku ulepszony Ford Tourneo Custom wchodzi na rynek z mocniejszymi i oszczędniejszymi 2-litrowymi silnikami wysokoprężnymi EcoBlue, z nowym, innowacyjnym hybrydowym układem napędowym EcoBlue i z zaawansowanymi systemami wspomagania kierowcy, włącznie z aktywnym asystentem parkowania.

Zaawansowany 2-litrowy silnik EcoBlue zoptymalizowany tak, by zapewnić nawet 6-procentowy* spadek zużycia paliwa pozwalający na zmniejszenie kosztów eksploatacji, będzie oferowany jako nowy wariant z mocą 185 KM i z momentem obrotowym 415 Nm, zapewniając lepsze osiągi i sprawniejszą jazdę przy przewożeniu do dziewięciu osób wraz z ich bagażem.

Ulepszony Tourneo Custom będzie także pierwszym pojazdem w swojej klasie oferującym 48-woltowy, łagodny system napędu, służący dalszemu zmniejszeniu kosztów paliwa dla właścicieli i operatorów flotowych. Nowy wariant EcoBlue Hybrid zapewnia szacowany na 4% dodatkowy spadek zużycia paliwa, na co wskazuje analiza testów w cyklu WLTP, z jeszcze większymi redukcjami w jeździe miejskiej z częstym zatrzymywaniem się i ruszaniem.

W samochodzie zastosowano też wbudowany modem FordPass Connect, przekształcając Tourneo Custom w hotspot Wi-Fi dla maksymalnie 10 urządzeń, a nowe zaawansowane systemy pomagają kierowcom parkować, holować, zapobiegać kolizjom, a nawet unikać kar za przekroczenie prędkości z większą skutecznością.

Turneo Custom
Ford Turneo Custom

„Najnowsza generacja Tourneo Custom okazała się niekwestionowanym sukcesem, zdobywając klientów używających samochodu do tak zróżnicowanych celów, jak usługi przewozowe dla firm, środek transportu dla dużych rodzin, czy weekendowe wyprawy poszukiwaczy przygód.” – powiedział Hans Schep, dyrektor generalny działu samochodów komercyjnych, Ford of Europe. „Mocniejszy i bardziej wydajny 2-litrowy silnik EcoBlue oraz nowe, ekologiczne opcje hybrydowe EcoBlue jeszcze bardziej obniżą koszty eksploatacji, co czyni Tourneo Custom jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Po wprowadzeniu na rynek nowego modelu na początku 2018 roku, dzięki całkowicie nowemu wnętrzu i stylowemu nowemu designowi przedniej części samochodu, Ford sprzedał w ciągu roku 17 100 egzemplarzy Tourneo Custom, co stanowi wzrost o 28 procent w porównaniu z poprzednim rokiem.

Źródło: Ford/mototarget.pl