Zakłócenia w atmosferze???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!!!
Posiadam onwe mk3 i antene magnum presidenta (bat). Jeżdże dużo po kraju sprzęt sprawuje sie nie źle . Ostatnio przez kilka dni nie mogłem wogóle z nikim sie dogadać, strasznie radio czeszczało i piszczało .
Zajechałem do najbliższego serwisu i tam próbowano mi wcisnąć inny sprzęt bo to wina mojej onwy, a ją miałbym zostawić za 50 zł. ŹDZIERSTWO W BIAŁY DZIEŃ. Po drodze z Wa-wy do Poznania odwiedziłem jeszcze pare serwisów i tam powiedzieli mi że zmiana sprzętu nic nie da, bo od kilku dni coś jest w powietrzu i to powoduje zakłócenia. Po prostu trzeba to przeczekać.
I racja na następny dzień jak ręką odjął, problem zniknął!!!
Dobrzeże nie dałem się nabrać na wymiane sprzętu!!!

Mial ktoś taki problem jak ja? Co powoduje te zakłócenia? I jak często to się zdarza?



[ wiadomość edytowana przez: Góral dnia 2005-06-10 15:35:30 ]
[ powód edycji: tytuł ]
  
 
to co słyszałeś w radiu to propagacja czasem tak jest że zakłócenia przez nią spowodowane są dość duże, różnego rodzaju trzaski i "przechodzące" brzęczenia to oznaka zmieniających się warunków w atmosferze.
  
 
może to się wyda dla niektórych nieprawdopodobne, ale zdecydowana większość zakłóceń spowodowana jest aktywnością słońca i "wiatrem słonecznym", który wpływa na pole elektromagnetyczne ziemi.

zauważcie, że zakłócenia zmniejszają się nocą.