Alan 100+ / Alan 199A - różnice?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak w temacie - czym różnią się te radia?
Cena bardzo zbliżona - 100+ droższe o jakies 20zł.
Z tego co się przyjrzałem zdjęciom to są identyczne, parametry też wyglądają na takie same...


[ wiadomość edytowana przez: MacTB dnia 2005-03-30 02:44:32 ]
  
 
z tego co widzę, to 199 ma skrót mocy 1-4W, natomiast 100 ma AM-FM
  
 
Czyli? Co to oznacza dla użytkownika? Jeśli już ktoś wybierałby z tych dwóch, to które powinien wybrać?
  
 
ja wybrałem 100+ skrót mocy to się raczej w ręczniaku przydaje co by baterie oszczędzać a AM/FM sie może przydać zresztą nie jestem ekspertem ale mi to radyjko odpowiada
  
 
Momik... i jak to radyjko się spisuje? Jaką masz antenę? Jakie średnio zasięgi uzyskujesz?
Pozdr!
  
 
Cytat:
2005-03-30 15:08:56, MacTB pisze:
Momik... i jak to radyjko się spisuje? Jaką masz antenę? Jakie średnio zasięgi uzyskujesz? Pozdr!


No więc już zarobiło na siebie....
a tak poważnie nie wiem jeszcze jakie zasięgi bo jeszcze nie miałem okazji z kimś sprawdzić a tak gdzie mnie słychać sie pytać to zaraz za zółtodzioba Cię mają na pewno jest to kilka kilometrów na trasie może i więcej. Jestem zadowolony jak na razie. Kupiłem je na alegro (nowe) za 239zł odbiór osobisty w Wawie i od razu kupiłem antene na magnes taką 1,60 m. Radyjko jest proste i w zupełności wystarczające do tego do czego mam zamiar je uzywac
  
 
Super, dzięki za odpowiedź
To jeszcze bym prosił o jakiś namiar na gościa u którego kupiłeś w Warszawie (daje gwarancję? faktury?)
Antena 160cm dla mnie za długa, moje auto wygladałoby karykaturalnie z takim masztem
70 cm to dla mnie takie optimum by było...
Acha jeszcze jedno: strojenie? gdzie stroiłeś antenę?
  
 
Cytat:
2005-03-30 11:39:14, MacTB pisze:
Czyli? Co to oznacza dla użytkownika? Jeśli już ktoś wybierałby z tych dwóch, to które powinien wybrać?



zależy do czego chcesz go używać. jeśli tylko w mobilu to raczej przydatniejszy będzie AM/FM (czyli rodzaj emisji) niż skrót mocy

AM- modulacja amplitudy, najczęściej wykorzystywana w kraju do łączności lokalnych i mobilnych
FM- modulacja częstotliwości z dość uciążliwym szumem (do wyeliminowania squelch'em) ale i jakością dźwięku. używana w większości krajów Europy.
  
 
Tak to tylko te dwie różnice czyli AM/FM w 100+ a zamiast FM 1W-4w 199-A

I tak w polsce nikt nie korzysta z FM-ów więc nie potrzebne!

A 1W Momik to się przydaje jak jedziesz sobie blisko kolegi z którym nawijasz to on Cię lepiej słyszy.
Ale nie wiem czy w Alanie 100+ nie ma regulacji Mic gain

Pozdro.
  
 
Z tego co wiem nie ma mic gain...
Radio mam zamiar wykorzystywać praktycznie tylko w aucie...
Widzę, że głosy trochę podzielone, skoro nie używa się w Polsce FM a 1W może jednak się przydać (nie wykluczam takich sytuacji jakie opisał Kafi) to może lepiej wybrać 199A?
  
 
to już sam musisz sobie odpowiedzieć, do czego ci to radio potrzebne i co ci się bardziej przyda...
  
 
Cytat:
2005-03-30 15:55:27, MacTB pisze:
Super, dzięki za odpowiedź To jeszcze bym prosił o jakiś namiar na gościa u którego kupiłeś w Warszawie (daje gwarancję? faktury?) Antena 160cm dla mnie za długa, moje auto wygladałoby karykaturalnie z takim masztem 70 cm to dla mnie takie optimum by było... Acha jeszcze jedno: strojenie? gdzie stroiłeś antenę?


to jest ich adres NIE sugeruj się cenami ktore mają w cenniku bo na allegro sprzedają taniej niż w sklepie faktury, gwarancje , paragony rachunki wszystko wydają , mają duży wybór radyjek i anten. Ze strojeniem też nie ma problemu. ja byłem zadowolony z ich usług
  
 
Wielkie dzięki Momik Jak już zdecyduję co konkretnie chcę mieć to się do nich odezwę
Pozdr!
  
 
Momik, złapałem już z nimi kontakt, mają na allegro Alana 100+ za cenę o wiele niższą niż w cenniku, więc poprosiłem żeby zaproponowali mi do tego radia jakieś antenki w przyzwoitej cenie...
A oni mi przysłali cennik taki jak jest na stronie
Jaką antenę u nich kupiłeś i ile kosztowała?
Muszę się targować
Pozdr!
  
 
Cytat:
2005-04-12 17:51:18, MacTB pisze:
Momik, złapałem już z nimi kontakt, mają na allegro Alana 100+ za cenę o wiele niższą niż w cenniku, więc poprosiłem żeby zaproponowali mi do tego radia jakieś antenki w przyzwoitej cenie... A oni mi przysłali cennik taki jak jest na stronie Jaką antenę u nich kupiłeś i ile kosztowała? Muszę się targować Pozdr!


no siemanko to racja z antenkami niestety jest mały problem , nie wystawiają ich na allegro tylko sprzedają w sklepie. ja kupiłem taką magnesówkę 1,6 m za chyba 150 złotych , ale mają też tańsze (o ile dobrze pamiętam nawet poniżej 100) . Więc na antenkę musisz się zdecydować i wybrać jakąś , może coś tam Ci urwą ale nie wiem. A co do radyjka to cena na allegro jest conajmniej konkurencyjna
  
 
Dzięki bardzo za odp
Napisałem im maila w sprawie tego radyjka i anten, ale mnie olali
Podjechałbym do nich, ale nie chcę mi się jechać na darmo - a tak będzie jeśli będą się tak kurczowo trzymać tych cen
  
 
no nie wiem co Ci poradzić może skontaktuj się z nimi telefonicznie tak chyba będzie najlepiej Mi na maila odpowiedzieli to co chciałem potem w sprawie szczegóło nie chciało mi sie czekac i zadzwoniłem i ustaliłem to co chciałem
  
 
Ja właśnie kilka dni temu zdecydowałem się na Alana 100 +. Póki co jestem z niego zadowolony, bo leży i czeka na montaż Tylko teraz kwestia homologacji. Do instrukcji miałem dołączone ksero deklaracji zgodności. Czy to wystarczy, czy podczas kontroli policyjnej potrzebuję jeszcze innych papierów?
  
 
Chyba wystarczy, ja mam tak samo
Zgodnie z przepisami dokument musi zawierać informację o mocy 4W, o tym, że radio ma 40 kanałów i że pracuje w częstotliwości 27MHz...
  
 
Cytat:
2005-06-11 23:42:15, MacTB pisze:
Chyba wystarczy, ja mam tak samo Zgodnie z przepisami dokument musi zawierać informację o mocy 4W, o tym, że radio ma 40 kanałów i że pracuje w częstotliwości 27MHz...



Dzięki