Jaki mikrofon ze WZOCNIENIEM I ECHEM do unidena 520??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam mam pytanko jak w tytule Jaki mikrofon nadaje się do tego radyjko i ile trzeba bedzie zapłacić i ewentualnie czy można kupic mikrofon z wtyczką 6 lub 5 pinowa a przerobić do Unidena na 4 piny??
I jaki jest najlepszy i najmniejszy i najoszczędniejszy w bateryjkach
  
 
i jak nikt nie zna odpowiedźi??
  
 
Hej ludziska!!! Naprawdę nikt mi nie może pomóc???
No prosze powiedzcie jaki mikrofon??
  
 
A po co ci to do tego radyjka - zbedne
  
 
gadasz tam kolego. ja bym chciał mieć bo niech mnie mocniej słyszą i fajne echo po sobie zostawię
Zawsze lepszy efekcik
  
 
Cytat:
2006-08-12 00:23:58, teodor24 pisze:
.... czy można kupic mikrofon z wtyczką 6 lub 5 pinowa a przerobić do Unidena na 4 piny?? I jaki jest najlepszy i najmniejszy i najoszczędniejszy w bateryjkach


takie rzeczy to tylko w Erze
  
 
Alan-24 miał cztery przewody i miał regulowane echo, wzmocnienie i rogera-bipa
a Alan-16 j.w. ale bez echa
  
 
Cytat:
2006-08-12 00:23:58, teodor24 pisze:
Witam mam pytanko jak w tytule Jaki mikrofon nadaje się do tego radyjko i ile trzeba bedzie zapłacić i ewentualnie czy można kupic mikrofon z wtyczką 6 lub 5 pinowa a przerobić do Unidena na 4 piny?? I jaki jest najlepszy i najmniejszy i najoszczędniejszy w bateryjkach



w zasadzie każdy mikrofon cb można podłączyć do twoich unidenów. z nowych na rynku wybór jest niewielki. w zasadzie godne uwagi są wyłącznie mass km2018 i km 2020. ze wskazaniem na ten pierwszy.
z używanych jeśli trafisz w dobrej formie, to polecam większość densei'ów (2023, 2018, 2002...) oraz PAN DM 432MT lub ECS 2018.
  
 
Góralku możesz mi powiedzieć dlaczego właśnie ze wskazaniem na typ maasa 2018 a nie na 2020??
Bo widzisz według mnie a widziałem ten mikrofonik 2020 tylko na zdjęciu a 2018 na żywo trzymałem w łapce i wydaje mi się zę ten 2020 jest solidniejszy i ładniejszy i ma 2 regulacje Czy to lepiej czy gorzej to niewiem.
Ale tamten ma taki sobie suwaczek badziewiarski na przodzie że odstrasza:0 No ale mozę jest lepszy w środku tego nie wiem.
Mozę ty mi doradzisz dlaczego właśnie ze wskazaniem na 2018??
Bo widziałem na aukcji allegro właśnie taki
mikrofon i facet mi powiedział ze to jest to samo tylko różni się od tego co na zdjęciu czyli maasa że ma czarną a nie srebrną siatkę z przodu.
trochę dziwne:0
No ale powiedz co o tym sądzisz
  
 
Bo 2018 w mobilu jest praktyczniejszy....Ten suwaczek to tylko regulacja echa, wiec jak sie raz odsluchaasz w innym radiu to nawet jak ci sie przesunie,to wiesz do jakiego poziomu wrocic
2020 oprocz tych dwoch pokretel ma rowniez dwa przelaczniki na gorze....Jest w nim mozliwosc nieskonczonego powtarzania,regulacja szybkosci powtarzania i jeszcze kilka bajerow,ktore raczej ci sie nie przydadza w mobilu, a po przypadkowym przestawieniu pokretel nawet nie bedziesz wiedzial,dlaczego nikt ci nie odpowiada na drodze...
Reasumujac-pracowalem jakis czas na serwisie CB, mialem do wyboru wlasnie 2018 i 2020 i wzialem 2018...Sluzy mi caly czas przy Alanie 87, z ktorego kolega serwisant wyprowadzil mi zasilenie na mik, wiec odpadl mi problem wymiany bateryjek.IMHO 2020 bardziej nadaje sie na baze...
2018 ma rowniez klient,ktory kupil zestaw 520XL,Maas 2018 i Midland ML-145 i jak jeszcze siedzialem w Polsce,to zawsze wiedzialem,ze to on po Lublinie nadaje
  
 
no to teraz już nie wiem?? Czy wziąść 2020 czy 2018?? Bo bardziej skłaniałbym się na 2020 wydaje mi się lepszy i z wyglądu i z zaawaNSOWANIA TECHNICZNEGO.
POPROSTU TO WIDZę ALE CO DO JAKOśCI NADAWANIA CZY wykorzystania funkcji albo i tez praktyczności nie mam zielonego pojęcia.
Podpowiedźcie
  
 
Roger-bip strasznie wk.... mnie jak slysze cos takiego
  
 
Rogera powinno się używać tylko wtedy gdy masz daleką łączność DX żeby rozmówca lepiej słyszał że skończyłeś mówić.
W lokalnych rozmowach bipek jest takim nietaktem jak KRZYCZENIE czyli pisanie wielkimi literami na forum. Nikt kulturalny nie będzie go używał. Ja miałem pojedyńczy bip w radiu i dwutonowy w gruszce więc gdy chciałem wywołać na naszym klubowym kanale kogoś z daleka to włączałem oba bipki i każdy wiedział że to ja chcę nawiązać łączność. Potem to natychmiast wyłączałem .
  
 
ja mam oba. ihmo 2018 jest wydajniejszy. 2020 to gadżet z kamera pogłosową. owszem modulacja przyjemna i czysta, ale kopa to w nim nie za wiele...
  
 
czyli co?? Lepszy mówicie że będzie 2018??
Bo ja to tylko praktycznie na wygląd patrzałem a tak to się chciałem was doradzić.
No i chyba mnie góralu przekonałes żeby kupic 2018
Tylko podaj jeszcze 1 argument i kupuję go
Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2006-08-17 23:04:33, teodor24 pisze:
Tylko podaj jeszcze 1 argument i kupuję go



gałki w 2020 mają tendencję do zmiany położenia, przez co echo zaczyna deptać samo siebie...
owszem mozna pokrętła przykleić przylepcem... ale jak to wygląda.
może być?
  
 
no ok moze być!! Już starczy kupuję ten tańszy i ponoć lepszy microfon. Zobaczym jak się sprawi i obyś góralku miał rację zę jest dobry
A tak pozatym to podpowesz mi może jak zmienic końcówkę wtyku na 4 pinową w tym microfoniku??
napewno wiesz i powiesz jaki kolorek kabelka do jakiej dziórki
pozdro
  
 
Kolego kup sobie echo z sówakiem sprzodu i nie pożałujesz kamera pogłosowa jest dla kretynów którzy się nudzą potem naprawa jest droższa. Mam pare mikrofonów 20-18 tylko mają inny symbol dostałem z USA w cenie 80zł jest taki sam jak te massa i ma kabel silikonowy i chodzi w Unidenie bo jest na 4pin sam testowałem. NARA
  
 
Cytat:
2006-08-22 20:36:36, kmpcb pisze:
Kolego kup sobie echo z sówakiem sprzodu



najlepiej jakby kupił bez echa co by nie siać po kanałach...

Cytat:
i nie pożałujesz kamera pogłosowa jest dla kretynów którzy się nudzą



może jakoś to uzasadnisz, bo ani nie uważam się za kretyna, ani się nie nudzę.

  
 
to możę ktoś mi wkońcu powie jaki mam sobie kupić??
Z jakimi funkcjami??
Ja oczekuję id mikrofonu żeby mnie było ładnie czysto i wyraźnie słychać w okolicy.
Czyli mocniej i głośniej
A pozatym to leciutkie echo by się przydało