Pytanko!!!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam Alana 100+ i antene Lemm Z 2000 AT 1200. Nie wiem czy to normalne ale czasami jest bardzo dużo szumów a czasami jest bez. I jak sie rozmawia z kims to raz słychać go dobrze a raz go wogóle nie słychac choć jest bardzo blisko nie wiem czy to normalne??? A jeżeli nie to od czego to może zależeć??? Czy jest to wina anteny???? lub złego zestrojenia. SWR nie wiem jakie mam.
I jeszcze jedno może mi ktos powiedzieć czy to dobra antenka czy badziew????Pozdrawiam!!!!

[ wiadomość edytowana przez: matti_k dnia 2005-06-16 10:29:09 ]
  
 
może głupio to zabrzmi ale czy używasz Squelcha??
  
 
Tak używam ale mimo to słychać szumy.
  
 
spotkałem sie z tym problemem gdy wybierałem radio dla siebie. Sporo osób sie na to skarżylo. Wygląda na to ,że A100+ po prostu tak ma
  
 
Koledzy wydaje mi sie ze to jakas wada techniczna a nie "ten typ tak ma" ja mam alana 100+ i nie mam ani zadnych szumow,ani innych tego typu problemow.Radzilbym podjechac do tego sklepu i pogadac ze sprzedawca,byc moze masz zle zestrojona antenke?!
Fakt faktem ze czasmi sa jakies zaklucenia w eterze,tzn napewno w czestochowie (ostatniej niedzieli slyszalem tylko jakichs zabojadow)a co do antenki to ci nie pomoge bo sie nie znam,ja mam u siebie jakas Unidena 100cmmagnesowke i tez jest oki.
Zycze powodzonka
  
 
Matiz ale naprawde ten typ tak ma i to juz wlasnie techniczna jego wada. Konstrukcja elektroniki Alana to nic innego jak Onwa, z korzyscia dla Onwy. Nie bede was zanudzał wywodami na temat syntezy PLL i histerezy działania Squelcha, bo nie o to chodzi. Alan 100 + to najbardziej popularne pod wzgledem zakupu np na Allegro radio.A pozniej najbardziej widac po ofertach "sprzedam komplet antena magnes i Alan 100 za 200zl". Popularność zyskało dzieki wygladowi bo funkcjonalnoscia i awaryjnoscia w mobilku napewno straciło.A wiec reasumujac alan 100 na dłuzsze trasy i wielkomiejski gwar to masochizm dla uszów, chyba ze ktos lubi
  
 
Dzięki za odpowiedzi To radyjko to i tak tylko etap przejściowy by sie wprawić w cb. Za jakiś czas chce sobie kupić lepsze radyjko i antenke. Jeszcze raz dziękuje za odpowiedzi
  
 
A Ja mam Alana 199-A i wcale nie narzekam jest ok. żadnych szumów nic się nie dzieje i mogę go śmiało polecić a przecież to to samo co 100+

Pozdro.
  
 
Ogólnie to z CB ile ludzi tyle opinii...
Ja mam 100+ i zdaje sobie sprawę, że nie jest to szczytowe osiągnięcie techniki, ale nie jest to też tak, że się do niczego nie nadaje. W trasie sprawdza się zupełnie przyzwoicie. Aczkolwiek na podstawie moich naprawdę bardzo skromnych doświadczeń z CB stwierdzam, że określenie "szumofon" ma coś na rzeczy i coś w tym jest...

A już abstrahując od modeli radyjek najgorsza jest ta mnogość teorii na temat strojenia anten... Tutaj znaleźć w necie dwie identyczne opinie na ten temat jest prawie niemożliwe
  
 
A ja bym sprawdził masę anteny , może być tak że czasem kontaktuje a czasem nie. Przy uchwycie musi być adrapany lakier tak żeby dobrze "uziemić " antenę. Ponownie ją zestruj i możesz pomykać. Pozdro
Ps. Ja mimo że mam presidenta ( cały zestaw ) to i tak twierdzę że podstawa to antena a twoja jest ok, radyjko też jak na początek spoko więc się nie przejmuj.
  
 
Kubek/
Jak Ci sie sprawuje ten Harry ? Bo mam zamiar takie radyjko kupić
no i ile za nie go dałeś .
Pozdrawiam
  
 
Jestem zadowolony, nie mam problemów z łącznością chyba że kiepska nośna ale wtedy wszyscy narzekają na trasie .
Przeanalizowałem większość radyjek , poszedłem do pana Grzesia na PKS ie w Rzeszowie powiedziałem co oczekuję i on mi poradził ostatecznie właśnie Harrego z ASC z którego często korzystam
tzn. ASC jak zmieniłem antenkę. Mam czysty odbiór i nic mi nie szumi. tylko teraz była jakaś feralna seria i coś w nich siadało podobnie jak z New Alaską. Ale ponoć to już przeszłość. Ja poszedłem w nówkę bo bałem się tzw. dopałek , skrótów mocy i popalonych wzmacniaczy w.c. Ale jeśli masz jakiś sklep CB w pobliżu to goście jak zmieniają cb to dają w rozliczeniu stare i biorą nowe a nawet i 0.5 roczną gwarancję da sprzedawca. No i nie jest duże (kolejny atut ) tak że włożyłem do skrytki w konsoli środkowej i wogóle go nie wyciągam. Jak kończę trasę to zamykam kieszeń (po odkręceniu gruszki ) , antenka do bagażnika (magnes) i spoko.
Pozdro.
  
 
Też chcę nówke u nas w Krakowie ok 590 zł
Rozmawiałem z człowiekiem który ma serwis i tym handluje
i sugerował że sam jezdzi z takim sprzętem plus ant FLORIDA
i że jest to wystarczający zestaw.
Pozdrawiam
  
 
ja kupiłem ciut taniej o koło 50 + montaż i zestrojenie antenki gratis . Spróbuj się targować albo spróbuj gdzie indziej w końcu klijenta trzeba szanować
Pozdro, daj znać jak zamontujesz
  
 
montaż będzie po powrocie z urlopu i napewno dam znać co o i jak.
Dzięki za reakcje na moje pytania.
Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2005-06-19 16:34:38, wejac pisze:
Też chcę nówke u nas w Krakowie ok 590 zł Rozmawiałem z człowiekiem który ma serwis i tym handluje [...]



Piszesz o tym na Pędzichowie, czy jest jeszcze gdzieś w Kraku slep/serwis CB ?
Pozdro.
  
 
Czesc
Jest jeszcze sklep na ul.Brodowicza 6 i tam jest człowiek w temacie.
Oni handlują nie tylko CB.(Ja też myślałem że oprócz tego na Pędzichowie (obecnie na szlaku)nie ma innego a tam jest gość
który strasznie się wymądrza i traktuje klientów jak stado debili)
Pozdrawiam
  
 
Acha jeśli o to chodzi czy tam oprócz sklepu jest serwis
to na bank nie wiem ,mówili cos o strojeniu ant ja pytałem przede wszyskim o sprzęt ,gwarancje itd
Napewno są przedstawicielem PRESIDENT
pozdrawiam
  
 
Jest też sklep i serwis na Karmelickiej 18, dwie bramy od miejsca w którym mieszkam
  
 
Na Brodowicza maja chore ceny