Inny głośnik wewn. Alana 48+ ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie.
Czy spotkał ktoś gdzieś może jakiś sensowniejszy niż oryginał głośnik o rozmiarach takich, żeby wlazł do Alana 48+ w miejsce fabrycznego ?
Wiem, można zewnętrzny dać, ale radio zakładam tylko na trasy i rozkładać całą instalację za każdym razem mi się nie uśmiecha a od 110-120km/h w górę mojej szczekaczki nie jestem w stanie zrozumieć
Rozważam jeszcze możliwość wydłubania z radia sygnału, który włącza fabryczny głośnik po złapaniu fali powyżej poziomu SQ, wysterowanie nim przekaźnika i podpięcie się pod głośnik od instalacji audio, żeby przełączał głośnik na CB w czasie odbioru.
Kombinował ktoś takie cuda ?
Pozdro.
  
 
Cześć Perzan
ja dołożyłem sobie dwa gwizdki w podsufitkę do samego CB sprawdza się jak na razie!

Pozdro.
  
 
.....Wiem, można zewnętrzny dać, ale radio zakładam tylko na trasy i rozkładać całą instalację za każdym razem mi się nie uśmiecha .....

( Rozważam jeszcze możliwość wydłubania z radia sygnału,......


Jesli mogę Ci doradzić to nie rozwazaj - łatwiej wyjąć wtyczkę dodatkowego głośnika niż wyprowadzić sygnał strujący układem blokady szumów.

......który włącza fabryczny głośnik po złapaniu fali powyżej poziomu SQ,.......

Kolego, układ SQ nie wyłącza głośnika! jedynie blokuje wzmacniacz wyjsciowy mcz.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby zastosowenie wielozłączki, co najmniej o czterech kontaktach: dwa do zasilania i dwa do dodatkowego głośnika. W radio na stałe wkładasz dżeka i wyprowadzasz na złączkę ( np typu RS- jak w komputerze, typu samochodowego) Pamietaj, antenę najlepiej zawsze bezpośrednio przykręcac do urzadzenia, zadnych złączek,
pozdrawiam.
  
 
Cytat:
2005-06-26 22:38:10, jux pisze:
Jesli mogę Ci doradzić to nie rozwazaj - łatwiej wyjąć wtyczkę dodatkowego głośnika niż wyprowadzić sygnał strujący układem blokady szumów.



Wystarczy rzucić okiem na schemat ( który mam ) i wpiąć się w odpowiednie miejsce
Problem w tym, że nie bardzo mam gdzie umieścic dodatkowy głośnik i wolę podłubać z lutownicą niż kombinować gdzie tu wsadzić dodatkową puszkę

Cytat:
Kolego, układ SQ nie wyłącza głośnika! jedynie blokuje wzmacniacz wyjsciowy mcz.



O właśnie, o to mi chodziło Grunt, że zmienia swój stan jak sie sygnał pojawia

Cytat:
Najlepszym rozwiązaniem byłoby zastosowenie wielozłączki, co najmniej o czterech kontaktach[...]



O tym też myślałem, ale j.w. - brak sensownego miejsca na dodatkowy głośnik
Dzięki za zainteresowanie tematem
Pozdro.
  
 

Jeśli, jak piszesz "....nie bardzo mam gdzie umieścic dodatkowy głośnik i wolę podłubać z lutownicą ..." to może to Cię zaciekawi:

Do układu SQ w modelu 48+ (78+ itp) producent wykorzystuje sygnał z PIN 12 CPU (Name= PF2; I/O= O; Alocation= STEREO;Active= H). Do CPU lepiej się nie wlutowuj, łatwiej jest do PIN 16 IC102( ten sam sygnał).
Dolutuj rezystor 22k i połącz go z bazą dowolnego tranzystora npn.Emiter na masę a kolektor przez rezystor 4k7 do plusa 13,8V, do kolektora tego tranzystora dolutuj bazę następnego tranzystora npn ale o możliwościach prądowych dostosowanych do cewki przekaźnika. kolektor drugiego tranzystora dołącz do cewki przekaźnika i zasil z plusa 13,8V.
Praktycznie układ zmieści się w radiu, wyprowadzasz kolektor drugiego tranzystora na przekaźnik i zasilasz go z instalacji samochodowej.

Układ taki dla zabawy sprawdziłem dzis rano na ALANIE 78 -w tej częśći niczym się nie różni od 48+. Zastosowałem T1 - BC108, T2 BD135 przekaźnik RES (to miałem pod ręką). Układ działa poprawnie, tzn przekaźnik "słuchał się" układu SQ .. i oto chodzi..
(info syntezy LC7232 zobacz ALLDATASHEET.CO.KR)

Udanych eksperymentów, pozdrawiam.
  
 
Dzięki wielkie za konkrety
Przynajmniej nie muszę robić doktoratu na schemacie
Pozdro.