Policja o CB - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam .Wydaje mi sie ze nie trzeba miec takowej homologacji.nie slyszalem zeby komus sprawdzili.A jak nawet to sciema z tym ze oni moga to sprawdzac,Acha taki papierek moi koledzy zalatwili sobie poprostu idac do sklepu i proszac o xero..maja taki sam jak ci co kupili nówkę!!!pozdro..
  
 
[size=24]zapamietajcie tą stronkę[/size]
http://www.cb.nio.pl/index.php?page=homologacje

ktoś się napracował
  
 
a nie wystarczy tylko ta nalepka na radio?
  
 
Ja mam deklaracje zgodności(ksero oczywiście) w instrukcji radyjka. Jest to oświadczenie podpisane przez prezesa President Electronics, czarnobiałe. Przetłumaczone na polski(obok).

A na pieczątki i podpisy to ja mam z kolegami jedną rade dobre kolorowe ksero a potem zalaminować (przecież takie ważne dokumenty nie mogą się niszczyć), koszt kilka złotych.
  
 
ja to to unidena 520 dostalem taka foliowa kieszonke przyklajana, przykleilem z pod spodu do CB, wsadzilem ta deklaracje [jest to wersja wydrukowana na laserowce z pieczatka i podpisem oryginalnym], i nie wadzi.

Jeszcze mnie sie nie pytali nigdy o CB, ale co szkodzi im pokazac deklaracje zeby sie nie czepiali o inne szczegoly pozniej
  
 
Po pierwsze to wladza musi ci udowodnic i przedstawic zarzuty, ze dany model nie moze byc uzytkowany w pojezdzie
  
 
Znacie jakieś inne strony ze skanami homologacji ??
  
 
koledzy może i macie racje ze niektórzy "niebiescy" nie wiedzą co czynia. Ale tak dla scislości chcialbym wam przyblizyć parę rzeczy, otóz:
1.
policja niestety jest od tego aby sprawdzac czy konkretne za
chowania sa zgodne z prawem.
Gdy policjant bedzie chcial sprawdzic przy waszym radyjku swiadectwo zgodnści to bedzie lepiej jak takowe będziecie posiadac ponieważ wowczas moze zaistnieć "uzasadnione podejrzenia", że coś z tym radyjkiem jest nie tak i bedzie podstawa do jego zabvezpieczenia w celu sprawdzenia ( co prawda jezeli wszystko bedzie ok. to radio oddadza ale szkoda by bylo stracic je na kilka miesięcy) wcale tego nie m usza robić ludzie z UKE - to tak jak z programami kompuerowymi policjant ktory je zabezpiecza nie koniecznie musi byc informatykiem ale moze podejrzewac ich nielegalność co daje mu mozliwość ich zabezpieczenia do czasu sprawdzenia i wyjasnienia.
2.
co do posiadania faktury czy paragonu to rzeczywiście bzdura aby trzymac je naście lat, ale tutaj znowu jest ale. Lepiej zeby numery na radyjku nie byly naruszone bo yo bedzie podstawa do zatrzymania radia w celu "ustaklenia jego pochodzenia) i jak sie nie da odczytac numerkow to mozecie juz radyjka nie zobaczyc (moze tak sie stac kiedy "np "misiek' bedzie niedouczony tak jak niektorzy niestety bywaja i niestety z powodu np waszej nonszalancji i ironi podczas kontroli bedzie mogł ( z usmiechem na twarzy zabezpieczyc to radio w majestacie prawa uzasadniajac to "uzasadnionym podejrzeniem ze moze pochopdzic z przestepstwa
niestety w tym wzgledzie nie pomoga wam zadne w zasadzie zazalenia.
3
sam jestem 'miskiem" i bola mnie tacy niedouczeni ale niestety wszedzie sie tacy zdarzaja - nie tylko gliniuchy.
z checia odpowiem wam (jezeli bede potrafil na inne ciekawe pytania.
SZEROKOSCI !!!
4.
Aha odnosnie ksero swiadectwa - zawsze mozna je porownac z rokiem produkcji radyjka ( a poza tym jak zobaczyłem w wielu przypadkach swiadectwo z data jest podczepiane np pod karty gwarancyjne - chociaż niekoniecznie) dobry (doswiadczony) "misiek jak będzie chcial to zawcze coś znajdzie zgodnego z prawem - niestety

[ wiadomość edytowana przez: niebieski91 dnia 2006-10-07 21:17:14 ]
  
 
witam
Dzis na A4 zlapala mnie czarna Vectra a to dlatego, ze jadac za nimi, po prostu do nich cos powiedzialem (chyba "Panowie policjanci, ale studentow to chyba nie bedziecie kosic?") i po chwili ujrzalem na tylnej szybie napisa "POLICJA", a po chwili "JEDZ ZA MNA" . Zostalem zaproszony do tej fajnej maszynki, po moim pytaniu o wykroczenienie, jakie popelnilem (bo myslalem, ze predkosc), Pan Policjant pokazal mi taryfikator i i jeden podpunkt, ktory brzmial mnie wiecej: "Zabrania sie uzywania w trakcie jazdy telefonow, bla bla bla oraz innych urzadzen mogacych utrudniac (czy inne tam slowko) prowadzenie pojazdu", no i zdziwko - okazalo sie, ze nie mozna rozmawiac przez CB... 200 zl (na szczescie studenta puscili ), a dziwne jest to o tyle, ze na IFP pytalem czy mozna i ktos tam z mundurowych stwierdzil, ze mozna, bo to radiotelefon, a nie telefon. Sprawe bede musial wyjasnic, piszcie, czy stpotkaly Was podobne historie.

73!

PS. Pan Policjant tlumaczyl, ze powodem tego, ze jezdza we dwoch, nie jest fakt, ze jeden umie pisac, drugi czytac, tylko jeden kieruje, drugi korzysta z lacznosci Jassssne ... mimo wszystko pozdrawiam Panow Policjantow, byli bardzo mili i wyrozumiali! w koncu Misie tez czlowiek.
  
 
No to k...a niezle szopki !!! Jak tak dalej pojdzie to zakaza nam kozystac z CB podczas jazdy. A co jak co, to wlasnie CB - radio przyczynia sie bezposrednio do poprawy bezpieczenstwa podczas jazdy, a moze sie myle ?
Idac dalej tokiem rozumowania panow "Miskow" zakazac sie powinno uzywania manualnych skrzyn biegow w samochodach, bo przeciesz poslugiwanie sie jednoczesnie lewarkiem zmiany biegow i sprzeglem, podczas jazdy, bardzo rozprasza. Tak wiec od dzisiaj kupowac auta z automatem.
Albo wogole lepiej nie kozystac z samochodu, no bo gdy jedziemy, to istnieje potencjalna mozliwosc spowodowania wypadku, no nie
Polska to jednak poj....y kraj
  
 
zgadza sie - ale to nie jest ich wina, w koncu nie oni ustalaja takie durne prawa..
czyli, ze co? nie mozna w aucie palic, pic, jesc, zmieniac piosenek w radiu - wszystko rozprasza... to jest wszystko bardzo niesprecyzowane i potem policja jest niekonsekwentna.

73!
  
 
Jezeli wypisali by ci mandat to pod paragrafem uzywania tel. komorkowego. W ten sposob zostal bys oszukany i mandat zaplacic bys musial. Uzywanie CB nie jest zabronione !!!
  
 
wlasnie nie, bo w taryfikatorze nie dotyczylo to stricte tel. kom., jeszcze oprocz niego byly "inne urzadzenia" czy jakos tak, nie pamietam dokladnie.
  
 
Ale napewno niema tam mowy o CB. Zeby niebylo mozna rozmawiac przez radio , powinni najpierw zabronic ich uzywac w pojazdach.
  
 
Art. 45.
2. Kierującemu pojazdem zabrania się:
1) korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

teraz pytanie czy CB to telefon czy radiotelefon, jak to rozpatrywac.. juz sam nie wiem co o tym myslec...
  
 
Nic nie myslec, po prostu olac
  
 
a wiecie coś na temat że od 1 lipca CB będą mogły posiadac tylko pojazdy powyzej 3,5 tony ? A pojazdy poniżej radyjek niebeda mogly instalowac....
Dzisiaj slyszalem tego newsa ze niby jakas ustawa przeszla
  
 
[quote]
2007-01-08 18:36:16, vsc pisze:
a wiecie coś na temat że od 1 lipca CB będą mogły posiadac tylko pojazdy powyzej 3,5 tony ? A pojazdy poniżej radyjek niebeda mogly instalowac.... Dzisiaj slyszalem tego newsa ze niby jakas ustawa przeszla
[/quote
O ile dziś nie jest 1 kwietnia to przeszła ustawa o montażu na wieżach telefonicznych specjalnych anten goniometrycznych służacych do namierzania i rejestracji użytkowników CB nagminnie używających słów powszechnie uznawanych z a wulgarne.Kilkukrotna rejestracja delikwenta może grozić wysoką grzywną i konfiskatą radia.
Nie dajmy się zwariować.
  
 
hłehłe... to juz zmienili kolejny raz datę? bo ja już słyszałem o grudniu, nowym roku... terasz lipiec.

ja zawsze takim mondralom odpowiadam że nie chodzi o zakaz, tylko o obowiązkową rejestrację i nie o 3 tony, a o auta służbowe... bo to pasmo obywatelskie i nie można komercyjnie gadać
  
 
Dzisiaj bedac w Krakowie ktos na CB mowil, ze glosowali nad jakas ustawa o CB i ze uchwalili cos takiego ze w samochodach o przeznaczeniu prywatnym nie wolno bedzie miec CB, a w samochodach firmowych (ciezarowki, handlowcy) oni beda mogli...

Nie chcialem sie wdawac na CB w dyskusje o tym, bo ile ludzi tyle zdan, tam sie kazdy odzywa a nie koniecznie zna temat na ktory sie wypowiada, dlatego postanowilem napisac tutaj...

Moze ktos to potwierdzic badz zdementowac?