Policja o CB - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jestem za całkowitym zakazem posiadania w pojazdach samochodowych (definicja z kodeksu drogowego, dotyczy osobówek,busów, TIRów,motocykli itp.) gotowego do użycia
sprzętu CB radio(poza przewozem fabrycznie zapakowanego sprzętu,
wykluczającego możliwość jego natychmiastowego użycia.) Kiedyś miało to
służyć bezpieczeństwu na drodze,a dzisiaj służy wyłącznie bezkarności piratom
drogowym (jako antyradar oraz informator i patrolach drogówki i prewencjii).
I niech nikt mi nie wciska kitu że mu służy do omijania korków czy jako substytut nawigacji...
owszem, czasem tak jest, ale to 1 procent.
Jak się kieruje po pijaku, lub jedzie kradzionym samochodem,
to info o patrolach policjii jest wręcz bezcenne...
Mam CB bazowe od lat 90 i z żalem stwierdzam że na 19 kanale słychać głównie informacje (przeplatane co chwila słowem k***a) o zauważonych patrolach policjii, fotoradarach, nieoznakowanych radiowozach z wideokamerami rejestrującymi piratów drogowych,
W latach `90, gdy ludzie używali CB w domach, owszem, czasem trafił się imbecyl, ale na ogół była kulturka, chamstwa takiego nie było i nie rozumiem, czemu kierowcy mający CB mają zerowy poziom kultury i wpie****ją się na zajęty kanał bez "breka" ludziom rozmawiającym między sobą z bazówek sypiąc łaciną podwórkową i absolutnie nie zważając na to że komuś mogą przeszkadzać w prowadzonej łączności, a na upominanie reagują ostrymi przekleństwami - i taka jest reguła.
Zwracam się z prośbą do odpowiednich władz o
wprowadzenie zakazu posiadania CB w samochodach, pod rygorem wysokiej grzywny, konfiskaty zakazanego sprzętu i utraty prawa jazdy.
Obyście (odpukać) nie obudzili się zbyt późno, kiedy jakiś wariat z antenką na dachu jadący 200 po zabudowanym pośle wam kogoś bliskiego na tamten świat...
  
 
wczoraj misie w cywilu mnie kontrolowaly na postoju.widzieli magnes z antena,radio,gruche i nic.oni nasze cb maja gdzies.ich interesuja pszestepcy,zlodzieje samochodow akurat naszym paskiem sie zainteresowali.niemam zadnych papierow na radio ani to radio niema homologacji uniden pc68xl i nie jestem pszestepcom tylko sybirakiem.pozdrawiam
  
 
romando się wypismaczył dużo, krzykliwie, ale niekoniecznie sensownie.
gdyby kolega, który jak sam o sobie pisze, ma doświadczenie jeszcze z lat 90 zapoznał się z historią CB na świecie, to wiedziałby gdzie i po co powstało to pasmo oraz dzięki komu stało się powszechne.
to po pierwsze.
po drugie kolega najwyraźniej żyje przeszłością, gdy to w Polsce cb wykorzystywano jako substytut telefonu i komunikatora komputerowego... to se ne wrati. profil urzytkownika pasma obywatelskiego się zmienił i nalezy się z tym pogodzić lub zmienić pasmo.


Cytat:
Zwracam się z prośbą do odpowiednich władz o
wprowadzenie zakazu posiadania CB w samochodach, pod rygorem wysokiej grzywny, konfiskaty zakazanego sprzętu i utraty prawa jazdy.



czemu tak liberalnie... idźmi dalej: zakażmy posiadania noży kuchennych, samochodów (bo zabijasz samochodem, a nie radiem)... nzakażmy wszystkiego... bo to łatwiesze niż edukowanie, uświadamianie i przede wszystkim egzekwowanie istniejącego prawa.

na koniec zadam przewrotne pytanie: czy kolega Romando widząc pirata drogowego (z anteną lub bez) chociaż raz zadzwonił na policję, podał numery i pomógł w złapaniu wariata jadacego 200?
  
 
he he he zlodzieje samochodow, piraci drogowi pijani moze jeszcze mafia (zorganizowana przestepczosc) i krotko mowiac sami zli ludzie a na dodatek przeklinaja Z moiej strony jeszcze dodam, ze jezdze brudnym samochodem nie lubie "ojca dyrektora" nie glosowalem w wyborach etc.

  
 
A ja swoim 19 letnim R 19, rozwijam zawrotną prędkość maxymalna 110 Km/h ( z górki i witrem w plecy) i jestem masakrycznym piratem drogowo-CB radiowym. Panie Romando...proszę!! a jak przy przestępcach jesteśmy to ja uważam że przedstawiciel handlowy to najgorszy badziew na drogach i powinno się ich zamknąc i z konfiskować samochód i radio i telefon, i zel do włosów. Cześć.
  
 
Panowie,
wsyztsko rouzmiem, Wasze poirytowanie tym faktem, ale na zdorwy rozsadek nikt nie ma prawa ukarac mnie za to ze posiadam CB, poniewaz jest ono dozwolone. A jezeli mowa o uzywaniu, to niech mi gliniarz udowodni przed sadem ze go uzywalem ? Kazdy z nas ma prawo do odmowy mandatu, wiec ja nie widze problemu.
  
 
Cytat:
2008-03-18 10:49:33, chaosgce pisze:
Panowie, wsyztsko rouzmiem, Wasze poirytowanie tym faktem, ale na zdorwy rozsadek nikt nie ma prawa ukarac mnie za to ze posiadam CB, poniewaz jest ono dozwolone...



..i nie może, oto stanowisko Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Woj. Lublin:
"Zgodnie z art. 45 ust. 2 pkt 1 ustawy „Prawo o ruchu drogowym” kierujący nie może korzystać z telefonu, którego obsługa wymagałaby trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

Urządzenie nadawczo – odbiorcze (CB - radio) nie jest telefonem – jest klasyczną radiostacją. Zatem stosowanie analogii poprzez podobieństwo jest raczej nie wskazane, zwłaszcza, że przepis jednoznacznie określa urządzenie jako „telefon”.

Oczywiście przepis ten nie ma zastosowania gdy korzysta się z zestawu głośnomówiącego lub słuchawki samonośnej.
Pozdrawiam,
podkom. Piotr Sroka"

Zwrócułem się pod wskazany adres po emisji TVN Turbo jak niedouczony mundurowy tłumaczył, że można za używanie CB karać.
Marek


  
 
Ehh… całkiem niedawno dostałem pięćset złoty mandatu za głośne słuchanie radia i nieprzepisowe umieszczenie go w samochodzie. Paranoja. A jak zaczęła się dyskusja to miły pan policjant powiedział że dorzuci 100zł ekstra-i tak rachunek wyniósł 600zł-tylko za co?
  
 
Cytat:
2009-01-08 14:42:46, edynburg1968 pisze:
Ehh… całkiem niedawno dostałem pięćset złoty mandatu za głośne słuchanie radia i nieprzepisowe umieszczenie go w samochodzie. Paranoja. A jak zaczęła się dyskusja to miły pan policjant powiedział że dorzuci 100zł ekstra-i tak rachunek wyniósł 600zł-tylko za co?



że co? co znaczy nieprzepisowe umieszczenie radia? co znaczy głośne? podaj przepis który został zapisany w mandacie.
albo lepiej przyznaj się, ile miałeś na budziku jak cię zmierzyli.
  
 
przecież policja i itd samo korzystają, nawet powiedzą że jest czyściutko...
  
 
witajcie, no nieźle czyściutko