SWR=1??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Udało mi się zestrić Alana ML145 na równiutkie 1. Jest to możliwe ,czy coś mi mierzydełko zwariowało??

[ wiadomość edytowana przez: speedy_x dnia 2005-06-17 16:59:38 ]

[ wiadomość edytowana przez: speedy_x dnia 2005-06-17 17:02:39 ]
  
 
Pewnie ze mozliwe Pochwal sie jaka antenka i gdzie mocowana to bedziemy podwazac wskazanie SWR.
  
 
j.w Alan ML 145. toyota corolla sedan, 1/3 dł dachu od tylnej szyby,1,3 szerokości dachu od L strony. Pobawiłem sie trochę: różnica 2 cm i z 1.0 robi sie 1,2 i tak jest w zasadzie na całym dachu. Klapa bagażnika 1,1 do 1,3
  
 
No to calkiem możliwe porostu trafiłeś "punkta". Oczywiscie mowimy o k 20, a co sie działo w góre w dół bardzo duze roznice.
  
 
jakie k20? na całym dachu miałem własciwie odczyt między 1.0 a 1,8 więc własciwie mozna jeździć bez szczególnego strojenia. Tylko przy samej tylnej uszczelce było3,5 ,ale to miejsce i tak odpada ze względu na krzywiznę dachu. Wczoraj w deszczową pogodę rozmawiałem Wawa Włochy z Ursynowem. To będzie jakieś 15km jadąc samochodem,a w lini prostej to może 8. Chyba nieźle?
  
 
K20 - kanał dwudziesty, tutaj stroi sie antene.Odczyt SWR dla odpowiednio kanału 1 i 40 bedzie wyzszy.Dlatego pytałem jak juz tak smigałeś po całym dachu, jakie miales wartosci dla wyzszych lub nizszych kanałów. Praktycznie anteny sa juz fabrycznie stroione i nie trzeba ingerowac w ustawienia, chyba ze wybieramy jakis ciekawy punkt naszego samochodu.
  
 
aaa ok. Myślałem ,że mówiłeś o antance K20.
na innych kanałach miałem rozbieżności do max 0,4 SWR tak więc też nienajgorzej.A stroiłem oczywiście na #20
  
 
No powiem jedno, mozna sie kłócic .Na magnesie to sukces, albo jak piszesz blad pomiaru.Bedzie ci bardzo fajnie chodzic pod wzgledem obciazenia radia.
  
 
A jednak jest 1.0. Byłem teraz w trasie i spotkałem na parkingu kilku gości z CB, tak jakoś pogadaliśmy i oni tez mieli SWR meterki, więc zaczeliśmy mierzyć. W najlepszym miejscu na dachu mam idealne 1.0 od #1 do #34 potem w góre do 1.1. Na 3 urządzonkach wyszło to samo. Wyszło też ,że gdziekolwiek nie postawię anteny na aucie (dach + bagażnik) to jest ok - czyli wygodnie. Z moją poprzednia anteną ( jakimś no namem) nie było tak fajnie. Skąd ta różnica??