Pomocy :))

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Od pewnego czasu bardzo powaznie zastanawiam sie nad kupnem CB. Mysle, ze juz dojrzalem do tej decyzji
Czytam rozne strony, fora na temat co kupic , jak zrobic , co trzeba , jakie przepisy, co lepsze i co gorsze itd...Mam juz troche metlik w glowie od tego wiec prosilbym o pomoc i rady:

1. Wiem, ze laickie pytanie, ale jednak - jakie radio ?? Czytam o presidentach o alanach i nie wiem. Potrzebne mi radio jakies amatorskie przeciez nie kupie sobie na poczatek radia za 1000 zł.
Fajnie by bylo jakby bylo male, chociaz niekoniecznie w aucie raczej sie zmiesci. Ogladalem na allegro radia za 300-400 ale nie wiem co to warte. I czy decydowac sie na uzywane czy lepiej gorsze ale nowe ?? Ktos pisal, zeby mialo duzo funckji przy gruszce - wygodne ale jakie radia to maja ?
2. Jaka antena ? Czy jest roznica w odbiorze gdy antena jest na stale czy na magnsesie ? O ile dobrze sie orientuje - radio moze byc tansze ale antena jest wazna. Wiec chcialbym dobra - ta Alaska president ??? Chcialem poprowadzic kabel od anteny do bagaznbika w bagazniku chowac sobie antene, a w razie potrzeby na magnes i do klaby bagaznika, ale cos czytalem ze gorszy zasieg niz jakby byla na dachu...
3. Co do anteny - czytalem cos ze trzeba cos dostrajac ?? gdzie jak ? Czy we Wroclawiu ktos zna jakis dobry serwis gdzie mogliby to zrobic, ewentulanie zamontowac cale CB, sprzedac co trzeba?
4. I tak swoja droga gdzie macie umieszczone radia w autach ? Bo sie zastanawiam, gdzie je dac - miejsce sie jakies znajdzie- duz samochod( toyota carina )


Mam nadzieje, ze znajdzie sie jakis chetny do odpowiedzenia na moje pytania - sorki za takie pierdoly , ale wole sie czegos dowiedziec niz pojsc do sklepu i zdac sie na sprzedawce - ktory mi bedzie wciskal to na czym ma najwiekszy zysk.
Z gory dziekuje i mozliwe juz niedlugo do uslyszenia
POZDRAWIAM
  
 
poczytaj
TUTAJ
TUTAJ,
TUTAJ,
TUTAJ,
TUTAJ,
  
 
Goral - dzieki... Ja naprawde troche poczytalem zanim, sie zapytalem. Dzikei za linki , ale dalej nie wiem czy warto kupic radio nowe tansze czy troche lepsze uzywane ?? Ten sprzet sie jakos "rozstraja" ?
Czy jest roznica w odbiorze gdy antena jest na stale czy na magnsesie ? Jaka jest naprawde dobra antena - bo tu nie chce zalowac pieniedzy. Z tego co czytalem w wiekszosci ktos komus radzi na poczatek byle co, a ja wolalbym cos naprawde dobrego.
Chcialbym tez wiedziec - czy we Wroclawiu jest jakis serwis gdzie by moglbym kupic co trzeba, zestroic antene, czegos sie dowiedziec, albo moze jakis klubowicz ??
Na moje pytanie odnoscie miejsca montazu CB tez tam nie ma odpowedzi
Dzieki
  
 
wiem, ze marudze, ale powiedzcie...sklaniam sie do radia - Alan 48 plus - na allegro widzialem, jakies 390 zł
Tutaj mam jakas aukcje allegro juz z antenka, ale nie wiem co ona warta ?? Zastanawiam sie czy to dobry wybor. czy moze za bardzo skomplikowane ( jakies redukcje szumow, szmery bajery) - moze to bezsensu ? i faktycznie kupic Alana 100 czy 199.
Pozdrawiam i milego dnia zycze
  
 
ja ci dałem liinki abyś znalazł trochę wiedzy dla początkującego

czy nowe/stare? zależy do czego ci radio potrzebne?
ja jestem zwolenninkiem starszych sprzętów. znając możliwości i parametry nie kupię unidena nowego za 320pln skoro za tę cene moge mieć używanego alana 87.
ale musisz sobie sam odpowiedzieć czy masz możliwość ewentualnej poprawki radia nienowego... sądząc po twoich pytaniach o servis nie masz. do tego dochodzą gabaryty radia. czy masz miejsce na duże, czy tylko na malutkie

Antena.... jaka najlepsza... znów pytanie do czego ma służyć? czy do rozmów w mieście, czy w trasę, czy masz zamiar robić łączności DXowe.
Magnes: teoria mówi że magnes zmniejsza wydajność anteny.... ja ci nie odpowiem bo nie używałem niegdy tej samej anteny na uchwycie i na magnesie. moja obecna antena na magnesie ma wystarczającą skuteczność... dla mnie.
Gruszka...co znaczy dużo funkcji? mikrofon ma wzmacniać i dawać czystą głęboką modulację. bajery to dodatki.... przeważnie zbędne.
chyba że radio będzie zamontowane poza zasięgiem rąk (nie polecam) to przełącznik kanałów jest przydatny.
  
 
Dzieki wielkie
Radio jest mi potrzebne do samochodu... Glownie na trasy, w tygodniu robie jakies 500 km, najczesciej A4. - tak wiec miasto za bardzo mnie nie interesuje.
Z ta poprawka radia - sam widzisz...Dlatego zastanawialem sie nad alanem 48 + - to jakies 390 zł. Ale czy to dobre radio ? Warte ceny - nie wiem. Co do wielkosci to w mojej toscie miejsca troche jest.
Co do Anteny to tak jak mowie - potrzebuje na trasy i do tego chce najlepsza. Co do lacznosci DXowych .....to nie wiem o co chodzi - wiec chyba nie bede takowych uzywal Wiem tylko ze wolalbym na magnesie, zeby moc ja schowac i nie musiec wiercic dachu. Z drugiej strony z tego co pisaliscie, antena powinna byc na dachu - wiec jak rozumiem kabel przez okno...Ale znowu jazda z uchylonym oknem przy np 160 km/h...dlatego wolalbym do bagaznika - ale znowu mowicie gorszy zasieg...ani tak , ani tak
  
 
Cytat:
2005-06-28 09:34:43, Wo1tylla pisze:
[...]
Co do wielkosci to w mojej toscie miejsca troche jest.



Zobaczymy... Zrób zdjęcia po zamontowaniu

Cytat:
[...]
Z drugiej strony z tego co pisaliscie, antena powinna byc na dachu - wiec jak rozumiem kabel przez okno...[...]



Nie. Kabel przytrzaskujesz normalnie drzwiami, tylko staraj się to zrobić w taki sposób, żeby jak najmniej go załamać.
W E bardzo fajnie się układa w górnym rogu drzwi przy słupku środkowym.
Pozdro.
  
 
Perzan - wiem, ze moze ogromnych przestrzeni nie ma, ale moze cos wymysle - a zdjec nie bede robil moze ( zalezy czy zdaze kupic ) poprostu pokaze Ci na zlocie w Wildze
  
 
Otóż to. Pomimo ogromnej przestrzeni życiowej kierowcy Cariny E, nie ma sensownego miejsca żeby zamocować gdzieś radio bez demolowania czegokolwiek, a wszystko jest tak dopasowane do człowieka, że ciężko Ci będzie znaleźć miejsce, w którym radio ( w szczególności takich gabarytów jak Alan 48+ i większe ) nie będzie przeszkadzać w czymś
Moje wisi na drzwiach
Na zlocie najprawdopodobniej się nie zobaczymy, chyba że zdarzy się jakiś cud
Pozdro.
  
 
Cytat:
2005-06-28 23:16:55, Perzan pisze:
Otóż to. Pomimo ogromnej przestrzeni życiowej kierowcy Cariny E, nie ma sensownego miejsca żeby zamocować gdzieś radio bez demolowania czegokolwiek, a wszystko jest tak dopasowane do człowieka, że ciężko Ci będzie znaleźć miejsce, w którym radio ( w szczególności takich gabarytów jak Alan 48+ i większe ) nie będzie przeszkadzać w czymś Moje wisi na drzwiach Na zlocie najprawdopodobniej się nie zobaczymy, chyba że zdarzy się jakiś cud Pozdro.


Witam kolege Mam dwa prezdenta Harego i Herberta wymiary znacznej różnicy ale szczerze mówiąc nie ma gdzie zamontować w Cari. Większe Herberta woże pomiędzy drzwiami a fotelem kierowcy - utrudnione wsiadanie i wysiadanie Małe Hary pasuje pod deskę z lewej strony tylko dylemat czy montować na stałe?
  
 
Powiem sczerze ze smutkiem, ze macie racje. Tak sie dzisiaj przyjrzalem, siedzac na fotelu kierowcy. Wygodnie, milo itd ale miejsce na radio to juz inna para kaloszy. No ale zobaczymy, bede sie przejmowal jak bede mial cb w rekach. Milego dnia