Może znający się na CB panowie zechcieliby odpowiedzieć...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Mam kilka pytań dotyczących CB. Starałam się poczytać forum by nie powtarzać poszczególnych z nich, a czy mi się to uda - nie wiem.

1. Czy model uniden pro 510 xl i antena Wilson Littile Will to dobry zestaw czy mozna w tej cenie znaleźć coś lepszego?
2. Jak szybko demontuje się taką antene? Czy jeśli nie meści sie do garazu to trzeba ja zdejmować czy nic jej sie nie stanie gdy bedzie sie uginac?
3. Czy cb takie jak ten uniden sie kradnie?
4. Gdzie najlepiej takie radio zamontowac ( golf IV )? Wolałabym nie wymontowywać radia za kazdym razem. Jest to wogóle możliwe?
5. Gdzie najlepiej umieścic antene?
6. Jak to jest z częstotliwościami ( na jakie sie ustawia, na jakie nie mozna itd? )
7. Czy mozna sie wprost pytac czy stoi np. gdzies policja czy jest to na podsłuchu lub czymś co moze doprowadzic do przykrych konsekwencji?
8. Czy waszym zdaniem lepiej jest kupic cb czy antyradar?
9. Czy gdy zatrzyma mnie policja to moga mi cos zrobic? Powinnam wtedy wylaczac takie cb?
10. Czy jesli jade w dwa samochody i ten drugi rowniez ma cb to mozna tak ustawic czestotliwosc bysmy slyszeli tylko siebie?
11. Dla kogo jest cb? Czy oplaca sie je kupic jesli wyjezdza sie poza miasto zaledwie kilka razy w roku?


Moze cos jeszcze mi sie przypomni

Pozdrawiam
  
 
Czy oplaca sie je kupic jesli wyjezdza sie poza miasto zaledwie kilka razy w roku?

Szanowna Pani! -sądzę, że jeśli wyjeżdżasz za miasto kilka razy w roku, to robisz to dla rekreacji i nie naruszasz art.20.3. kodeksu drogowego. To po co Ci wiedzieć gdzie jest radar?
  
 
Jechalem w czwartek trasa mszczonow-grojec tak mnie wiecej 12 w nocy i spotkalem kobiete kierowce tira na radyjku W sumie bylem troche zaskoczony ale milo uslyszec glos kobiety na cibiku
  
 
Odpowiadam Juxowi.

Tak się składa, że nie widze zwiazku miedzy czestotliwoscia jazdy w trasie a szybkoscia jazdy i naruszaniem przepisow ( tym bardziej, ze logiczne jest ze wlasciwie nie da sie ich niestety przestrzegac - a jezdze szybko wiec tym bardziej ). Jesli wiec nie jestes w stanie odpowiedziec na pytania jakie zadalam to nikt nie kazal sie tobie wypowiadac...
  
 
większość z tego o co pytasz już była, więc wystarczyło poszperać, ale skoro już pytasz:
1. jeśli potrzebujesz radia tylko od radaru do radaru to ten zestaw jest wystarczający.
2. antenę demontuje się dość łatwo.
3. w tym kraju wszystko siedobrze kradnie, zwłaszcza jeśli na coś jest moda.
4. nie wiem jak to auto wygląda wewnątrz, ale jeśłi pkt. 1 to możesz spróbować między fotelem pasażera a konsolą centralną, albo w schowku z wyprowadzeniem głośnika zewnątrznego.
5. centralnie na dachu
6. jeśłi pkt.1 to 27.180MHz w modulacji AM. w w/w radiu niedozwolonych nie będziesz miała.
7. wystarczy jak zapytasz: jak tam dróżka w kierunku...
8. cb. antyradar głupieje w mieście i jest nieskuteczny na wideoradary które namierzają z bardzo niewielkich odległości, a poza tym w przeciwieństwie do radia jest nielegalny w użyciu
9. nic ci nie zrobią. nie musisz wyłączać. od lipca 2004 na używanie cb nie trzeba żądnego zezwolenia, a sprzęt który wymieniłać jest w Polsce homologowany.
10. możesz zmienić częstotliwość, ale to nie telefon. kanały są ogólnodostępne i każdy w zasięgu będzie mógł was posłuchać.
11. cb jest dla każdego. czy się opłaca? to pytanie na które musisz sobie sama odpowiedzieć.

zadowolona?
  
 
Cytat:
2005-07-23 19:05:53, alalala333 pisze:
Odpowiadam Juxowi. Tak się składa, że nie widze zwiazku miedzy czestotliwoscia jazdy w trasie a szybkoscia jazdy i naruszaniem przepisow ( tym bardziej, ze logiczne jest ze wlasciwie nie da sie ich niestety przestrzegac - a jezdze szybko wiec tym bardziej ). Jesli wiec nie jestes w stanie odpowiedziec na pytania jakie zadalam to nikt nie kazal sie tobie wypowiadac...



Jux przeprasza, że zajął swój głos w dyskusji. Odpowiedziałem adekwatnie do grupy pytań, jak Góral wyjasnił, pytań których odpowiedzi są na stronach tego forum (równiez innych). Jeszcze raz przepraszam, rozumię, ze Koleżanka nie prześledziła tematyki postów,
przepraszam. 88!
  
 
Wybaczam, wybaczam Jux...
  
 
Ad. 7. Na początek proponuję posłuchać trochę głosów na kanale 19. Szybko przyswoisz o co chodzi
Ad. 11 Taki zestaw może się już "zwrócić" po jednej trasie nawet 100km.
Czy się opłaca.....
Pozdro.