Prosze o porade gdzie zamontowac antene i jaka.. - foto

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Prosze o porade gdzie zamontowac antene i jaka.. a w srodku gdzie radzicei dac radio ? na ta polke po konsola?



[ wiadomość edytowana przez: Góral dnia 2005-06-30 16:45:30 ]
[ powód edycji: fotki... ;) ]
  
 
Cytat:
2005-06-30 12:31:22, MaBo87 pisze:
Prosze o porade gdzie zamontowac antene i jaka.. a w srodku gdzie radzicei dac radio ? na ta polke po konsola?



a chcesz wiercić w dachu czy raczej uchwyt?

radio chyba zmieści się pod kierownicą z lewej strony kollumny...
  
 
moge wiercic i tak za nie dlugo bedzie malowane nie chcialbym na magnes ale tak zebyy po nocy na parkingu mi nikt anteny nie pod...bal w sumie a uchwyt gdzie dobrze bylo by zamontowac?
  
 
jak możesz wiercić, to centralnie na dachu
  
 
ale czy nie szlo by na tylnim zderzaku? lub jakos do tylniej klapy, czy to pogorszy znacznie zasieg? i czy magnesoke mozna przymocowac na uchwyt a nie na magnes?
  
 
Tylny zderzak to najgorsze miejsce, zapomnij o tym pomyśle.
Do klapy można, ja tak mam, zasięg na pewno gorszy niż na środku dachu, ale mało kto może sobie pozwolić na środek dachu, więc ogólnie jest nieźle
Do klapy też możesz przymocować na dwa sposoby: wywiercić dziurę np. w połowie szerokości klapy i przymocować tam antenkę, lub też za pomocą jakiegoś z dostępnych na rynku uchwytów bagażnikowych (mocowanych na krawędzi blachy - zwykle antena tak zamocowana ląduje na rogu auta).
Czy magnesówkę można przymocowac na uchwyt? Tego pytania nie rozumiem, doprecyzuj... Chcesz stawiać magnes na jakimś uchwycie a nie na dachu, czy też chcesz zdjąć antenę z podstawy magnetycznej i postawić na uchwycie?
  
 
dzieki za super wyjasnienie, a jesli chodzi o ta magnesowke tak wlasnie chce zdjac z podstawy magnetycznej i zamocowac na jkims uchycie.
  
 
Zle rozumiesz podzial na magnesowke i na stala. Kupujesz zwykla antene i do niej dokupujesz magnes jesli chcesz albo np uchwyt do klapy bagaznika.
  
 
Ale dlaczego tak chcesz zrobić? Po prostu masz jakąś magnesówkę i chcesz ją wykorzystać w ten sposób?
Jeśli tak to wszystko zależy od konkretnego przypadku, anteny są różne, niektóre są zamocowane do magnesu na stałe, inne z kolei to zwykłe anteny postawione na odpowiedniej podstawie magnetycznej i można je spokojnie zdjąć i przymocowac na stałe. Więc wszystko zależy jaką masz tą magnesówkę...
  
 
ok dzieki za wszystko juz wszystko rozumie. Mam jeszcze pare pytanek : jak kupie cb radio osobno i osobno antene to trzeba to zestroic ze soba ?? jak to zrobic?? czy po zlozeniu wszytskiego i ustawieniu na kanal 28 powinienem cos uslyszec??
  
 
a co jest na 28 kanale? Drogowy to 19.
Tak czy inaczej radio i antene musisz ze soba zestroic
  
 
sorki z tym kanalem mi sie pomylilo jak sie zestraja antene z radiem?acha czy duzo ludzi w okolicach katowic ma cb?? jak sprawdzicczy kanal jest wolny?
  
 
Sie tam cos tam robi Nie wiem to jeszcze przede mna
A co ludzi z katowic nie wiem... Mam jakies 300-350 kilosow... Moj przyszly zestaw chyba nie zlapie takiej odleglosci. Ale zapytaj sie MacTB z tego co wiem to chce postawic maszt w samochodzie
  
 
Było już co nieco pisane o strojeniu anten na tym forum. A nawet całkiem sporo było pisane
W uproszczeniu:
Podłącza się urządzenie o nazwie SWR meter pomiędzy radio a antenę
Strojenie polega na wydłużaniu lub skracaniu bata anteny (wydłużanie polega na jej wysuwaniu, skracanie na wsuwaniu, a jeśli to nie starczy to się ją obcina).
Cały ten zabieg ma doprowadzić do uzyskania wartości poniżej 1,5 na wskaźniku miarki SWR na kanale 20. A ideałem byłoby uzyskanie wartości równej 1. Za optimum uznaje się SWR 1,1-1,2.

Czy dużo ludzi w okolicach Katowic ma CB?
Sądzę, że całkiem sporo, tak samo jak i w innych cześciach Polski, a może i więcej Na pewno 99% kierwoców tirów ma CB, a osobówek uzbrojonych w CB przybywa z dnia na dzień.

Jak sprawdzić czy kanał jest wolny?
Hehe, całkiem zwyczajnie, włączyć i słuchać - jeśli jest cisza to znaczy że jest wolny, nic bardziej prostego
  
 
ok thx z tym strojeniem to sie bede musial udac sie do kogos kto sie na tym zna a z tym sprawdzaniem czy kanal jest wolny myslalem ze bedzi bardziej skomplikowane
  
 
i juz ostatnie pytanie w polsce jakiego modulowania uzywac fm czy am zeby sie z innymi dogadac?
  
 
W Polsce obowiązuję modulacja AM...
co nie oznacza że na FM się nie dogadasz
Ale ogólnie to AM.