Nowe Radio

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich !!!

Od 2 dni jestem szczęśliwym posiadaczem swojego pierwszego radia. Kupiłem UNIDENA pro 510 z antenką Presidenta.

Sprawdziłem go na trasie Wieluń - Katowice - Wieluń (300 km)
Jestem bardzo zadowolony odbiera czysto bez zakłóceń
Jedynie w nocy miałem przypadek że w eterze było słychać
przez 40 km coś w rodzaju niemiecko języcznej stacji.
Co to mogło być? w okolicy samochodów było jak na lekarstwo.

Serdecznie pozdrawiam
Jurek
  
 
Mam prosbe. Mozesz napisac cos wiecej o tej antence? Jaka dlugosc, magnes? no i jaka cena?
W niedziele bylem u brata i troszke siedzialem na stacjonarnym cb, ale mieszkaja blisko trasy katowickiej. I 19 tez slyszalem takie szwabskie gadanie. Tak powoli cos mowil. I tez sie zastanawialem co to moze byc
  
 
Witam i przyłączam sie do prośby Focusa, jestem ciekaw ceny i modelu.
pozdr
  
 
i powiedz szczerze czy jestes naprawde zadowolony z tego unidena? Masz porownanie z innymi radiami cb? Bo na dniach kupuje i jestem nastawiony na unidena
  
 

Z UNIDENA jestem b. zadowolony. Aczkolwiek jest to mój pierwszy kontakt z CB i nie mam porównań. Chciałem kupić ALANA 100 + ale człowiek który mi to sprzedawał i montował odradził ze względu na brak filtra. Mam forda mondeo benzyne więc mogą pojawiać się dotakowe zakłócenia od iskry (w przeciwieństwie do diesli) . Uniden 510 ma wbudowany filtr i faktycznie jak go wyłączam słyszalne są lekkie zakłócenia. Antena jest króciutka ma ok 40 cm ale odbiera wg mnie bardzo dobrze - trochę się obawiałem że będzie za krótka ale jest ok. Nie muszę jej zdejmować przed wjazdem do garażu. Jak sprawdzę na fakt. to podam jej typ bo nie pamiętam.

Za całość zapłaciłem 425 zł
320 radio
99 antena
6 zl wtyczka do zapalniczki.
W tej cenie był też montaż i strojenie antenki

Na allegro można to kupić taniej np radio za ok 280 antena pewnie też ale wolałem zeby zestroim mi to fachowiec.

Co do tych "niemieckich" odgłosów to być może ktoś się bawił. Kolega wspominał mi że czasem dzieciaki tak się bawią podstawiają mikrofon do radia i.... być może to było cos w tym stylu. Cóż na głupotę nie ma rady

Pozdr.

Jurek
  
 
ja z allegro wlasnie wezme chyba radio za 280 zl. Antene kupie w jakims sklepie chyba. Zestrojenie to nie problem. Podjezdzasz fdo byle jakiego serwisu cb i tam ci zestroja (oczywiscie za iles zlotych, ale to groszowe sprawy).
  
 
Podłączam się do pytania o niemieckie gadki.
Razu pewnego spotkało mnie to zjawisko w górach, w okolicach Jabłonki. Chyba też to był wieczór, a gadki wyglądały raczej na rozmowę kilku stacji niż retransmisję radia
Czyżby jakieś niemieckie DX'y ?
Pozdro.
  
 
Co do tych obcojezycznych....w Częstochowie,glownie w niedzile po polodniu bardzo czesto slychac francuzow, tez sa to bardzo wolne rozmowy i straSZNIE PRZEZ TO ZAKLUCAJA, NIE WYDAJE MI SIE ZE TO DZIECIAKI SIE BAWIA,NA ALE...
Pozdro
  
 
Taa,francuzików często słyszę i to od Wrocławia po Częstochowę.Zakłucenia spore przez to są-fakt.wnerwia mnie to i nie tylko mnie!W Opolu często bywa niezależnie od pory d nia
  
 
panowie, to nie zabawy to najnormalniejsze DXy
ja ostatnio na stacjonarce w AM na podstawie słyszałem rozmowę NIemca z gościem z Jamajki.
propagacja zbliża się do kolejnego szczytu i takie "zakłócenia" z Europy są normalną sprawą.
  
 
Wczoraj przez długi czas słyszałem Niemców, a przez chwilę coś jakby po szwedzku rozmowę