Pozwolenie na CB

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wiecie moze gdzie sie takowe wyrabia?? .Kto sie zajmuje wydawaniem pozwolen na CB?? Wiem ze nie jest wymagane,ale ja wole miec. Jesli wiecie to odpiszcie.
Pozdro.
  
 
A po co?
  
 
Gadalem ze znajomym policjantem i wedlug przepisow jednak TRZEBA MIEC FAKTORE ALBO PARAGON ZAKUPU ,nie jest to wymagane jesli masz pozwolenia,a pop za tym podobno jak sie ma pozwolenie to nie czepiaja sie zadnych homologacji,czestotliwosci itp... wiec dlatego wole miec
  
 
Było o tym już w jednym wątku...
Było cytowane forum policyjne. Oni sami nie wiedzą dokładnie co trzeba a co nie trzeba.
Zgodnie z przepisami nie trzeba mieć zezwoleń. Ten przepis zmienił się o ile się nie mylę około roku temu i od tamtego momentu nie trzeba mieć zezwolenia.
O paragonie/fakturze też już wspominaliśmy. Skąd mam mieć paragon jeśli np kupuję używane radio? Albo jeśli mam je już od dawna?
  
 
Cytat:
Gadalem ze znajomym policjantem i wedlug przepisow jednak TRZEBA MIEC FAKTORE ALBO PARAGON ZAKUPU


prosze o przytoczenie tego zapisu wraz z podaniem sygnatury rozporządzenia ministra i dziennik ustaw w którym sie ukazało
  
 
A czy ktoś mógłby po prostu odpowiedzieć człowiekowi normalnie na pytanie zamiast filozofować co trzeba, a co nie ? Takie dysputy są obok w niejednym miejscu, a kolega zadał konkretne pytanie

Matiz: Takie pozwolenie, a właściwie to chyba świadectwo rejestracji ( musiałbym sprawdzić - leży w aucie ), wyrabiasz we właściwym dla Twojego rejonu Urzędzie Regulacji Telekomunikacji i Poczty. Zaglądnij
TU.
Pozdro.
  
 
A masz pozwolenie na odbiornik radiowy FM w samochodzie i radio w komorce i jeszcze placisz abonament , bo jak nie to jestes przestepca _Przestancie fizolowac, zgodnie z ustawa pasmo CB jest wyłaczone z kontroli. nie pytajcie znajomych policjantów tylko kierowców TIR kiedy to ktokolwiek nawet po inspekcji spytał ich o radio CB
  
 
Perzan dzieki bardzoi A jesli ktos nie zyczy sobie odpowiadac to niech lepiej nie odpowiada,a nie nabija sie,zadalem konkretne pytanie a co do niektorych komentarzy pozostawiam (...)
Mam nadzieje ze to forum nie bedzie takie jak jest czasami
Dajcie czlowiekowi sie o cos spytac!
Czy musiucie byc tacy?
  
 
od lipca 2004 na pracę w paśmie obywatelskim nie trzeba mieć pozwolenia. nie dokonuje się rejstracji i nie opłaca żadnych składek.
  
 
Cytat:
2005-07-09 17:14:18, Góral pisze:
od lipca 2004 na pracę w paśmie obywatelskim nie trzeba mieć pozwolenia. nie dokonuje się rejstracji i nie opłaca żadnych składek.



Dobra, to może uściślijmy: czy ustawowo zostały zlikwidowane te świadectwa i opłaty rejestracyjne, czy tylko nie jest konieczne ich posiadanie ?
To zasadnicza różnica między: nie ma, a jest - ale nie trzeba.
Pozdro.
  
 
Opłaty na pewno zostały ustawowo zlikwidowane.
  
 
dawniej było wydawane w Urzędzie Radiotelekomunikacji i Poczty a od momentu zniesienia obowiązku posiadania pozwolenia to nie wiem czy też tam można dostać
  
 
Cytat:
2005-07-09 15:06:03, Matiz pisze:
A jesli ktos nie zyczy sobie odpowiadac to niech lepiej nie odpowiada,a nie nabija sie,zadalem konkretne pytanie a co do niektorych komentarzy pozostawiam (...)


A ja nie rozumiem czemu tak sie napinasz ?
ja też zadałem konkretne pytanie i nie dostałem odpowiedzi - jezeli stanowczo twierdzisz że:

Cytat:
2005-07-08 11:52:49, Matiz pisze:
Gadalem ze znajomym policjantem i wedlug przepisow jednak TRZEBA MIEC FAKTORE ALBO PARAGON ZAKUPU


to proszę abyś podał na to przepis
  
 
LUDZIE!!!!!!!! ja naprawde wiem ze zezwolenia nie trzeba miec,ja chce tylko wiedziec gdzie mozna uzyskac takowe!!!! i nic po za tym!! nie bede sie znowu z nikim klucil o paragony i faktory-jesli wiecie lepiej to okej! ja mam swoje zdanie i juz...
Pozdro!
  
 
Cytat:
2005-07-13 17:45:18, Matiz pisze:
LUDZIE!!!!!!!! ja naprawde wiem ze zezwolenia nie trzeba miec,ja chce tylko wiedziec gdzie mozna uzyskac takowe!!!!





KLIK KLIK !!!!

W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 26 lipca 2004 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie urządzeń radiowych nadawczych lub nadawczo-odbiorczych, które mogą być używane bez pozwolenia, nie wymaga pozwolenia radiowego używanie urządzeń nadawczych lub nadawczo-odbiorczych Radia Obywatelskiego wyłącznie w zakresie częstotliwości 26,96 - 27,41 MHz pracujących z modulacją częstotliwości lub amplitudy (FM/AM/SSB) z mocą wyjściową nadajnika do 4 W dla FM i AM, oraz z mocą 12 W (PEP) dla SSB.

-----------------------------------------------------------------------------

W przypadku pojawienia się pytań, na które Państwo nie znaleźli odpowiedzi na naszych stronach, pomocą służą pracownicy Wydziału Radiokomunikacji Morskiej, Lotniczej i Amatorskiej:

Inspektor: Marek Ambroziak, tel. (22) 53 49 180, e-mail: m.ambroziak@urtip.gov.pl
  
 
A co w przypadku, gdy chcę używać AM z mocą wyższą niż 4W? Lub chcę nadawać powyżej 27,41MHz? Nadal jest to CB a brak pozwolenia już nie obowązuje.


[ wiadomość edytowana przez: termos dnia 2005-07-21 11:05:33 ]
  
 
Cytat:
2005-07-21 11:05:16, termos pisze:
A co w przypadku, gdy chcę używać AM z mocą wyższą niż 4W? Lub chcę nadawać powyżej 27,41MHz? Nadal jest to CB a brak pozwolenia już nie obowązuje. [ wiadomość edytowana przez: termos dnia 2005-07-21 11:05:33 ]



niestety, z mocą powyżej 4w nie można a częstotliwości inne niż podane w rozporządzeniu nie są oficjalnie dopuszczone.

nieoficjalnie jak masz radio 10W i nadajesz w obrębie pasma 26-28MHz (nie wyżej) to nikt ci głowy nie powinien urwać, co nie zmienia faktu że jest to poza prawem.