GSMP GRAND PRIX SOPOT - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2006-07-14 09:06:49, vazyl pisze:
Nie wyobrażam sobie jak kibice mogą stać wzdłuż drogi bez barierek kiedy nią pędzi np. Lancer Steca z dwoma paczkami na zegarach.


Powiem ci szczerze że drugi przejazd oglądałem z Admirałem stojąc właśnie wzdłuż tasmy przed szykaną i z każdym przejazdem coraz bardziej nabierałem strachu kiedy to pędzace auta hamując w szykanę tańczyły po mokrym asfalcie - na całe szczęście żaden nie wypadł wtedy z ulicy.
Pierwszy przejazd oglądaliśmy w bezpiecznym miejscu za drzewami i po zewnetrzej stronie nawrotu
  
 
Cytat:
2006-07-14 09:12:31, GDA pisze:
Powiem ci szczerze że drugi przejazd oglądałem z Admirałem stojąc właśnie wzdłuż tasmy przed szykaną i z każdym przejazdem coraz bardziej nabierałem strachu kiedy to pędzace auta hamując w szykanę tańczyły po mokrym asfalcie - na całe szczęście żaden nie wypadł wtedy z ulicy. Pierwszy przejazd oglądaliśmy w bezpiecznym miejscu za drzewami i po zewnetrzej stronie nawrotu


I nikt z sędziów was nie "odgwizdał"???
Do du......y była obstawa.
A dla tych co muszą stać blisko Filmik z nutką refleksji
  
 
Cytat:
2006-07-14 17:54:56, vazyl pisze:
I nikt z sędziów was nie "odgwizdał"???


Nie - tam stało dzięsiątki ludzi na całej długości trasy. Chodnik, taśma i szpaler ludzi a wzdłuż pędzące auta.
  
 
I dziwić się że władze coraz częściej nie zezwalają na organizowanie tego typu imprez.
Jeżeli organizator nie ma za grosz zdrowego rozsądku i wyobraźni to kibic nie będzie wiedział co mu wolno i gdzie jest bezpiecznie.
Boszzzz.........
  
 
Cytat:
2006-07-17 08:34:09, vazyl pisze:
I dziwić się że władze coraz częściej nie zezwalają na organizowanie tego typu imprez. Jeżeli organizator nie ma za grosz zdrowego rozsądku i wyobraźni to kibic nie będzie wiedział co mu wolno i gdzie jest bezpiecznie. Boszzzz.........


Nie oszukujmy się wielu ludzi (kibiców) po prostu jest rządna wrażeń... a czasami jest to po prostu brak wyobraźni...
  
 
Ty Rusty. Byliśmy z Janiem, GADami i Admirałami rok temu w Sopocie. Już wtedy dziwiłam się, ze nie było żadnego wypadku. Kompletny brak stanowczości ze strony organizatorów jeśli chodzi o bezpieczeństwo (też widzów). No i kompletny brak dyscypliny u oglądających. Co z tego, że paru panów na początku i końcu trasy krzyczało przez szczekaczki, żeby nie wyłazić na ulicę. Oczywiście każdy chciał być jak najbliżej, niektórzy w ostatniej chwili decydowali się przejść jednak na drugą stronę. Najlepsza była pani z dziecięciem w wózeczku przebiegająca przez ulicę. Zgroza!!!

Poza tymi "niedogodnościami", rajd był bardzo fajny
  
 
Zmarł kierowca rajdowy Roman Głowienke. Został ciężko ranny podczas eliminacji Międzynarodowych Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, które odbyły się w Sopocie 9 lipca.
Roman Głowienke zmarł nie odzyskawszy przytomności. Podczas jednego z podjazdów Roman Głowienke nie zapanował nad swoim fiatem seicento i wypadł z trasy. Potrącił widza. Stan drugiego z poszkodowanych jest już dobry, wciąż jednak przebywa w szpitalu.

Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną wypadku był nieszczęśliwy zbieg okoliczności. Trasa była dobrze zabezpieczona, a organizatorzy nie ponoszą winy za tę tragedię.
  
 
Strasznie smutna wiadomość Składam kondolencje rodzinie i całemu środowisku rajdowemu w Gdyni

wirtualną świeczkę zostawiłem w temacie na ogólnym
  
 
wielka strata dla Polskich wyścigów samochodowych...

...Roman wyścigowy Poznań nie zapomni...
  
 
foto.rallyonline.pl/GALERIA/2006/07/gsmp_sopot_rallyart/018.jpg
foto.rallyonline.pl/GALERIA/2006/07/gsmp_sopot_rallyart/081.jpg
foto.rallyonline.pl/GALERIA/2006/07/gsmp_sopot_rallyart/079.jpg
foto.rallyonline.pl/GALERIA/2006/07/gsmp_sopot_rallyart/075.jpg
foto.rallyonline.pl/GALERIA/2006/07/gsmp_sopot_rallyart/047.jpg
foto.rallyonline.pl/GALERIA/2006/07/gsmp_sopot_rallyart/009.jpg
foto.rallyonline.pl/GALERIA/2006/07/gsmp_sopot_rallyart/008.jpg
foto.rallyonline.pl/GALERIA/2006/07/gsmp_sopot_bar/58.jpg
foto.rallyonline.pl/GALERIA/2006/07/gsmp_sopot_bar/77.jpg
foto.rallyonline.pl/GALERIA/2006/07/gsmp_sopot_bar/83.jpg

www.fdr.netwave.pl/cpg/albums/gsmp/IMG_3397.JPG
www.fdr.netwave.pl/cpg/albums/gsmp/IMG_3396.JPG
www.fdr.netwave.pl/cpg/albums/gsmp/IMG_3394.JPG
www.fdr.netwave.pl/cpg/albums/gsmp/IMG_3479.JPG
www.fdr.netwave.pl/cpg/albums/gsmp/IMG_3480.JPG
www.fdr.netwave.pl/cpg/albums/gsmp/IMG_3456.JPG
www.fdr.netwave.pl/cpg/albums/gsmp/IMG_3680.JPG
www.fdr.netwave.pl/cpg/albums/gsmp/IMG_3683.JPG
www.fdr.netwave.pl/cpg/albums/gsmp/IMG_3667.JPG
www.fdr.netwave.pl/cpg/albums/gsmp/IMG_3666.JPG
www.fdr.netwave.pl/cpg/albums/gsmp/IMG_3665.JPG
www.fdr.netwave.pl/cpg/albums/gsmp/IMG_3663.JPG
www.fdr.netwave.pl/cpg/albums/gsmp/IMG_3484.JPG
www.fdr.netwave.pl/cpg/albums/gsmp/IMG_3483.JPG
www.fdr.netwave.pl/cpg/albums/gsmp/IMG_3482.JPG

I jeszcze 3 fotki z Krosna:
www.autosport.com.pl/galeria/big/krosno06th_51.jpg
www.autosport.com.pl/galeria/big/krosno06th_40.jpg
www.autosport.com.pl/galeria/big/krosno06th_02.jpg
  
 
Jak co roku, wypada ten week.Automobilklub Orski
  
 
W klasie historycznej dwa polonezy trzeba się wybrać - ale nie widzę "rozkładówki" rajdu? o której w sobotę o 14 ? tak jak zawsze
  
 
O której i gdzie się spotykamy? Biere fotografkę i pozdejmujemy trochę.
  
 
Proponuje jak co roku - godzina 14:00 na starcie, a potem jak ruszy pierwszy przejazd przeniesiemy się na szykanę bo tam jest najciekawiej

Andrzejku czy będę mógł wykupic copyright na twoje zdjecia, bo dysponujesz profesjonalnym sprzętem a ja jako wysłannik YT.pl będę relacjonował tą imprezę i przydałyby się rewelacyjne ujęcia
  
 
A mnie jak co roku nie bedzie wiec pstrykajcie, nagrywajcie, malujcie ...
  
 
Oby bylo bezpieczniej niz ostatnio.

Pozdrawiam
Adamus
  
 
Tegoroczna edycja ma być najlepiej zabezpieczona w dziesięcioletniej histori GSMP, lepiej nawet niż wymagają tego przepisy międzynarodowe. Na prostych odcinkach będą ustawione szykany, a w miejscu gdzie w zeszłym roku zdarzył się wypadek będzie zamontowana bariera energoochronna. Także miejmy nadzieje że wszystko przegiegnie szczęśliwie

oto gryplan:

07.07.2007 (sobota)
9.30 - jeden podjazd zapoznawczy bez pomiaru czasu
10.30 - start do podjazdów treningowych V rundy
14.00 - ogłoszenie listy startowej V rundy
14.30 - start do I-szego podjazdu wyścigowego V rundy
18.30 - ogłoszenie wyników oficjalnych V rundy

08.07.2007 (niedziela)

8.00 - 8.30 - BK-1 dla zawodników startujących w VI rundzie
9.00 -Podjazd zapoznawczy bez pomiaru czasu
10.00 - start do podjazdu treningowego VI rundy
11.30 - zgłaszanie zespołów sponsorskich
12.00 - ogłoszenie listy startowej VI rundy
12.30 - start do I-szego podjazdu wyścigowego VI rundy
15.30 - ogłoszenie wyników oficjalnych VI rundy
17.00 - Oficjalne zakończenie - wręczenie nagród. Sopot - Molo

Osobiście jestem w sobotę, w niedzielę z powodu meczu żużlowego nie będę mógł się pojawić.

Trzymajmy kciuki za pogode
  
 
zeby tylko pogoda dopisala
  
 
I się odbyło, pierwszy dzień za nami. Polonez Piotra Zaleskiego pojawił się w innych barwach odmiennych do ubiegłorocznych





  
 
Pięknie zobaczyć Poldki w akcji jak za dawnych dobrych czasów