Zakłócenia od wycieraczki tylnej szyby

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Hej, mam radyjko President Johnny II i odbieram zakłócenia od tylnej wycieraczki (mam antenę magnetyczną na dachu blisko tyłu). Czy to normalny objaw, czy coś z tym trzeba robić? Z góry dziękuję za opinie!
  
 
Witam wszystkich . Mam też taki problem jak kolega , tylko ze ja mam zakłucenia od wycieraczek z przodu ,spryskiwaczy , grzania świec , jak podjeżdzam do swiateł . Mam radio unidem 520 i antene 170 cm na magnesie , dodam ze mam załączony ANL . Jak stroiłem antene w serwisie to gościu mówił ze musze nauczyć się z tym żyć , może ktoś zna jakiś sposób na ten jazgot w radiu . ANL chyba działa bo jak go wyłącze to szumy się zwiększają . Co koledzy na to ?
  
 
Nic z tym sie nie da zrobic, to normalne zakłócenie.Przestancie wierzyc w cudowny ANL, bo to tylko zwykły filtr na zasilaniu radia stosowany w kazdym radiu na stałe.
  
 
ANL nie jest zwyklym filtrem na zasileniu...
jezeli ANL w unidenie i presidencie sobie nie radza z tymi zakloceniami, to niestety tak jak powiedzieli w serwisie-naucz sie z tym zyc ;>
  
 
Do tolow: jeżeli masz magesówkę to ustaw antenkę tak żeby była na środku dachu,potem jedź do serwisu CB albo znajomego dostrój SWR. Powinno być lepiej. Radyjko masz niezłe. Jaka antenka Jeżeli masz możliwość to spróbuj z inną antenką

Do jack1: U 520 wyłapie wszystko co niepotrzebne, mieszanka squelcha i gaina czyni cuda ANL-blokuje zakłócenia czasami aż za bardzo. I też zalecenia prawie takie same jak dla Kolegi wyżej.

Do iquesta: ANL w Unidenie/Presidencie to nie tylko filtr na zasilaniu ale i sygnale z anteny. Zakłócenia z instalacji elektrycznej jest łatwo wyeliminować. Dużo więcej zakłóceń zbiera niestety antena i tu przydatny jest właśnie ANL