Radio, antenka i montaz.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie i nie wkurzajcie sie od razu, gdyz porusze napewno temat walkowany wielokrotnie.

Naczytalem sie troche o CB Radio na tym forum i gdzie indziej i doszedlem do wniosku ze kupie Unidena.
Teraz pierwsze pytanie, czy warto doplacic 40zł do Unidena PRO 520 XL w stosunku do 510tki? Ten drozszy ma dodatkowe pokretlo RF Gain, czy jest ono przydatne i wykorzystywane?

2ga sprawa anteny... planuje ja zamontowac na uchwycie, tzw. dzwonku, o gory tylnej klapy (5-te drzwi w samochodzie hatchback), po srodku szerokosci autka. Co sadzicie o takim miejscu i sposobie mocowania? Bo wydaje mi sie ze to najlepsze rozwiazanie nie chcac dziurawic dachu po srodku.

I teraz wazna sprawa, jaka antena? Myslalem nad LEMM AT1200 lub President New Alaska? Sa podobnej dlugosci, lecz president ma niby wiecej dB, o czyms to swiadczy?

Ew, moze jeszcze jakies inne anteny? Najpierw chcialem krotsza, ale pewnei za chwile okazaloby sie ze zasieg mi nie wystarcza i bym zmienial, dlatego zdecydowalem sie juz na to 1,5m. Doradzcie wiec cos tej dlugosci.

Z gory dzieki za pomoc.
Doradzcie jako doswiadczeni radiowcy, ja z CB bede dopiero zaczynal swoja przygode.

Pozdrawiam wszystkich


[ wiadomość edytowana przez: Pagi dnia 2005-07-27 11:47:43 ]
  
 
popytaj tam http://www.cb-radio.pl/phpBB/viewforum.php?f=4