Problem z President new Alaska

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy wie ktos czy w Prsidencie New Alaska mozna ustawic kat montazu anteny? chodzi mi o montaz na klapie bagaznika w partnerze i nie wiem czy jak zaloze ja z boku to bede mogl ustawic ja pionowo do gory.
  
 
jesli dobze zrozumialem to chodzi ci o np jak stawiasz antene to mozesz ja przestawic zeby pod katem stala jak oto chodzi to da sie pamietaj ze antena lepiej zbiera gdy stoi pionowo
  
 
antena powinna stać pionowo ponieważ w takiej polaryzacji pracujemy. każde odchylenie powoduje spadek wydajności i w nadawaniu i w odbiorze.
szczytem jest modne wśród tirowców pochylanie bata, aby nie zachacczał o gałęzie, lub aby wystawał z boku naczepy... potem póki takiego kolesia widzisz, póty go słyszysz...
  
 
A jaka antene polecilisbyscie mi do mojego partnera i alana 48+?? chodzi mi o jak najwiekszy zasieg
  
 
największym zasięgiem cieszą się santiago 1200 i president colorado. ale drogie baciki.
kwestia, do czego chcesz tego radia w mobilu używać?
  
 
radyjko ma sluzyc za przewodnik po radarach i fotoradarach w polsce, do gadania z ludzmi po trasie i oby jak najrzadziej do wzywania pomocy
  
 
kup new alaske ja taka mam na corsie i podstawie magnetycznej i chulam na 20km czasem wiecej
  
 
O ile dobrze rozumiem to koledze chodzi o to czy będzie mógł antenę przywrócić do pionu po zamontowaniu na aucie... Tzn czy po postawieniu na pochyłej powierzchni będzie można ją wypionować...
I tu New Alaska stwarza problem bo o ile się nie myle nie przewidziano takiej regulacji. Antena stoi pod takim kątem jaki narzuca powierzchnia na której stoi, a więc ideałem jest jej ustawienie na idelanie poziomej płaszczyźnie.

PS: 20 km, czasem więcej na Alasce na magnesie? Sorki, ale to śmieszne co mówisz, chyba, że masz na myśli zasięg mobil -> bazówka... Bo między mobilami to nierealne osiągnięcie.
  
 
Cytat:
2005-08-09 01:18:25, MacTB pisze:
O ile dobrze rozumiem to koledze chodzi o to czy będzie mógł antenę przywrócić do pionu po zamontowaniu na aucie... Tzn czy po postawieniu na pochyłej powierzchni będzie można ją wypionować... I tu New Alaska stwarza problem bo o ile się nie myle nie przewidziano takiej regulacji. Antena stoi pod takim kątem jaki narzuca powierzchnia na której stoi, a więc ideałem jest jej ustawienie na idelanie poziomej płaszczyźnie.



Amen

A co do tcyh 20 km jest realne sam miałeś na Florydzie 50