Prowizorka

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Po 10 latach postanowiłem posłuchać sobie radia CB. Kiedyś, kiedyś działałem na radiu bardzo aktywnie (Alan 87), no ale wiadomo - życie - i trzeba było radio odstawić.
Alana dawno sprzedałem, zostało mi Lafayette Texas - radio z podstawową 40-stką.
Zniosłem radio gdzieś z poddasza, odczyściłem podłączyłem i... okazało się, że nie działa zasilacz. Nie zrażając się tym, podłączyłem radio do innego maluśkiego zasilacza 12V, o mikroskopijnej mocy (300 mA) - wczesniej działał jako zasilacz wzmacniacza anteny TV. Radio zaczęło działać - choć oczywiście o nadawaniu przy takiej mocy nie ma mowy.

Zamiast anteny wsadziłem kawałek kabla antenowego i rozpocząłem skanowanie kanałów...

Przeżyłem szok! Prawie na żadnym kanale nie znalazłem śladów rozmowy (tylko szumy). Tylko raz usłyszałem jakieś fragmenty rozmowy gdzieś strasznie daleko...

I teraz moje pytanie: czy na CB od "tamych lat" już nikt nie rozmawia (nawet kanał 19 cisza)? czy może moja prowizorka instalacyjna nie pozwala na odebranie czegokolwiek?

Pamiętam że kiedyś w ten sam sposób podłączyłem radio (z tym, że z właściwym zasilaczem) i odbierałem silne rozmowy z sąsiedztwa.

Czy dobrze kombinuję, że jak ktoś gada parę domów obok, to go powininem usłyszeć bez względu na to, czy mam antene 5/8 fali, czy kawałek drutu?
  
 
generalnie na cb, w porównaniu z tym co się działo 10 lat temu, jest cisza... i dlatego twoje radio na drucie jest głuche.

po staremu działa kanał 19. i to ze wzmożoną siłą... kierowcwów jak mrówków

jest parę osób działających dwa razy w lewo, są chłopaki na 1FM, ja najczęściej na 4AM
musisz założyć bata, a potem posłuchać
  
 
sorki za niewcelowanie w odpowiedni pokój...

hehe... faktycznie zerwałem się z gruszki po 10 latach i myślałem, że będzie taki tłok na CB jak kiedyś...

mam jakąś półfalową antenę między rupieciami, przyczepię do kawałka sztycy i posłucham...

p.s. na 19 mam ciągle ciszę, ale wczoraj na 29 słyszałem jakąś rozmowę wyraźną - musiało być w mojej okolicy (Marki k/wawy)

[ wiadomość edytowana przez: zarazek dnia 2005-09-01 14:08:23 ]
  
 
Koło Marek na 19 powinieneś mieć non stop "mobile, jak dwudziestka w kierunku zachodniego?" itp