Agresja na drogach - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
jest coraz lepiej, ale nadal nie idealnie i czesto sie widzi wypadki itp. :/
  
 
Cytat:
2018-02-23 13:20:08, korab11 pisze:
Dużo jest na yt filmików jak agresja na drodze potrafi doprowadzić do wypadku. To się bierze z przeświadczenia że ja jeżdżę lepiej niż inny, i mogę innych pouczać. Zresztą, też tak nie demonizujmy, bo bardzo bardzo dużo się zmieniło jesli chodzi o świadomość kierowców, no i coraz lepiej jeździmy.



Wg mojej skromnej opinii, problem wynika ze stosunkowo ograniczonej perspektywy kierowcy prowadzącego auto/rower/motór zza swojej kierownicy. Emocje związane z nagłym zagrożeniem również mają tutaj bardzo duży wpływ, ale brak umiejętności zrozumienia swojego błędu, jest chyba kluczowy. Gdzieś już to napisałem, ale wystarczyłoby aby każdy miał zamontowane swojego rodzaju urządzenie rejestrujące, a wiele sytuacji prawdopodobnie wyglądałoby inaczej. Już sam fakt, że wszelkie wątpliwości można rozwiać niemal natychmiastowo załagodziłby mnóstwo sytuacji a dodatkowa świadomość, że jednaj lepiej nie wygłupiać się przed kamerką, bo się za to beknie również przytemperowałaby niejednego osobnika .
  
 
Czy jeździmy coraz lepiej to bardzo względne pojecie, moim zdaniem wiele sie zmieniło na plus głóeni po przez wyższe kary, mandaty i w efekcie utratę prawa jazdy. Jeszcze dużo pracy przed nami jako kierowcami w kwestii samej mentalności.