Amortyzatory - Strona 10

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
sądzezę tulejka mozę mieć ciut większąśrednicą, ew długosć i nie przechodzi. Tu musisz użyć ięcej siły niz umysłu. Ewentualnie rozciagnic amortyzator - uzyskasz większą dźwignie
  
 
Cytat:
2005-07-31 23:35:12, OLO pisze:
sądzezę tulejka mozę mieć ciut większąśrednicą, ew długosć i nie przechodzi. Tu musisz użyć ięcej siły niz umysłu. Ewentualnie rozciagnic amortyzator - uzyskasz większą dźwignie

ew. lekko rozpiłuj otwór (potem zakryje go poduszka metalowogumowa)
  
 
wyciąga się goleń amortyzatora bo jest chudszy i elegancko wychodzi i żadna pompa wtedy nie przeszkadza...
  
 
juz poszlo...caly problem polegal na tym ze wzialem za ten amortyzator od strony pompy hamulcowej i chociaz pompe poluzowalem to jest tam ciezko manewrowac. Ale dzisiaj sie udalo i poszlo bezproblemowo juz z obu stron. Dzieki za wszelkie uwagi...


pozdrawiam
cybertec
  
 
jeszcze jedno - czy jest jakas zasada, ktora poduszka amortyzatora jest ktora i jak prawidlowo te poduszke zalozyc???

pozdrawiam
cybertec
  
 
Cytat:
2005-08-06 12:03:59, cybertec pisze:
jeszcze jedno - czy jest jakas zasada, ktora poduszka amortyzatora jest ktora i jak prawidlowo te poduszke zalozyc??? pozdrawiam cybertec



A czy kolega przeglądał książkę ?

  
 
ale ktora - bo w Trzeciaku, ani w Morawskim nic takiego mi w oczy sie nie rzucilo...

pozdrawiam
cybertec
  
 
Musisz po prostu obejrzeć poduszki, gniazda i kierunek skosu zamontowanych amortyzatorów. w jednej konfiguracji pasuje najbardziej.
Schil - stawiam piwo jak znajdziesz mi w jakiejs książce opis jak rozróżnić te poduszki. Jak nie znajdziesz - stawiasz piwo cyberowi. Za karę.
  
 
Musze w najblizszym czasie kupic amorki do poldka.Chcialem kupic gazowki Monroe,ale sa nie osiagalne przynajmniej u mnie w regionie.Czekam jeszcze na info od admirala.Ale gdy ich nie bedzie bede musial kupic cos innego.Dlatego pytam co polecacie do Atu na przod i na tyl.Nie chce zakladac seryjnych tylko cos twardszego.Czytalem ze pare osob jezdzi na kayabach.I mam do nich pytanie jak sie to sprawuje w poldku i jakie to sa gazowki czy olejowe.Czekam na propozycje
  
 
Nikt nic nie wie
  
 
Cytat:
2005-08-30 23:03:34, BartekN pisze:
Musze w najblizszym czasie kupic amorki do poldka.Czytalem ze pare osob jezdzi na kayabach.I mam do nich pytanie jak sie to sprawuje w poldku i jakie to sa gazowki czy olejowe.Czekam na propozycje



Witam!

Mam Kayaby olejowe z przodu, tył czeka jeszcze na wymianę.
Sam zastanawiałem się na gazowymi - są takie KYB do Poloneza; ale doszedłem do wniosku że poruszam się raczej o drogach o nierównej nawierzchni - czyli typowych w Polsce i będzie mi zbyt twardo na gazówkach.

Kayaby sprawują się dobrze, powinny być trwalsze od Monroe (zwłaszcza modelu Sensa-Trac) Chyba że masz na myśli najnowszego następcę Sensa-Trac; podobno wchodził niedawno na rynek, on może być konkretny
  
 
A ja zapytam po raz kolejny Wie ktoś jakie amortyzatory założyć do kanta 68-72? Bo oryginałów raczej nie dostane :/
  
 
czy zdarzylo sie komus ze z tylu wyrwaly sie gumowe poduszki? Bo mi sie wlasnie zdarzylo. A moze ktos przy okazji ma pomysl czemu tak sie stalo??


pozdrawiam
cybertec



[ wiadomość edytowana przez: cybertec dnia 2005-09-29 00:26:02 ]
  
 
Sądzę że to od nadmiernego bujania nadwozia. Szarpnij sie na hotel, albo pogadaj z kimś z akademika.
Nie wiem - po prostu wymień poduszki.
  
 
Instalowalem Delphi Duo-Control na 4 kolach i jestem bardzo zadowolony, wielka roznica jest.
  
 
Mix korzyści?

Witam!

Co sadzicie o zrobieniu mix'a pod tytułem przód olejowe Kayaby (już są zamontowany) a na tył gazówki? Jak będzie zachowywać się auto?

Po wczorajszej trasie mam już dość bujania się tyłu
  
 
Cytat:
2005-08-31 23:03:57, Drag-On pisze:
A ja zapytam po raz kolejny Wie ktoś jakie amortyzatory założyć do kanta 68-72? Bo oryginałów raczej nie dostane :/


Przednie od Poloneza, a tylne też można od czegoś dobrać. DrPrzemek ma od jakiegoś brazylisjkiego FIATa. W dobrym sklepie z amorkami powinni Ci coś znaleźć. Jak się ma wymiary i tłumienie to nie powinno być problemu.
  
 
dziś chciałem odkręcić nakrętkę, która mocuje poduszkę amortyzatora przedniego nadkola. No i się wzięło i ukręciło.
Co mam z tym teraz zrobić?
  
 
Ja bym probował odkrecic amor na dole , i z góry probowac go wybić , lub jeseli sie do to ciąć srube ponizej nakrętki
  
 
nie chodzi o to, że nie mogę wyjąć amorka. Chodzi o to, że urwała się jedna szpilka, która służy do zamontowania poduszki a tym samym amortyzatora.