Mikrofon ze wzmocnieniem do unidena 520

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
czy sa takie mikrofony pasujace do tego radia ? Wszystkie które widziałem na allegro miały wtyczki tylko 6 pinowe.
  
 
Witam. Mam pytanko po co tobie w tym radyjku inny mikrofon? Wiesz jeszcze nie mam takiego radia ale planuję zakup. Mozesz mi doradzić czy się sprawdza i co z tym mikrofonem radio ma inny wtyk niż wszystkie radia?
  
 
mikrofony dostępne na rynku z regu;y nie posiadają wtyków do podłączenia, za wyjątkiem specjalnych mikrofonów dedykowanych do konkretnego modelu radia ale jest ich śladowa ilość.

generalnie prawie każdy mikrofon da się zaadoptować do większości nadajników. może byc tylko konieczność zamontowania lub zamiany wtyku.

część mikrofonów ze wzmocnieniem, kompresją, echem, rogerem itp oprócz wewnetrznego zasilania z bateri mam możliwość zasilania z radia. stąd bywa, że mają w wiązce dodatkowy przewód dop podłączenia zewnętrznego zasilania. mo zna go podłączyć do wolnego pinu w gniazdku mikrofonowym nadajnika, jezeli takowy wolny pin wystepuje lub wyprowadzić go na zewnątrz wtyczki i podłączyć do zasilacza w przypadku zasilania mikrofonu 9-15v lub stabilizatora napięcia w przypadku zasilania niższym napięciem.

pytanie zasadnicze. czy potrzebujesz ten mikrofon do pracy w samochodzie (co zdecydowanie odradzam), dalekich łączności (przydaje się ale zbyt dużo echa i kompresji zniekształci tak modulację, że drugi operator tego nie odczyta), do zakłócania odbiorników rtv sąsiadów (potężna kompresja przy małej mocy i antena parapetowa).

kiedyś używałem mikrofonu sadelta me03 i uważam to za bardzo dobry sprzęt pod warunkiem, że montuje sie do do dobrego sprzętu. pracował z alanem 87 a później z alanem48+ już przy alanie 78+ mimo, że to prawie takie samo radio jak 48+ nie wydawał modulator i modulacja była przesterowana.

ale. słyszałem jak ten mikrofom pracuje z "grubą" onwą po zdjęciu ogranicznika modulacji i byłem mile zaskoczony.


polecam też mikrofony maas. maja regulacje wzmocnienia i kompresji i bardzo miękką modulacje z echem.

jednak kazdy mój mikrofon był modyfikowany dodatkowo, ponieważ fabryczne możliwości były dla mnie nie wystarczające.



  
 
----pytanie zasadnicze. czy potrzebujesz ten mikrofon do pracy w samochodzie (co zdecydowanie odradzam)------

a to dlaczego ?
Od kilku tygodni mam załozony mikrofon DENSEI 2018 w samochodzie i sprawdza sie doskonale, pod warunkiem oczywiscie,że nie przesadzi sie z ustawieniem echa. Nawet przy duzych zakłóceniach jestem dobrze słyszany, sam także nasłuchajac innych od razu widze (słyszę) róznice , czy ktos nadaje z mikrofony ze wzmocnieniem czy bez ( oczywiscie na korzyśc tego ze wzmocnieniem)
  
 
a poniżej link do strony, gdzie podają sposoby połączeń mikrofonów do radyjek...

klik