Fabia vs. Clio II

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam !
Stoję przed wyborem samochodu: Skoda Fabia Classic 1.4 lub Clio II 1.2
W obu przypadkach jest to wersja z dolnej pułki więc nie polecajcie mi innych wersji bo mój budżet tego nie wytrzyma.
Jakie widzicie za i przeciw?
Dziękuje za odpowiedzi...
Michał
 
 
Po pierwsze, jeśli budżet jest ograniczony, to po co w ogóle nowy samochód? Kupując nowy bardzo przepłacasz tylko za to, że jest z salonu. W Łomiankach u dilera Nissana stoją np dwie Primery z 97 roku, obie dobrze wyposażone (z klimatyzacją), z gwarancją półroczną, za jedyne 36 tysięcy zł. To przynajmniej porządny samochód - nieporównywalny z Fabią czy Clio...
Jeśli już musisz kupić nowe Clio lub Fabię i nic innego, to jednak polecam Fabię... Jakość wykonania podobna, a Fabia jest jednak bardziej przemyślana.
  
 
Zdecydowanie Skoda Fabia: bardzo wysoka jakość jak na tą klasę, całkiem sporo miejsca w środku, bagażnik nie największy, ale wystarczający ( chyba, że zamierzasz wozić meble albo lodówkę... ), no i ciekawa sylwetka. Czego więcej trzeba?
  
 
Dlaczego zdecydowanie fabia, wyglad jest doscyc ladny (przynajmniej dla mnie choc sam posiadam clioII) co do miejsca w srodku to clioma wiecej przynajmniej w testach wypadalo lepiej mi jezdzi sie super mam juz dwa lata i nie zaluje powiem tak kup co Ci sie bardziej podoba gdyz uwazam klasa jest podobna, oczywiscie jezeli nie przeszkadzaja ci obiegowe opinie o francuzach o zastanow sie nad clio
  
 
Stary właśnie za jakieś dwie godzinki idę kupić Fabię Comfort 1,4 60KM cena
35840 zł
Znajdź sobie odpowiednik tak wybajerowanego auta i porównaj ceny
ps. ewentualnie rozejrzyj się jakie są ceny wizytek w servisach albo ceny napraw autka jak się zwali
pozdrawiam
jacek
  
 
Kup te które sie bardziej podoba. Ja wybrałbym clio (mam chwalę sobie - 60.000 bez zadnych kłopotów). FAbia jest ładna - ale w środku jak w trumnie.