CB Radio do Bułgarii

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich.

Jadę na wakacje do Bułgarii i w związku z tym mam pytanie odnośnie używania CB Radia w krajach przez które będę jechał: Słowacja, Węgry, Rumunia, Serbia, Bułgaria. Jeśli ktoś ma jakąś wiedzę lub doświadczenie w tym temacie to niech się podzieli

Słyszałem od kogoś, że wjeżdżając do Bułgarii trzeba zostawić sprzęt na granicy do depozytu

Pozdrawiam
  
 
Odziem - pochwal się jak tam było w tej Bułgarii na CB?
  
 
polskich kierowwców za granicą słuchamy na 28 kanale.
a ostatnio leciałem przez Czechy i Austrię. zero problemów. nikt się nie pytał, po co i dlaczego...
  
 
rozmawialem ostatnio z kierowca tira i sie go wlasnie pytalem na ktorym kanale gadamy poza granicami. I potwierdzil ze na 28
  
 
Witam
Jechałem do Bułgarii przez Słowację, Węgry, Rumunię a z powrotem przez Serbię, Węgry i Słowację. Jeśli chodzi o zainteresowanie służb i innych władz to nikt się nawet nie spytał co to za anteny na dachach (jechaliśmy w trzy samochody). Rozmawialiśmy nawet na terminalach granicznych. Policja też raczyła nas zatrzymać ale nie była zainteresowana CB.
Jeśli chodzi o polskich kierowców to można ich usłyszeć faktycznie na kanale 28. Na terminalu w Rumunii kierowca TIR-a powiedział mi w której kolejce mam się ustawić i zaodszczędziłem dzięki niemu sporo czasu. Można się było śmiało pytać o drogę, noclegi itp. W Bukareszcie też pogadałem ...
  
 

Witam,
dopowiem do tematu, że przy wjeździe na Ukrainę, antenę CB należy zdemontować, to samo przy wyjeździe. problem ten dotyczy osobówek. TIR-y płacą 100$ za wjazd i nikt nie zwraca uwagi na anteny.
Bywały przypadki, że żołnierz ukraiński - pogranicznik, potrafił zabrać antenę, by..... oddać przy powrocie... ???? Sytuacja dotyczy przejścia granicznego w Hrebennem trasa 17 Lublin - Lwów.
Pozdrawim