Da sie przepompowywac gaz z domowej butli ? - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Panowie nie ma co piany toczyc - zapraszam na strone www.baltykgaz.pl tam sa niemal wszystkie parametry gazow propanu i butanu.Piszecie tu o parametrach propanu i butanu a tak naprawde to sklad % propanu w stosunku do butanu nie ma tak strasznie znaczacego wplywu na prace silnika jak to opisujecie -gdybysmy do zbiornikow tankowali tylko propan i butan wszyscy bysmy byli zadowoleni -ale nie jest tak dobrze-w gazie tym jest strasznie duzo zanieczyszczen innymi zwiazkami chemicznymi ktore znaczaco obnizaja parametry LPG tyle ze wiekszosc ekspertow ma ten aspekt sprawy gdzies .....
  
 
a co myślicie o pompce od centralnego ogrzewania
troche droga ale gaz powinna przelwać
  
 
zastanow sie kolego o czym masz zamiar napisac a jak juz sie zastanowisz to wtedy pisz -po co pompka , wez katowke przetnij zbiornik i moze przelejesz !! Jesli chcesz zyc i długo cieszyc sie zdrowiem to daruj sobie takie eksperymenty bo dobrze bedzie jak tylko tobie cos sie stanie ale gorzej jak przez taka durnote ucierpia niwinni ludzie.przepraszam ze w ten sposob pisze ale wk.... mnie takie podejscie do materialow niebezpiecznych przez laikow ktorzy (nie bojmy sie okreslenia) nie maja zielonego pojecia o tym jak jest to niebezpieczne i czym moze sie to skonczyc.W zyciu nie liczy sie tylko kasa i zlotowka czy dwie zaoszczedzone po przez "igranie z ogniem " nie uczynia z was bogaczy.Jezeli kogos urazilem kto ma "normalne" podejscie do tego tematu to przepraszam a opinia samobujcow mnie kompletnie nie obchodzi.
  
 
Panowie przelać mozna , trzeba wiedziec jaka jest zaleznosc fazy gazowej od temperatury, to po pierwsze. Potem zrobić złączki, zapewnić wyzszątemperaTURĘ na zbiorniku z ktorego wylewamy w fazie gazowej o 20 -30 st . ostroznie beż pospiechu na pezwodach przeźroczystych widac co sie dzieje. najlepsza metoda. stosowałem pompy zebate, pompe z silownika pneumatycznego, oraz pompe z agregatu lodówki, wszystkie mają wady. wzrost temp po stronie sprezania , wzrost róznicy cisnien przez wzrost róznicy temperatur ,i ostatnia przelanie 20 L trwa 2-3 godz .
Nikomu nie polecam takich metod , trzeba tankować gdzie kto uważa i chce bez kombinowania

Jak ktoś musi to zrobić prosze o info na PW z nr tel

[ wiadomość edytowana przez: sq9 dnia 2012-08-04 23:12:14 ]
  
 
W 100% zgadzam się z moim przedmówcą Nie ma co kombinować.
  
 
Może i się da ale czy warto? Człowiek uczy się na błędach a tutaj błąd może dużo kosztować, zbyt dużo wg mnie aby się tak bawić, bo wcześniej czy później coś może pójść nie tak a wówczas będzie nie fajnie.