Kilka pytan odnosnie zakupu radyjka :)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich
Jestem tu nowy i z gory przepraszam jezeli to o czym napisze bylo juz poruszane na forum.

Mam zamiar kupic zestaw do mobila. Mysle o radyjkach ALAN 199A, ALAN 100+ oraz Magmum MX. Co sadzicie o tych radiach, ktore z nich jest "najlepsze"??? Niestety nie stac mnie zeby wylozyc wiecej kasy na radio. 220 zl to max co moge dac :/

Do tego potrzebna jest antena. Chcialbym antenke na magnes. Myslalem o czyms takim: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=64611108 albo http://www.allegro.pl/show_item.php?item=65264290. Ktora bedzie lepsza??? Jaki mniej wiecej bede mial zasieg na takiej antence???

Pozostaje jeszcze kwestia montazu radia. Poniewaz wiekszosc czasu spedzam w Poznaniu wpadlem na pomysl zeby zamontoawc radio w schowku przed pasazerem. Wtedy zalozylbym zewnetrzny glosnik (czy taki zwykly od radia samochodowego bedzie dzialal?) gdzies w okolicach kierownicy. Obawiam sie kradziezy radia. Czy takie zamontowanie zda egzamin (dodam ze mam opla astre F)?


Ogolnie to wszystko

Pozdrawiam wszystkich i prosze o wmiare szybkie odpowiedzi bo chcialbym jeszcze w tym tygodniu nabyc sprzecik

Pozdrawiam
  
 
Witaj!
Jeśli masz trochę czasu przejrzy nasze forum, w zasadzie można znaleźc odpowiedzi na wszystkie pytanka które zadałeś
A tak w skrócie:
Alan 199A i 100+ to całkowicie to samo, różnią się tylko jednym drobiazgiem, Alan 100+ ma przełącznik AM/FM, a Alan 199A zamiast tego ma skrót mocy 1/4W - poza tym niczym się nie różnią. Magnum MX nie znam, ale wydaje mi się, że również jest to radio budowane na tych samych wnętrznościach - cena wskazywałaby, że na pewno nie jest lepszy od Alanów.
Mówisz, że Cię nie stać na wydanie więcej niż 220 zł, w takim razie proponowałbym kupić jakieś radio używane - coś solidnego, dobrej jakości w niezłym stanie powinieneś znaleźć nawet taniej. Jeśli jednak chcesz kupić nowe radio to dozbieraj te 40-50 zł i kup Unidena Pro 510XL - to radio jest naprawdę warte tych kilkudziesięciu złotych więcej, uwierz Samo w sobie jest lepszej jakości, ponadto ma filtr ANL, który powoduje, że zapominasz o słowie "szumy" Moim zdaniem Alan 100 i jemu podobne a Uniden 510 to ogromna przepaść jakościowa, a nie tak duży skok cenowy.

Co do anteny to szczerze odradzam pierwszą - po pierwsze zawyżona cena, można ją kupić z 10 zł taniej, po drugie ta antena jest po prostu kiepska
Z druga nie miałem do czynienia, jest to President, więc to już "coś", ale po tym zysku i po tej długości nie spodziewaj się cudów, myślę, że 3 km to max co można z niej uzyskać (niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę).
  
 
Niedawno też miałem taki dylemat i podobne pieniądze na radyjko. Tylko nikt mi sensownie nie doradził. Teraz już wiem, że naprawdę warto dołożyć te 100 zł i mieć święty spokój. Jeżeli będziesz w trasie to wystarczy alan 100+ czy onwa MK3 ( taką mam). W mieście wyłapiesz wszystko i nic nie zrozumiesz. Jeżeli samochód jest benzynowy to najtańsze radyjka wyłąpią wszystkie zakłócenia układu elektrycznego z pompa paliwa na czele. U mnie przynajmniej można ją wyłączyć bo jeżdżę na gazie, warto więc dołożyć do radyjka z filtrem ANL.
Anteny - krótką magnesówkę midlanda 18-244 miałem przez tydzień, do tej anteny musi być lepsze radio, moje zbierało za dużo szumów. Teraz mam lemm at 1200 przykręconą do drzwi bagażnika - zawsze mogę ja odkręcić i zostaje sama stopka, prawie jej nie widać. Jakość odbioru i nadawania nieporównywalna, squelch skręcony o 50% mniej niż na magnesówce, w Lublinie gadałem z mobilami z drugiego końca miasta i to w czasie jazdy .
Tak więc dobrze się zastanów, ja gdybym miał drugi raz dokonać wyboru kupiłbym już coś lepszego, naprawdę szkoda nerwów a brakujące 100 zł zawsze jakoś tam można zorganizować
Pozdrawiam.
  
 
Witam,Zgadzam sie z moim przedmócą.Naprawde nie warto pchac sie w alana 100+.to jest takie zwykle radio.a Uniden(sam go mam) naprawde jest ok.ma filtr który zapobiega trzaskom i mozna rozmawiac na wieksze odleglosci.A co do antenki to także wybrales, wiem nie masz kasy.ale ten kawalek druciku to nie jest antenka.Tez nalezalo by dolozyc 40 zl i kupic przynajmniej houslera 100 cm.Wiec do calosci dozbieraj 100 zl.A bedziesz zagowolony.Zastanow sie.albo kup uzywke w dobrym stanie.