[OGÓLNE] Opis pinów - czujnik poziomu płynu spryskiwaczy - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
super fajnie jeśli ma sie gotową instalke ale jeśli ma sie mk-7 bez tej instalki to trza budowac ta instalację od początku więc trzeba rozpiski pinow i wtym tkwi problem.
  
 
wystarczy sprawdzić w mk5 co jest na tych pinach i później tego poszukać w mk7
  
 
Trochę nie rozumiem opisu Zero, więc zrobiłęm swój. Otórz device zwany dlaje BB (BlackBox) ma wtyczkę, która ma ponumerowane piny:
1: szaro-żółty
2, 3, 4: puste
5: brąz
6,7,8: puste
9: czarno-żółty
10: brąz-zielony
11: brąz
12: puste
13: brąż-czerwony
14: brąz-biały
15: brąz-zielony (A)
16: brąz-biały (A)

Opis:
brązowe - stawiam, że masy, bo połączone pardzieciąt cm dalej w jeden wileki gruby brązowy kabel
15 i 16 idą do dziwnej wtyczki



która jest przy takiej wtyczce.





Do tej dziwnej wtyczki idzie też przewód brązowo-zelony (dochodzi on też do drugiej złączki (opis później)
Dziwna wtyczka:
1,2,3: puste
4: brąz-biały (16A z wtyczki BB)
5: brąz-zielony (10 z wtyczki BB)
6: czarny-żółty (9 z wtyczki BB)

Pozostałe idą do kolejnej złączki (zakładam, że do skrzynki bezpieczników). Nie wiem, gdzie ta złączka wchodzi w skrzynce




Tam wchodzą na gniazda jak na zdjęciach





A BB w środku wygląda tak:




Amen
  
 
dobra robota @Kielek
  
 
ok a ma ktos opisy pinów w stylu pin 1 to +12v pjn 2to gnd pis sygnał od czegoś tam o to mi chodzi.
  
 
Miałby ktoś może foty z opisu Kielka ??
Albo jakis inny opis podpięcia tego cuda :]
Bede instalke od zera robił :]

do tego kilka pytań :]
Czy poza AWM (czarna skrzynka) i zbiorniczkiem z czujnikiem potrzebuje cos jeszcze ??
Czy czujnik w baku jest inny ??
  
 
Cytat:
2006-12-17 00:49:36, polityk pisze:
Miałby ktoś może foty z opisu Kielka ?? Albo jakis inny opis podpięcia tego cuda :] Bede instalke od zera robił :] do tego kilka pytań :] Czy poza AWM (czarna skrzynka) i zbiorniczkiem z czujnikiem potrzebuje cos jeszcze ?? Czy czujnik w baku jest inny ??



musisz mieć jeszcze pewnosć ze do baku idzie 5 kabli
  
 
nie idzie ale może iść mam instalke z RS'a :]
troszke poplątana ale wczoraj wstępnie rozeznałem sie co i jak :]

czyli potrzebuje:
AWM, 2 czujniki (w baku i spryski) i schemat podpięcia tak ??

no więc załóżmy że brakuje mi narazie tylko schematu
  
 
Dzięki Kielek za foto w wątku Pzdr
  
 
ale tu smiece

Przeanalizowałem wszystko i brakuje mi tu jednej rzeczy...
Mianowicie podpięcia czujników z baku i spryskiwaczy...
Gdzie one wchodzą i jakimi kolorami do skrzynki bezpieczników ?
(domyslam sie że do skrzynki bo black box ma wszystkie piny zajęte - nie licząc tych pustych).
  
 
UP UP Wie ktoś jak te czujniki wchodzą ??
Bo zamierzam toto w sobote zamocować
I zrobie fotorelacje krok po kroku
Zresztą nie tylko tego
Obiecuje
  
 
a ja polecam cos takiego -dzis zamontowalem...... duzo prostsze niz oryginalny

KLIK

mozna to zastosowac tez do pomiaru plynu chlodniczego i ustawic zeby zalaczal kontrolke jak ubylo nam plynu do MINimum
  
 
Cytat:
2007-01-05 20:56:02, borys pisze:
a ja polecam cos takiego -dzis zamontowalem...... duzo prostsze niz oryginalny KLIK mozna to zastosowac tez do pomiaru plynu chlodniczego i ustawic zeby zalaczal kontrolke jak ubylo nam plynu do MINimum



pokaz jak to zamontowales/podlaczyles
  
 
do spryskiwaczy super, tylko do chlodnicy niebardzo bo tam panuje spore cisnienie i nie wiem jak by to zamocować w zbiorniczku wyrównawczym zeby bylo bezpiecznie i szczelnie....
  
 
Oto zdjęcia czujnika płynu spryskiwaczy:



Ten czarny przewód wpuszczony do zbiornika płynu to właśnie czujnik którym można regulować przy jakim poziomie ma sie zapalać kontrolke -wystarczy przewód wsunąć głębiej i kontrolka zapala się przy mniejszej ilości płynu
Biała kostka na EDISie to elektronika z allegro. Podłaczenie banalnie proste -jak ktoś będzie chciał to mu napisze....
Działanie przetestowane na wodzie i płynie -dziala poprawnie na obu. Pompka od spryskiwaczy lamp pożera ogromną ilość płynu więc wskaźnik przy tym jest niezbędny

Co do chłodzenia....... ciśnienie w układzie chłodzenia to 1,2-1,4 bara -nie wiecej.
Będzie drugi zbiornik na testy najpierw -bezpieczeństwo (pasażerów i silnika) najważniejsze więc bez przetestowanego rozwiązania nie wloże tego. Po przerobieniu zbiornika zamierzam go najpierw sprawdzić ciśnieniowo na nieco wyższym ciśnieniu ale poza samochodem.
  
 
Borys, czyli to badziewie dziala tak, ze zaswieci nam lampke, jak nie bedzie mialo 'przewodnosci' pradu przez plyn??
  
 
tak -czyli tak jak maly przekaznik hehe
  
 
hmmm..to trzeba nad tym pomyslec

jak opracujesz wersje 'chlodzacego' to daj relacje
  
 
zdam na pewno...... tylko jest jeden problem pod jaka kontrolke go podlaczyc hehe bo nie przewidzieli kontrolki dla plynu chlodzacego
  
 
Cytat:
2007-01-06 23:10:40, borys pisze:
zdam na pewno...... tylko jest jeden problem pod jaka kontrolke go podlaczyc hehe bo nie przewidzieli kontrolki dla plynu chlodzacego



moze jakas dodatkowa dioda