Ja dopiero zaczynam ale WY mozecie mi pomoc !!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam Panowie Panie rzecz jasne rowniez
Kiedy kupilem swoj pierwszy samochod i zapragnolem miec fajna muzyke w samochodzie wygrzebalem gdzies na necie to forum, zrobilem nowy temat i spytalem co by mi poradzili no i dowiedzialem sie jednej dosc istotnej rzeczy , mianowicie lepiej dozbierac troche kasy i kupic cos co jest dobrej firmy i dobrze gra a nie kierowac sie tandeta i tak wlasnie bylo....
teraz czas na CB do mojego samochodu i wierze ze tak jak nasi koledzy z forum CAR AUDIO i WY mi pomozecie !!!!
Zaczynamy :
Po pierwsze to radio oczywiscie moze ja przedsawie dwie propozycje a wy napiszecie czy w dobrym kierunku ide i czy te radyjka zapewnia mi jakis poziom ( brak szumow itp.)
1. Propozycja pierwsza ALAN 78
2.Propozycja druga ALAN 48
Anteny
Jedyna propozycja z 60 cm
no i wiecej 60-tek nie znalezlem , czy jest bardzo duza roznica w odbiorze po miedzy zamontowanymi antenami 60 cm i 100 cm , wizualnie lepiej wyglada na krotsza ale teraz pytanie o funkcjonowanie.

PANOWIE WY TEZ KIEDYS ZACZYNALISCIE OD ZERA WAM TEZ KIEDYS KTOS POMOGL JESLI MACIE JAKAS WIEDZE NA TEN TEMAT TO TERAZ POMOZCIE MI!

pozdro


[ wiadomość edytowana przez: west dnia 2005-11-01 15:45:54 ]
  
 
proponuje najpierw poczytac starsze watki
  
 
Cytat:
2005-11-01 20:45:47, Focus pisze:
proponuje najpierw poczytac starsze watki



Kolego Focus uwierz mi ze czytalem i... jakos nie znalazlem odpowiedzi na moje pytania, ja naprawde o wiele nie prosze tylko o sugestie mala.
  
 
a więc co do wyboru radia to niewiem ale alan 48 to bardzo dobre radyjko ale jak do osobówki to moze sławny uniden 520
ale co do anteny to moim zdaniem kupowanie anteny krótszej niż 1m nie ma sensu ,a midland 18-244 1,5 dBi jest bardzo kieppską anteną
ja na przykład mam hustlera 1m 4dBi na magnesie i ta antena wydaje mi sie słodkim minimum na początek , i zastanawiam się nad zamontowaniem czegoś 1,5 m np AT-1000

pozdrawiam

ps. a co do wyglądu to hustler wygląda na samochodzie 100 razy lepiej niż midland 18-244 i miej rzuca się w oczy ::



[ wiadomość edytowana przez: kontaktff dnia 2005-11-02 11:20:22 ]
  
 
wielki dzieki kontaktff ze odpisales !
Teraz zaczniemy od konca czyli anteny
1.Propozycja pierwsza
2.Propozycja druga
to mowisz ze na poczatek metrowa to taki jakby minimum a wiec zrobie tak jak mowisz,wydaje mi sie ze ktoras z tych dwoch by sie napewno nadala (chyba sa takie same tylko sprzedawcy inni).
Teraz cos z tymi radyjkami....
Hmmm jakby to zaczac te co mi zaproponowales jest... troche surowe tak szczerze mowiac oprocz tego ze musi byc dobrej jakosc i spelniac jak najlepiej swoja role to tez troche musi wygladac... masz jakie propozycja na to?
pozdro
  
 
west jak bys dobrze poczytal forum to bys znalazl napewno moj watek, dzieki ktoremu kupilem ten sprzet ktory mam...
  
 
Cytat:
2005-11-03 09:05:50, Focus pisze:
west jak bys dobrze poczytal forum to bys znalazl napewno moj watek, dzieki ktoremu kupilem ten sprzet ktory mam...



A podal bys mi go ?
  
 
Szczerze Ci powiem, że wygląd radia to sprawa nawyżej trzecioplanowa... No ale rozumiem, że i na tym może komuś zależeć.
Co do wyglądu Unidena to według mnie jest całkiem estetyczny, ponadto naprawdę mały i poręczny.
A jeśli chcesz coś bardziej wypasionego to w dobrej cenie i na pewno niegorszej jakości polecam radia firmy Intek. Ja mam (po Alanie i Unidenie) Intek'a MB 45 Mobicom i nie moge narzekać. Mnogość funkcji za cenę o wiele słabiej wyposażonego radia.
  
 
Cytat:
2005-11-03 08:48:50, west pisze:
wielki dzieki kontaktff ze odpisales ! Teraz zaczniemy od konca czyli anteny 1.Propozycja pierwsza 2.Propozycja druga to mowisz ze na poczatek metrowa to taki jakby minimum a wiec zrobie tak jak mowisz,wydaje mi sie ze ktoras z tych dwoch by sie napewno nadala (chyba sa takie same tylko sprzedawcy inni). Teraz cos z tymi radyjkami.... Hmmm jakby to zaczac te co mi zaproponowales jest... troche surowe tak szczerze mowiac oprocz tego ze musi byc dobrej jakosc i spelniac jak najlepiej swoja role to tez troche musi wygladac... masz jakie propozycja na to? pozdro



niestety muszę cię zmartwić ale w polsca nie ma dużego wyboru w pięknych i dobrych radyjkach

a więc pozostaje ci wybór między

alan 48 - pełne bajerów dużo pokręteł posiada ANL (system redukcji zakłóceń ) ale niektórzy twierdzą że trochę szumi
387zł na allegro

intek 490 bardzo podobny do 48 ale lepiej wykonany
http://www.maycom.pl/files/instrukcje/instrukcja_m490plus.pdf
419zł na allegro

Intek MB 45 Mobicom polecany przez MacTB nie dostępny obecnie na allegro ale nawet soko radyjko


uniden 520 - masz racje radio wygląda jak z przed 15lat i to jest prawda bo jego konstrukcja ma tyle ,ale jest to konstrukcja sprawdzona prosta w obsłudze ,bez bajerów ,posiada ANL , blizniak presidenta HARRY za 310zł

midland 1001z - bardzo ładne radyjko ale nie posiada ANL więc może łapać zakłócenia pozatym ma wszystko to samo co 520 254zł

czyli na początek polecał bym jednak 520 ale jak masz kasy pod dostatkiem to kup inteka 490



[ wiadomość edytowana przez: kontaktff dnia 2005-11-03 14:36:29 ]
  
 
kolego wydaje mi sie ze lepiej wydac te 100-150zl wiecej a zeby te radyjko juz jakos wygladalo... jesli cechami sa podobne.
a co sadzisz o antenach moglbys cos doradzic? zdecydowanie wolalbym magnesowke.
pozdro
  
 
Cytat:
2005-11-03 17:31:16, west pisze:
kolego wydaje mi sie ze lepiej wydac te 100-150zl wiecej a zeby te radyjko juz jakos wygladalo... jesli cechami sa podobne. a co sadzisz o antenach moglbys cos doradzic? zdecydowanie wolalbym magnesowke. pozdro



np.
PRESIDENT Alaska 6dBi +magnes
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=70017619

a pozatym do każdej anteny można dokupić podstawę i będzie na magnesie