Dmuchawa 2107 - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
a umnie klapa sama nie opada a mam łade 87r natomiast mam wyłaman to dzwignie słuzaca do otwierania i zamykania wiec jakas nieszczelnosc jest w tej klapie A tak szczerze mowiac odnogi na boczne nawiewy sa umieszczone w beznadziejny sposób zeby w srodku były umieszczone jakies łapacze powietrza na boczne szyby to mysle ze było by lepiej jakis kawałek plastiku który by wymuszał napływ powietrza do bocznych nawiewów mysle zedpiero by zaczeło dobrze dmuchac na boki
  
 
Mam nadzieje ze schemacik sie przyda!


  
 
Ciurus dzięki za rade. Przełączyłem przewodziki i wszystko działa.Już nie boje się nadchodzących mrozów.
  
 
Witam!
Jako, że nie ma sensu zakładać kolejnego wątku nt. dmuchawy, myślę że jest to odpowiednie miejsce...

Panowie, mam problem z silniczkiem - włącza się ale na obu biegach strasznie jęczy jakby się coś przycierało. Z konieczności jeżdżę tylko z nagrzewnicą -[zawór już wymieniony] Rozglądać się za nowym czy da się to jakoś naprawić, przesmarować?
Trochę pracy przy tym jest - dostanie się do niego wymaga demontażu konsoli z radiem dlatego chciałbym to też zrobić raz a dobrze.

Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2020-03-12 09:04:23, Vladimir_1986 pisze:
Witam! Jako, że nie ma sensu zakładać kolejnego wątku nt. dmuchawy, myślę że jest to odpowiednie miejsce... Panowie, mam problem z silniczkiem - włącza się ale na obu biegach strasznie jęczy jakby się coś przycierało. Z konieczności jeżdżę tylko z nagrzewnicą -[zawór już wymieniony] Rozglądać się za nowym czy da się to jakoś naprawić, przesmarować? Trochę pracy przy tym jest - dostanie się do niego wymaga demontażu konsoli z radiem dlatego chciałbym to też zrobić raz a dobrze. Pozdrawiam



Piszczący wentylator to chyba klasyczny problem
W fabrycznym wirnik jest na takich dziwnych kulowych samonastawnych tulejkach. Smarowanie może pomóc, ale u mnie nie rozwiązało problemu.
Jakiś czas temu załozyłem taki "wzmocniony" https://ladapower-europe.com/catalog/niva-1600/electric/lada-niva-reinforced-heater-motor-on-bearings-detail jak na razie działa.
  
 
Czy jest sposób, aby wyciągnąć ten wiatrak od dołu bez większej rozbiórki? - u mnie puka o coś dla odmiany.
  
 
Cytat:
2020-03-12 21:43:01, A13 pisze:
Czy jest sposób, aby wyciągnąć ten wiatrak od dołu bez większej rozbiórki? - u mnie puka o coś dla odmiany.



Innej metody niż wyciągniecie go od dołu to nie znam
Jest z tym trochę zabawy ze względu na metalowe zapinki, zaczepy linek sterowania nawiewem i przewód masy wentylatora, ale demontaż da się ogarnąć w godzinę.