Dmuchawa 2107

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Serwus.

Takie mam zapytanko odnośnie dmuchawy.
Włącza sie toto ustrojstwo takim dwupołożeniowym pstryczkiem na środku deski rozdzielczej obok nawiewów środkowych- każdy to wie,ale jakby ktos sobie zapomnial to napisałem

Otóż problem mój polega na tym,że wczoraj działanie dmuchawy przestało mnie zadowalać- znaczy mowiąc wprost- zjeb**o się.
Klikam sobie tym przyciskiem do woli i nic nie dmucha -cisza jak makiem zasiał.Nagle przy którymś tam odpalaniu auta(cały dzień smigania po mieście) dmuchawa zaskakuje -pstryczek był wciśnięty cały czas.Ale po tym jak go wyłączyłem-znow nie działa-moge tak sobie pstrykać do woli.Pstryczka wyjąłem- kabelki sie trzymają,nic lużno nie dynda.Przy manipulacji ręcznej(czytaj-ruszanie kabelkami we wszystkie strony) też nic nie załapuje.

Co to sie dzieje- Ładna ma okres czy co?????

P.S.Przedwczoraj zmieniłem wode na Borygo- ale to nie ma chyba nic do rzeczy.

Pozdrawiam
  
 
A sprawdzałeś czy napewno jest przełącznik dobry?
Wypnij go i jak masz inny to sprawdź, możesz też na krótko spiąć tylko najpierw kontolką zlokalizuj masę i prądowe(powinny być 2 wolne i szybsze obroty)
POmyśle nad tym bo kiedyś mi też nie chodziło i nie pamiętam jak doszedłem do tego
  
 
1) wyjmij wylacznik
2) rozbierz go, podwazajac srubokretem zatrzaski na krotszym boku
3) staraj sie, aby nie rozlecial sie od razu, a zobaczysz, jak on wyglada.
4) podoginaj blaszki stykowe i oczysc styki
5) wyjmij (znow zatrzask) tloczki dociskowe i rozciagnij nieco sprezynki
6) zloz wszystko w odwrotnej kolejnosci, baczac na ulozenie blaszek stykowych.

przerabialem to z wylacznikiem swiatel....
  
 
a może poprostu bezpiecznik nie łączy wilgoć itp temu sprzyja
  
 
Michał-Kraków- strzał w dziesiątkę.
Bezpiecznik nie kontaktował,dogiełem blaszki i jest cacy.
A co mnie jeszcze ciekawi - Ciepłe powietrz mi bucha na nogi( spod tej klapki za "miejscem na radio" i na szybę przednią, a nie dmucha z nawiewów bocznych i środkowych, jakbym nie przesówał tych dzyndzelków od podgrzewania.
Ze środkowych bucha stale zimne powietrze,tak, ze wyciągnąlem kratki i zamnąłem klapki.Teraz nic z nich nie leci.

Ale z bocznych to w ogóle nic - ni ciepełko ni zimne powietrze.

Ogólnie to mi to nie przeszkadza,bo po kilku minutach jazdy przy włączonej dmuchawie mam saunę,ale tak z ciekawości pytam.
pzdr.
  
 
mialem tak samo.
a na nogi u mnie ciagle lecialo, bo ta kala na wybojach sie otwierala - wiec ja zablokowalem.
srodkowe dmuchaja, bo do nich chyba leci najwiecej z zewnatrz...
  
 
ze środkowych leci tylko zimne. ruscy tak to wykombinowali jak otworzysz dół na nogi, to siłą rzeczy z bocznych leci minimalnie, bo część leci dołem i pod szybe. a środkowe można zamknąć pokrętłami, nie trzeba blokować i zdejmować kratki.(chyba że zepsute) a jeszcze jest możliwość że ten dzyndzel do przesówania najnirzsze mógł się odczepić od tej całej machiny co jest w głębi dechy rozdzielczej. pozdr.
  
 
dzyndzel raczej nie mogl sie odczepic, natomiast moglo sie to stac tam dalej.Prawde mowiac - kiedys zajrzalem, zobaczylem, odpuscilem.
  
 
a ja mówie że to może być dzyndzel bo włeśnie mi się odczepił już po raz drugi. kiedyś mi się odczepił ten od ciepłego powietrza, ale dało rade zaczepić.
  
 
Ja ostatnio u kumpla naprawiałem tam linke do zaworu nagrzewnicy. Po pół godzinie tez juz chciałem sobie odpuścić, ale jakoś się udało. Wyjąlem całą dechę, wszystkie suwaki, popielniczkę, wnętrze schowka.

Jeżeli słabo wieje na szybe to trzeba dobrze zamknąć ta klapę na dole i włączyć nawiew.
  
 
... o ile klapa niepoada. Ja ja musialem przywiazac.
  
 
Cytat:
2005-11-16 09:25:59, adasco pisze:
... o ile klapa niepoada. Ja ja musialem przywiazac.



Opada, opada

U mnie opada od czasu kiedy łada miala z 6 lat

Dawno nie spotkalem Łady z niopoadajacą klapą - ostatnia jaka widziałem to u mojego kumpla - przebieg 84 tys., rocznik 89'.
  
 
A u mni nie opada.
Miesiąc czasu jeżdziłem i nawet ne wiedziałem,ze tam takowe ustrojstwo jest,cała ta klapka.
Sąsiad z bloku sąsiedniego(nota bene też posiadacz zagŁady) mnie o niej poinformował,jak sie mu skarżylem ze w nogi zimno

A nie myślał któryś z was, coby jakiś wiatraczek zamontować na tylnej półce ,żeby na tylną szybę dmuchał i ją odparowywał????
Ogrzewanie tylnej szyby wszak jest,ale długo schodzi,zanim oczyści zaparowaną szybę.
pzdr
  
 
Cytat:
2005-11-16 10:46:55, Leszek_Gdynia pisze:
Opada, opada U mnie opada od czasu kiedy łada miala z 6 lat Dawno nie spotkalem Łady z niopoadajacą klapą - ostatnia jaka widziałem to u mojego kumpla - przebieg 84 tys., rocznik 89'.


ja mam taką
  
 
O szczesliwi z nieopadająca klapką

A jeżeli chcesz, żeby ci tlna szyba szybciej odparowała to uchyl okno.
  
 
Cytat:
Ogrzewanie tylnej szyby wszak jest,ale długo schodzi,zanim oczyści zaparowaną szybę. pzdr


dlugo???
u mnie trwalo moment
  
 
Cytat:
mimo_ck pisze:
Michał-Kraków- strzał w dziesiątkę.



Cieszy mnie to !!!!

Cieszy napewno najbardziej Ciebie

Co do bocznych nawiewów to przy suwaku (jednym z 3-ch) od zmiany kierunku nawiewu mogło sie poluzować mocowanie pancerza linki i chcąc zmienić połorzenie przesuwa się linka z pancerzem czego efektem jest że się wkurzamy

Miałem tak z ogrzewaniem (utknęło na otwartym na wiosnę jak się ciepło robiło) mocowanie pomogło

Sprawdź czemu nie !!!
  
 
Witam.
W zawiązku ze zbliżającą się zimą i zapowiedziami synoptyków na temat temperatur, zacząłem obawiać się o komfort jazdy w mojej Kremówce.
Generalnie problem z ogrzewaniem sprowadza się do dwóch rzeczy.
Po pierwsze i ważniejsze, nie działa mi drugi stopień dmuchawy. Dmucha ciepełkiem na szybkę, ale tylko na pierwszym stopniu. Drugi nie działa. Nie jest to wina przełącznika bo dzisiaj nabyłem nowy i nie pomogło. W czym może być problem?
Po drugie, nawiew na przednią szybę sprawia mi małe problemy. Kiedy szybki zaparują i cyknę dmuchawkę to prawy wylot (pasażer) dmucha o niebo lepiej niż lewy co skutkuje odparowaniem szyby od strony kierowcy znacznie szybciej niż kierowcy. Co jak wiecie jest dość kłopotliwe. Jak dostać się do tych kanałów powietrznych żeby je przeczyścić czy coś?

Tak z grubsza wygląda mój problem. Proszę HELP ME!
  
 
Ej ludzie no co Wy. Help!
  
 
witam

co do nie dzialania drugiego stopnia to zostaje Ci sprawdzenie polaczenia i lutu przy silniku dmuchawy badz masz zle polaczone przewody (jak sa zle powtykane to bedzie wlasnie tylko jeden stopien).
nawiew na szybe na strone pasazera o ile sie nie myle to zawsze lepiej dmucha bo tak jest to niestety skonstruowane (przynajmniej u mnie tez tak jest a przewody na pewno mam drozne).
jezeli polaczone masz dobrze przewody przy przelaczniku to zeby sprawdzic polaczenia musisz rozebrac tapicerke a jak juz to zrobisz to przeczysc sobie wtedy kanaly wentylayjne, u mnie byl straszny syf jak to ostatnio robilem przy okazji zmiany zaworka nagrzewnicy.

zycze powodzenia przy robocie. prosta ale mozolna i czasochonna :p