Seicento

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zamierzam dokonać zakupu Seicento, proszę posiadaczy tego samochodu o
wszelkie wlasne opinie odnosnie eksploatacji, wlasnych spostrzezen itp.
  
 
Ja jeżdżę Hyundaiem atosem. Jest bardzo fajnym samochodem. Co chodzi o seicento to jest o wiele lepsze niż Daewoo matiz. Seicento bardzo mi się podoba, tylko ma jedną wadę. Lepsze byłoby gdyby miało 5-drzwi.
Bogdan napisał:
>
> Zamierzam dokonać zakupu Seicento, proszę posiadaczy tego
> samochodu o
> wszelkie wlasne opinie odnosnie eksploatacji, wlasnych
> spostrzezen itp.

  
 
Jestem posiadaczem Seicento SX - 1998r. Przejechałem 65.000 /dwa tygodnie podróży po Włoszech i Francji/ bez jakiejkolwiek awarii. Wjątkowo udane auto w swojej klasie.Ze względu na to iż cała moja rodzina /5 osób/ jeździ na nartach zmuszony jestem go sprzedać lub zamienić na większy.Polecam i pozdrawiam. Jan
  
 
matiz ma 5 drzwi i przez to jest wiele wygodniejszy, warto sie nad tym zastanowic, majac na wzgledzie lekko niedoleznych czlonkow rodziny lub znajomych
 
 
Mam SC 1.1 S z 99r, przebieg 22tys. km.
Zalety:
-umiarkowana cena
-ekonomiczny (7,3 po miescie, 5,2 trasa przy 100-120km/h)
-bezawaryjny
-wersja S ma takie samo zawieszenie jak Sporting (ze stabilizatorem), podprowadzoną instalację do obrotomierza (instrukcja montażu na seicento.supermedia.pl)
-dość dynamiczny do 100km/h
-mała utrata wartośći i łataw odsprzedaż
Wady:
-mały bagażnik 170l (ale większy niż w matizie)
-brak trzymania bocznego w fotelach
-kretyńsko umieszczone pedały - trzeba zadzierać stopę
-brak zamykanego schowka w kabinie
-guziki do szyb na desce rozdzielczej
-brak mocy do wyprzedzania powyżej 100km/h - trzeba planować wyprzedzanie
-lubi wysokie obroty
-ostatnio kradną, bo łatwo sprzedać
Podsumowanie:
-trzeba być kretynem, albo dresiarzem zeby kupić Sportinga (za te same pieniądze kupisz najprostsze punto które jest większe, bezpieczniejsze i jeździ tak samo)
-matiz jest dużo gorzej wykonany, wszystko od nowości się telepie, wielkie pudło rezonansowe
-doskonały samochód miejski, polecam