Toyota Carina E 2.0TD - Spalanie na 100km

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!

Jestem nowym członkiem klubu
Posiadam autko wymienione w tytule.

Mam pytanie: Ile ta Carina powinna spalać na 100km przy spokojnej jeździe (50%/50% - miasto/trasa)?
Moje obserwacje to:
1. 90-100km/h spala średnio 6,7l
2. 100-110km/h spala średnio 7,5l
3. powyżej 110km/h około 8,5l (autostrada 130km/h)

Czy to przypadkiem nie za dużo? Chcę powiedzieć, iż nie szaleję na drodzę, nie przyśpieszam gwałtownie. Testy przeprowadziłem na dystansie zrobionym na pełnym baku dla każdego z nich.

Pozdrawiam!

Marcin
  
 
Witam,

Toyota Carina 2 .o D 1987 .Spalanie na 100 to moje hobby wiec powiem ci co i jak.

Na trasie jazda czasami 120-140 km - 5 litrów, a czasami jeśli jade poniżej setki to 4.5
Jazda mieszana miasto + troche za miastem - 6 litrów
Jazda w mieście , korki , snieg itp - 7 litrów

Pozdrawiam
  
 
Dzięki PiterK za odpowiedź.

Zapomniałem dodać, że to rocznik 97 kombi. Widać więc że moja spala znacznie więcej! Może coś się zepsuło?

Wymieniłem filtry oleju, paliwa i powietrza. Zmieniłem olej i płyn w chłodnicy i nic! W silniku nic nigdy nie było kręcone, na śrubach regulacyjnych są jeszcze oryginalne plomby Toyki!

???
  
 
Wiesz jeśli to Turbo Diesel to być może ma prawo tyle palić. Może ma większy power i dlatego tak pali? Musiałbys przepytać posiadaczy tego właśnie modelu.
  
 
Ksiazkowe spalanie dla takiej Cariny 2.0TD to:
90km/h - 4.4l
120km/h - 6l
miasto - 7l
  
 
Moja pali 5.5 do 7. Nie narzekam.
Jeden bak wystarcza na ok.900 km. Może i więcej, ale nie doprowadzam do całkowitego wygłodzenia.
  
 
ja jeszcze nie widziałem zapalonej kontrolki rezerwy,nie wiem kiedy się zapala.Sprawdziłem już żarówkę i jest ok.Raz pytałem kolesia z ASO i twierdzi ,że musi wskazówka spaść całkiem nisko ale ja do tego nie dopuszczam
Pozdrawiam
  
 
Witam!

Widzę, dość duże rozbierzności w spalaniu. Macie może jekieś rady co można zrobić by zmniejszyć spalanie? Radzicie udać się do service'u Toyoty, czy można jednak zrobić coś we własnym zakresie?
Dziś znowu tankowałem po przejechaniu 750km - efekt, 6,8 litra/100km przy jeździe nie więcej niż 100km/h! Chyba dużo...?

  
 
Może sprawdź ten termostat ... wskazówka temp dochodzi do połowy skali?

Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2005-11-20 17:55:07, mfrydel pisze:
Witam! Widzę, dość duże rozbierzności w spalaniu. Macie może jekieś rady co można zrobić by zmniejszyć spalanie? Radzicie udać się do service'u Toyoty, czy można jednak zrobić coś we własnym zakresie? Dziś znowu tankowałem po przejechaniu 750km - efekt, 6,8 litra/100km przy jeździe nie więcej niż 100km/h! Chyba dużo...?



Jazda tylko na trasie czy tez miasto ?
  
 
Troche za dużo te 6.8 litra. Według mnie powinno być góra 5.5. Może zmień jeszcze filtr powietrza na nowy. Więcej sam już nie zrobisz. Pozostaje potem serwis (może nie od razu Toyoty) i badanie stanu silnika. Pozdrawiam.
  
 
Witam. trochę późno się właczam, ale lepiej późno niż wcale. Od pół roku mam Carinę E D-Turbo, nie wiem czy jest to to samo co 2.0TD, ale jeżeli chodzi o spalanie to średnie na 100 km jest 6,7 do 7l. Tez mi sie wydaje ża powinna palić mniej, ale widzę że innym tez pali podobnie, więc może tak ma być.
  
 
Witam ! Te 6.8 do 7 litra to może być norma w mieście. Zależy jak jeździsz. Ja mam 6 litrów w mieście w lato, ale turbo diesel to troche wysilone silniki moga spalać więcej, ale dawać też większe przyspieszenie. Dla pocieszeni dodam że mój znaklmy ma merca 2.2 litra i spala na gazie od 15 do 19 litrów w mieście)
Zreszta duża fura nie ma cudów musi ileś tam wciagać tego paliwa)
  
 
Witam moja tojka pali w miescie latem 7 l /100 a zima 7,5/100 w trasie 1 raz jechalem ale trasa jak w miescie z gliwic do lublina non-stop ogien i sr. spalil 6.8 l/100 a tak wogole to jestem bardzo zadowolony z tego autka a


PiterK.... te auta tak pala i wymiana filtra nic tu nie da nawet jak byl by zawalony to nie bedzie wiecej palic auto ma prawie 90 KM cos za cos no chyba ze mozna kupic vw z systemem comonrail ale sr naprawa ukladu to okilo 4000 pln wiec wole zeby palil mi te 2 l wiecej na 100 i miec spoko silnik
  
 
To spalanie jest za duże według mnie, przyglądałeś się kiedykolwiek wtryskiwaczom? Z autopsji znam problem gdzie pomogła ich regeneracja u http://www.wtryskiwacz.com/ Wychodzi o wiele taniej niż kupno nowych części, dlatego polecałbym bez zastanawiania się. Fachowcy z tego serwisu na pewno zrobią to należycie i z gwarancją.
  
 
Cytat:
2006-06-05 12:14:41, Gemini17 pisze:
Witam. trochę późno się właczam, ale lepiej późno niż wcale. Od pół roku mam Carinę E D-Turbo, nie wiem czy jest to to samo co 2.0TD, ale jeżeli chodzi o spalanie to średnie na 100 km jest 6,7 do 7l. Tez mi sie wydaje ża powinna palić mniej, ale widzę że innym tez pali podobnie, więc może tak ma być.

Jest ok ciesz się ze w ogóle jeszcze pali w końcu to stary samochód i jak za mocno nie kopci to wtryskow nie ruszaj bo moze byc tylko gorzej.Mozesz natomiast przyjrzeć się ciśnieniu w kolach i hamulcom czy na pewno kopyta chodzą swobodnie i nie trzyma ktores kolo.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer