Zawór przyspieszenia

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco

wiecej zdjec

Pisałem ale nikt mi nie odpowiedzial wiec zakladam nowy watek z pytaniem czy pekniety zaworek moze byc przyczyna mulenia?
  
 
ja miałem uszkodzony ten zaworek i tylko lekkie buczenie sie pojawiło oraz falowanie obrotów ale za radą mechaniora zatkałem węzyk i tak jeżdze i żadnego mulenia nie mam a tu jest link do watku
  
 
Czyli to nie to? ;/
  
 
To EGR.
  
 
Cytat:
2006-10-03 18:06:20, WilK pisze:
To EGR.


?
  
 
juz wiem dzieki ;-]
  
 
Exhaust Gas Recirculation. Recyrkulacja spalin.
  
 
Czyli to może być to !!!!!!!!!!!!!! ;-]
  
 
Tzn. dokładnie jest to zawór EGR. Sterowany komputerem nawet.
  
 
poczytałem o tym i wyglada na to ze to jest przyczyna. Da sie jakos sprawdzic czy to dziala jak nalezy?
  
 
Jak odciąć ten zawór, bo chce sprawdzić czy to to?
  
 
Połącz wężyki na krótko np. Elektrycznego odłączenia nie polecam, bo komp to wykryje i może świrować.
  
 
"EGR można zaślepić, odzyskując nawet kilka koni mechanicznych oraz zwiększyć trwałość gładzi cylindrów."
Jak zaślepić?Połączyć te wężyki na krótko? Można jeździć na "zaślepionym" i nic sie nie stanie?
  
 
A co z kompem , przecież to jest do niego podłączone
  
 
Zawór, a nie węże.
  
 
forum vectry
Sam juz nie wiem czy wywalić to dziadostwo.
  
 
mam takie pytanie.....
czy u mnie jest egr??
  
 
czy to nie przypadkiem jest egr??
1. to na czerowno to linia idaca od kolektora wydechowego, do , w tym kolku tej puszeczki

2, na czerono ta puszeczka
a obok tej zoltej lini rurka wracajaca do kolektora ssacego
  
 
Poszedłem przed chwia i z pełną odpowiedzialnoscią powiem że nie mam niczego co przypominało by EGR. Z kolektora wydechowego nie wychodza żadne rurki,przewody itp tak jak to miałem w mkV 1,4 l .
Przynajmniej nic takiego nie widać. Co dziwne nie mam także takiego ustrojstwa jak radekbox a przeciez to te same silniki. Z tego co widziałem to wężyk ten idzie nad pokrywą zaworów. No to nie wiem juz nic
  
 
wiesz , jak go kupowalem to niemiec mi mowil ze zostal przerobiony, zeby zmniejszyc emisje spalin, bo wiadomo w niemczech placi sie podatek w zaleznosci od emisji (Euro 2, Euro 3 itd.)
tylko wiesz, zostal przerobiony pod tym wzgledem ale np. kata to juz nie ma