Malowanie alusoof ;-)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czym pomalować wyczyszczone do czystego metalu felgi ?? Tak żeby nie odpryskiwało. Bo z tego co widze to zwykłe farby nie są zby wytrzymałe i to za dużo powiedziane.
  
 
Na stalowe felgi najlepsze jest malowanie proszkowe.
  
 
Cytat:
2004-12-27 20:08:43, Bolls_no1 pisze:
Na stalowe felgi najlepsze jest malowanie proszkowe.



Myśle że tu też, ale to nie jest tanie. Moża przypadkiem wyjdzie taniej samemu.
  
 
sa specjalne farby do malowania felg ja malowalem farba "felgmal" czy cos podobnego litra kosztuje 22zl. kolor srebrny metaliczny. bardzo fajnei sie tym maluje i daje ladny efekt.
  
 
A tak czysto teoretycznie sie spytam. Gdybym je wypolerował to da rade pokryć czymś rzeby sie nalot nie zrobił ?? Chyba lakier bezbarwny średnio sie do tego nadaje.
Teoretycznie, bo biorąc pod uwagę nakład pracy, to raczej nie bedzie mi sie chciało.


[ wiadomość edytowana przez: _Szary dnia 2004-12-30 00:51:29 ]
  
 
zawsze mozesz je pomalowac tak


  
 
Cytat:
2005-01-04 23:18:16, PG pisze:
zawsze mozesz je pomalowac tak



fajnie to wygląda
  
 
Cytat:
2004-12-27 23:50:31, PG pisze:
sa specjalne farby do malowania felg ja malowalem farba "felgmal" czy cos podobnego litra kosztuje 22zl. kolor srebrny metaliczny. bardzo fajnei sie tym maluje i daje ladny efekt.



A sa takie farby do felg tylko w kolorze "kameleon" tzn kolor zmienia sie z katem pod jakim na niego patrzymy? Taki efekt jak w NFS U??


I jak zerwac stary oryginalny lakier?
  
 
ja o takim nie slyszalem, mozesz to pomalowac zwyklym kameleonem. ale on jest bardzo drogi:/ ale z wytrzymaloscia moze byc roznie.
  
 
Można takie coś zrobić ale nie zawse to dobrze wgląda, felga przeważnie ma małą powierzchnię widoczną, nie zawsze malowanie się uda. A lakiery powierzchniowe są o różnej twardości tak więc można coś odpowiedniego dobrać do felg.
  
 
Cytat:
2005-01-04 23:18:16, PG pisze:
zawsze mozesz je pomalowac tak



Najpierw trzeba mieć takie fajne felgi z rantem
Jednak porerka odpada (szkoda ) co prawda felga ma sporą płaską powierzchnię, ale jest też sporo zakamarków, sam napewno tego ładnie nie zrobię, a jakiś zakład weźmie za to majątek.

A co myślicie o preparatach (żrących) do usuwania warstw lakierniczych
  
 
piaskowane i pomalowanie proszkowe alusów w wrocku kosztuje 40 zetów o sztuki. opłaca się.
  
 
czemu polerowanie odpada??:>
co do srodkow zracych to ja uzywalem zelu SCANSOL na felgach mialem jakis bardzo mocny lakier i dopiero zszedl po 3-4 nalozeniach tego zelu. a potem wzielem sie za polerke rantow
oto efekt:
  
 
Witam bo pierwszy raz tu lookam!

Powiem tak, stalowe felgi do mojego Asterixa
na zimę malowałem podkładem i czymś co miało dać efekt
chromu (wszystko w sprayu) efekt jest taki, że farba trzyma dobrze
ale z chromu zrobiła sie zwykła srebrzanka

Co do alufelg - mam identyczne jak poniżej AEZ 15" tz pięknym
rantem który właśnie poleruję przed sezonem W profilu
widać że były przed tą operacją (szcególnie że gość od którego kupiłem obręcze miał odważniki na RANTACH, dacie wiarę? )

Ale pytałem w zaprzyjaźnionym sklepie i "Pani" powiedziała
że jest cuś takiego jak bezbarwny lakier na alu
Nie wiem czy się skuszę - narazie mam co polerować...

pzdr Red
  
 
Witam bo pierwszy raz tu lookam!

Powiem tak, stalowe felgi do mojego Asterixa
na zimę malowałem podkładem i czymś co miało dać efekt
chromu (wszystko w sprayu) efekt jest taki, że farba trzyma dobrze
ale z chromu zrobiła sie zwykła srebrzanka

Co do alufelg - mam identyczne jak poniżej AEZ 15" tz pięknym
rantem który właśnie poleruję przed sezonem W profilu
widać że były przed tą operacją (szcególnie że gość od którego kupiłem obręcze miał odważniki na RANTACH, dacie wiarę? )

Ale pytałem w zaprzyjaźnionym sklepie i "Pani" powiedziała
że jest cuś takiego jak bezbarwny lakier na alu
Nie wiem czy się skuszę - narazie mam co polerować...

pzdr Red
  
 
Cytat:
2005-01-24 22:51:31, PG pisze:
czemu polerowanie odpada??:>



Bo moje felgi są płaskie jak deska, zero rantu. Jedyna sensowna polerka to całe na lustro, ale chyba nie bedzie mi sie chciało tego robić [jest troche zakamarków ;/ ]. Wole je pomalować niż zrobić coś co będzie podobne do... niczego...



[ wiadomość edytowana przez: _szary dnia 2005-01-26 20:49:59 ]
  
 
a potrafi ktos opisać od początku do końca jak pomalować fele aluminiowe łącznie z piaskowaniem?
  
 
Cytat:
2005-01-26 23:35:10, czerwcu pisze:
a potrafi ktos opisać od początku do końca jak pomalować fele aluminiowe łącznie z piaskowaniem?


hmm a co tu opisywac??
oddajesz fele do pisakowania (lub jezeli masz kompresor kupujesz sobie pistolet do piaskowania [na allegro po 50zl sa] no i sobie sam piaskujesz. potem je trzeba je przemyc albo benzyna ekstrakcyjna albo jakims rozpcholem. kladziesz podklad najlepiej. no i potem lakier i tyle.
  
 
a ja mam pytanie czym spolerować rant ,nigdy tego nie robibiłem a chciałbym go spolerować zdięcie felgi w profilu
  
 
Cytat:
2005-03-03 16:15:06, jarecki24 pisze:
a ja mam pytanie czym spolerować rant ,nigdy tego nie robibiłem a chciałbym go spolerować zdięcie felgi w profilu


tu masz link do postu w ktorym jest krok po kroku opisane jak wypolerowac alu fele klik