Giełda klubowa: w jakiej formie?

Ankieta: jaka giełda?
osobny dział
jeden wątek
giełda motonews

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wątki co do kupna sprzedaży są u nas blokowane, ale mierzi mnie jakoś, gdy widze piękną łade z napisem "sprzedam". Lub gdy ktoś znajomy sprzedaje swoją. U nas nie moge tego umieszczać, proponowałbym wątek gdzie klubowicz, poprostu określałby model auta jaki widział i w jakim mieście. Potem na privie przekazywałby takie info, gdyby ktoś był zainteresowany.

Dlatego pisze tu iż zanotowałem dziś w Białymstoku numer na sprzedawce Łady 2107, biała, dół ładny choć podejrzana farba nad progiem matowa jakby dziwnym ławkowcem ciągnięta opis "tanio sprzedam"

Śladów korozji na budzie nie znalazłem. Numer podam na priva. tel. domowy
  
 
możesz umieścić zajawkę na giełdzie,informując,że po prostu taki samochodzik widziałeś do sprzedania.
  
 
Mhm
  
 
czekamy na opinie: albo zrobimy dział kupi-spsrzedam, albo taki właśnie jeden wątek w którym zamieszczalibyśmy wyłącznie oferty bez możliwość neegocjacji pytań itd. te odbywałyby się na privach.
ale chcemy usłyszeć Wasze oczekiwania
  
 
Cytat:
2005-03-31 17:52:47, Góral pisze:
czekamy na opinie: albo zrobimy dział kupi-spsrzedam, albo taki właśnie jeden wątek w którym zamieszczalibyśmy wyłącznie oferty bez możliwość neegocjacji pytań itd. te odbywałyby się na privach. ale chcemy usłyszeć Wasze oczekiwania


dokładnie,jak w gazecie,ogłoszenie,kontakt,a negocjacje na priv lub telefon.będzie mniejszy bałagan,a jak już ktoś coś sprzeda dobrze byłoby aby dobał uwagę "nieaktualne"
  
 
Moim zdaniem druga opcja zaproponowana przez Górala jest rozsądna. Jest tylko jedno "ale": Rada LKP musiałaby przemyśleć, czy zamieszczenie takiego wątku nie byłoby sprzeczne z punktem 5 regulaminu forum i ewentualnie jakoś go zmienić. Takie jest moje skromne prawnicze zdanie.


[ wiadomość edytowana przez: karol_ch dnia 2005-03-31 18:07:19 ]
  
 
Cytat:
5. Wszelkie ogłoszenia typu Sprzedam/Kupie zamieszczamy wyłącznie w odpowiednim dziale giełdowym Forum.



myślęże nie, ponieważ wątek ten będzie własnie takim wydzielonym "działem" gieldowym forum
  
 
No właśnie, też tak to interpretuję. A jeżeli "władze" myślą podobnie to problemu nie ma. Trzeba by tylko eliminować wszelkie próby negocjacji w takim wątku i już.
  
 
Cytat:
Trzeba by tylko eliminować wszelkie próby negocjacji w takim wątku i już.


i w tym wlasnie widze problem. Moderatorzy beda mieli w piiip roboty.
a nie mozna po prostu zrobic osobnego watku i juz... bez piutulenia o privach etc?
Albo osobna kategoria... tych ogloszen nie byloby az tak duzo, a i tak wiekszosc ludzi oglada z podzialem na kategorie...
oczywiscie to tylko propozycje...
  
 
Osobiście jestem raczej za wątkiem gdzie podaje się namiar ew. na gg czy priv ustala się szczegóły jak np. czy ktoś zna gościa czy może podjechać razem obejrzeć. A nie typowe oferty kupie sprzedam i licytacja. Bo jaki sens licytować się w wątku gdzie wisi np. ogłoszenie łada samara z gazety 2 tyś 199X rocznik tel...... i już kogo to interesuje czy zainteresowany zadzwoni czy nie ;]
  
 
A ja myśle, ze to wszystko jest bezcelowe i wszystkie ewentualne ogloszenia powinniśmy zamieszczać w wątku o allegro i nie będzie problemu.
  
 
Też nie głupia myśl w końcu i tak trafiają tam all ogłoszenia allegrowe już.
  
 
DO tej pory byłem za utrzymaniem giełdy na stronie - ale skoro ją zmieniamy to myslę ,że warto dać temat "ogłoszenia" podwieszony i tam umieszczać tylko opis sprzedawanej rzeczy( bo chyba częsci też tam by były nieee??)
Paweł
  
 
Cytat:
2005-03-31 21:27:24, Pawel_66 pisze:
DO tej pory byłem za utrzymaniem giełdy na stronie - ale skoro ją zmieniamy to myslę ,że warto dać temat "ogłoszenia" podwieszony i tam umieszczać tylko opis sprzedawanej rzeczy( bo chyba częsci też tam by były nieee??) Paweł



Popieram przedmówcę.
  
 
Ja osobiscie poparl bym idee jeszcze jednego dzialu forum wlasnie o nazwie Gielda.
Ta gielda na stronie klubowej niezbyt mi sie podoba, laduje sie wolno, czesto ja wywala.
Pozatym tutaj byloby pod reka
 
 
Jestem za otwrciem piątego działu - giełda. Typowego działu na którym zamieszczne same ogłoszenia, bez żadnych dyskusji, dialogów itd. - wszelkie pytania tylko na priva. Istnieje co porawda giełda na stronie klubowej ale szczerze mówiąc - mało kto tam zagląda, a wątek allegro ma zupełnie inny charakter niż giełda.
  
 
z tego co wiem,4 kategorie to maksimum,więc trzeba by z jednej zrezygnować.

wg mnie, ogłoszeń nie ma dużo,więc jeśli już mają być na forum,niech będą w jednym wątku,tak jak ciekawostki z allegro.

nie jest to aż tak ważne żeby tworzyć oddzielny dział na forum.

Adaś pisał,że większosć ogląda z podziałem na kategorie-ciekawe skąd taka informacja
jakiś czas temu czytalem,że dużo ludzi pozostało przy starym wyglądzie-ja też- i nie ukrywam,że szukanie normalnych wątków pomiędzy ogłoszeniami, nie będzie zbyt przyjemne.

pzdr

  
 
Ja też nie mam podziału na kategorie - tak łatwiej mi się nadrabia zaległości.

Pozatym podtrzymuje moje zdanie w temacie ogłoszeń. Aż tak dużo nie mamy tych ogłoszeń, zeby od razu tworzyć nowy watek a co dopiero dział.
  
 
Cytat:
2005-04-03 18:34:44, Leszek_Gdynia pisze:
Ja też nie mam podziału na kategorie - tak łatwiej mi się nadrabia zaległości. Pozatym podtrzymuje moje zdanie w temacie ogłoszeń. Aż tak dużo nie mamy tych ogłoszeń, zeby od razu tworzyć nowy watek a co dopiero dział.




Leszku, a co proponujesz? giełda połączona z motonews?
  
 
Ja proponowałem, zeby wszystkie ogloszenia prywatne były zamieszczane w wątku Allegro. Ewentualnie można założyć nowy wątek z ogłoszeniami bez dyskusji, ale cos czuję ze moderatorzy nie dali by rady z kasowanie off topicow. Ewentualnie moze byc ta gielda na motonews.