Kolory sprężyn obniżajacych - co oznaczaja??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
jak w temacie. pytam sie bo zakupilem na allegro czerwone na przod a potrzebuje jeszcze na tyl. znalazlem ale niebieskie. i teraz pytanie czy np przednie (czerwone) nie beda twarsze od tych tylnych niebieskich??

dodam jeszcze ze te niebieski to gt cupline a czerwone kaw.

[ wiadomość edytowana przez: lukas1986 dnia 2009-04-12 14:15:37 ]
  
 
Raczej kolor zalezy od firmy, sam miałem GT Cupline i były czerwone -40, inne tej samej firmy -60 tez były czerwone, znowu zielone robi tez np WEITEC, a i tak ma w jednym kolorze kilka rodzajów, progresywne, zwykłe, krótsze, twardsze itd.
  
 
aha. czyli mozna spokojnie wziasc. a czy np jesli zestawie sobie progresywne (jak wogole rozumiec progresywne) z twardymi to jak auto sie bedzie zachowywac??
  
 
witam

jak nie masz o tym zbyt szerokiej wiedzy to najpierw poczytaj,potem popytaj a potem kupuj

sprezyna progresywna działa nierównomiernie-tzn robi sie coraz twardsza wraz z obciazeniem i ugięciem.
spręzyna linearna ma twardosc rosnącą równo wraz z ugięciem.

  
 
z tego co pamietam zielone - normalne, niebieskie - srednio twarde, zolte- twarde, czerwone najtwardsze. Kolor oznacza zarowno dlugosc i grubosc zwoju sprezyny
  
 
Cytat:
2009-04-12 16:50:27, Lachu8v pisze:
sprezyna progresywna działa nierównomiernie-tzn robi sie coraz twardsza wraz z obciazeniem i ugięciem. spręzyna linearna ma twardosc rosnącą równo wraz z ugięciem.



Swieta prawda., a najlepiej jak będziesz wiedział jaka jest długość spręzyn.
  
 
Te co kupiles to prawdopodobnie -40
  
 
Cytat:
2009-04-12 16:50:27, Lachu8v pisze:
sprezyna progresywna działa nierównomiernie-tzn robi sie coraz twardsza wraz z obciazeniem i ugięciem. spręzyna linearna ma twardosc rosnącą równo wraz z ugięciem.



to co napisałeś to masło maślane

rozumiem to tak...1.sprężyna progresywna działa nierównomiernie im większe obciążenie i ugięcie tym jest twardsza..ok

teraz tak 2.sprężyna linearna ma twardość rosnącą równo wraz z ugięciem (czyli im większe ugiecie tym twardość rośnie zatem patrz punkt 1) dodatkowo z praw fizyki i mechaniki ugięcie spręzyny jest spowodowane przez obciążenie tak więc patrz punkt 1.

z tego co napisałes wynika sprężyna progresywna = spręzyna linearna i dosłownie tak mogłeś dopisać na końcu bo z tego co piszesz nie inaczej wynika
  
 
Troche źle to rozumiesz, progresywna bez obciążenia chodzi powiedzmy 1-2cm, po np załadowaniu 2 osób ten skok się kasuje, a załadowanie dodatkowych 3 osób juz w pewnym stopniu tego luzu nie zmienia, można to powiedziec w inny sposób, część sprężyny jest miekka, a druga część twarda, nie wiem czy rozumiesz.

W sprężynie zwykłej jej twardość i skok są na całości takie same.
  
 
Cytat:
2009-04-12 23:19:35, Seba pisze:
Te co kupiles to prawdopodobnie -40




no nie wiem
bo auto na ktorym to jezdzilo wyglada tak:



to bedzie -40??
  
 
Z progresywną jest tak:
1 osoba - ugięcie 1cm, aby ją ugiąć o kolejny 1cm potrzeba już nie 1, a 2 osób, itd. Czyli np. aby ją ugiąć o 2cm potrzeba 3 os. w samochodzie.
Co do koloru sprężyn to kwestia producenta i jego widzimisie.


[ wiadomość edytowana przez: deathrider_85 dnia 2009-04-13 23:19:32 ]
  
 
Cytat:
2009-04-13 22:53:25, lukas1986 pisze:
no nie wiem bo auto na ktorym to jezdzilo wyglada tak: to bedzie -40??



Mam te same oznaczenia na springach co TY - bo gadalem z wlascielem z allegro ... Wg mnie przy silniku RSa auto opadlo mi moze na -50
  
 
a mam jeszcze do was takie pytanie czy od mk7 do mk6 bedza pasowac sprezyny na tyl?? bo wlasnie doczytalem ze z mk7 sa.
  
 
nikt nic nie wie??? wiem ze od mk5 do mk6 podejdzie ale czy do mk6 z mk7??
  
 
Postaram sie na jutro podać Ci średnicę tylnych springów Mk5/6 a ktoś Ci poda średnice w Mk7
Nie jestem pewny ale chyba się różnią

[ wiadomość edytowana przez: Sjepka dnia 2009-04-16 22:07:04 ]
  
 
Cytat:
2009-04-16 22:05:40, Sjepka pisze:
Postaram sie na jutro podać Ci średnicę tylnych springów Mk5/6 a ktoś Ci poda średnice w Mk7 Nie jestem pewny ale chyba się różnią [ wiadomość edytowana przez: Sjepka dnia 2009-04-16 22:07:04 ]



jutro gosc ma mi zmierzyc srednice tych co sprzedaje