Male pytanko do panów od spr AUDIO

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
A więc tak, mam głośniki 165mm z opla vectry, we vectrze z tylu graly elegancko, lecz w escorcie MKIV z przodu jest tragedia, graja, ale to nie to, tyl zaglusza mi przod. We vectrze tego nie bylo. Czy ktos przerabial juz może sprawe z przednimi głośnikami w MKIV ?? (osobiscie sadze, ze poprostu MKIV ma kiepskie miejsce z przodu na glosniki)
  
 
Cytat:
2006-06-05 22:00:57, ToFastMKIV pisze:
A więc tak, mam głośniki 165mm z opla vectry, we vectrze z tylu graly elegancko, lecz w escorcie MKIV z przodu jest tragedia, graja, ale to nie to, tyl zaglusza mi przod. We vectrze tego nie bylo. Czy ktos przerabial juz może sprawe z przednimi głośnikami w MKIV ?? (osobiscie sadze, ze poprostu MKIV ma kiepskie miejsce z przodu na glosniki)



zacznijmy od tego ze nie ten dział
po drugie trzeba sie nauczyc ze oryginalne głośniki nie są eleganckie a wiesz dlaczego grały dobrze ? bo pewnie w Vectrze było oryginalne radio prawda ? jakos ten sprzet oryginalny jest tak wyliczony ze to gra...ale nie daj boze podłaczyc oryginalne głośniki pod inne radio, firmowe, np pionek...zaczną pierdzieć momentalnie
  
 
a napewno dobrze podlaczyles + z - ?? bo jezeli jeden glosnik dobrze a drugi na odwrot to beda graly beznadziejnie a tak pozatym to te oryginalne glosniki tak tragicznie nei graja!! napewno lepiej od takich po 10zl z allegro!!
  
 
Cytat:
2006-06-05 22:19:26, pytlar pisze:
a napewno dobrze podlaczyles + z - ?? bo jezeli jeden glosnik dobrze a drugi na odwrot to beda graly beznadziejnie a tak pozatym to te oryginalne glosniki tak tragicznie nei graja!! napewno lepiej od takich po 10zl z allegro!!



ja takich po 10zl z allegro nawetn ie slucham, co do badziewnosci glosników powiem tak: oryginalne w fordzie escorcie i w fiescie...mają plastikowy kosz ! przeciez to parodia jest hehe. zeby nie było, to o ile kojarze, to te 5x7 z mondeo mają tak samo.
Dla mnie takie głośniki nie są niczym ciekawym, i wolałbym zostawic z 100zł w media markcie i je wymienic...chyba ze dostałeś je za darmo i nie masz szczególnych wymagań, to inna rozmowa...
Sprawedz bieguny tak jak pytlar pisał, bo beda sie rónowazyc i basu za grosz nie bedzie...
  
 
Bieguny, są OK, raczej problem w tym, że ve vectrez były one w pewnien sposób obudowane i to zmieniało efekt (większy bas, jak na mozliwosci 165mm oczywiscie) Ale w essim mijsce montazu glosnikow to katasrofa, mieszcza sie na styk. Tak mysle czy idzie jakos obudować tam od tylu zeby lepiej graly. A co do radia, to z nim najmniejszy problem, i mocy jest wystarczajaco. Co do glosnikow to oryginaly wcale tak zle nie graja, a nie jeden by chcial zeby mu tak gralo jak oryginaly we vectrze (chyba za ktos jest audiofilem).

Ps radio ve vectrze jest takie same jak u mnie w essim.
  
 
^^UP^^
  
 
Cytat:
2006-06-06 11:41:22, ToFastMKIV pisze:
^^UP^^



no ja myśle ze juz sobie odpowiedzialeś - montaż to podobno 50% a drugie tylko to jakość głośnika.
Pozdrawiam
KACPER
  
 
w vektrze pewnie zamontowane byly z tylu w klapie, w bagazniku zrobilo sie 'pudlo rezonansowe' i gralo to ładnie. W mk4 glasniki z przodu sa przykrecane tylko do plastikowej zaslepki słupka, zero zabudowy, co za tym idzie niskich tonow w ogole nie uslyszysz.