[3CiTy] Spot na hamowni 3o.o5.2oo9 - Strona 6

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Bo mi silniczek odzyskał młodośc p tym jak wymieniłem głowice na nową i chciałbym zobaczyć ile ma mocy i jaki jest momet obrotowy po tych moich modyfikacjach z dolotem,filtrem i odcieńciem podgrzewania przepustnicy.
To wszystko dało mi dopływ dość schłodzonego powietrza do cylinderków przez to że już tak mocno nie nagrzewa sie kolektor dolotowy.
Wywaliłem jeszcze czujnik temperatury powietrza z oryginalnego miejsca i wsadziłem go w maksymalnie chłodne miejsce w nadkolu aby podawał do kompa zanizone parametry temperatury i tym samym zwiększył ociupinke dawke paliwa
Stwierdzam że momęt obrotowy poprawił sie i to znacznie bo jest to wyraźnie odczuwalne juz przy 2500tys a wczesniej zaczynał jechac od co najmniej 3000tys DLATEGO CHCE GO PRZEBADAĆ NA HAMOWNI
  
 
Cytat:
2008-03-06 11:32:36, Homzik pisze:
Bo mi silniczek odzyskał młodośc p tym jak wymieniłem głowice na nową i chciałbym zobaczyć ile ma mocy i jaki jest momet obrotowy po tych moich modyfikacjach z dolotem,filtrem i odcieńciem podgrzewania przepustnicy. DLATEGO CHCE GO PRZEBADAĆ NA HAMOWNI



Czasami lepiej nie wiedzieć
  
 
To kiedy wkońcu wybieramy się na hamownie ????
  
 
Poniewaz temat dojrzewa juz prawie rok - informuje - organizujemy spot na hamowni!!!

Wstepnie zaklepany termin to 30. maja 2009 r. - jest to sobota.
Rozmawiam z dwoma hamowniami:
- Gdansk, ul. Szybowcowa 31A
- Gdynia Kosakowo, ul. Kalinowa 1 (bylismy tam 3 lata temu)

W obu lokalizacjach sa podobne warunki - w tym porzadne dmuchawy. W Gdyni takze maja juz porzadny sprzet. Tam tez mowia o koszcie 50 zl/samochod (maks. 2 pomiary na auto) pod warunkiem, ze bedzie conajmniej 10 samochodow.

Jutro powinienem miec informacje o koszcie i terminie w przypadku hamowni w Gdansku, ale mozna sie spodziewac, ze bedzie drozej.
Jezeli tak bedzie to proponuje wybrac Gdynie.

Prosze o zglaszanie sie tutaj chetnych na pomiar mocy i momentu na hamowni w sobote 30. maja - oczywiscie jak najszybciej.

Pozdrawiam
Adamus
  
 
Na razie mamy zgloszonych:
Adamus (2 albo 3 samochody)
Autowidol
Serocki


Zainteresowani, ktorzy nie potwierdzili:
Danielewicz
Roadrunner
Maras
AdamDN
Chris1600
  
 
Aktualna sytuacja:

Na razie mamy zgloszonych:
Adamus (2 albo 3 samochody)
Autowidol
Serocki
Maras
Chris1600
Danielewicz



Zainteresowani, ktorzy nie potwierdzili:
Roadrunner
Homzik

Kto jeszcze? Decydujcie sie - w takiej cenie zmierzenie mocy to okazja, a przy okazji bedzie jak na dloni widac w jakim stanie jest samochod, czy warto tuningowac silnik, czy moze lepiej zadbac o stan techniczny by wrocily osiagi fabryczne... a poza tym kto wie - moze nastepny pomiar znowu za 3 lata

A tutaj
link do hamowni w Gdyni

Pozdrawiam
Adamus


[ wiadomość edytowana przez: adamus dnia 2009-05-07 09:42:42 ]
  
 
Wiec przetarg na pomiary na hamowni zostal roztrzygniety - wygrala Gdynia.
W Gdansku powiedzieli, ze "moze zeszlibysmy do 100 zl/samochod". Poza tym nie pracuja w sobote, wiec nie wiadomo, czy by byli w stanie sie nagiac.

Podsumowujac:

pomiary odbeda sie 30. maja na hamowni w Gdyni od godz. 9:00 poczynajac, w cenie 50 zl/auto (do 2 pomiarow). Oczywiscie nie wszystkie auta musza byc na 9-ta - kolejnosc do ustalenia.

Poki co zapraszam do zglaszania sie kolejnych chetnych.

Pozdrawiam
Adamus
  
 
Czy mozna przyjechac po tym terminie? 30 maja wiesz Adamus co mam i nie dam rady przyjechac a chcialbym sprawdzic 1 lub 2 auta. Co Ty na to? Zgodza sie aby zrobic pomiar w terminie pozniejszym po ustalonej stawce?
  
 
Czy w Gdyni już mają dwuosiówkę ?? i jaka cena by była na pomiar 4x4 ?? bo wiem że normalnie to 200zł


[ wiadomość edytowana przez: Nomad dnia 2009-05-10 22:46:58 ]
  
 
AdamDN:
Jak juz bede mial 10 aut pewniakow to zadzwonie i sie dopytam - mysle, ze nie bedzie problemu.

Nomad:
tak - maja juz mozliwosc pomiaru aut 4x4. Cena wyzsza niz 50 zl, ale ile to sie jeszcze dowiem

Pozdrawiam
Adamus
  
 
Cytat:
2009-05-11 09:31:50, adamus pisze:
AdamDN: Jak juz bede mial 10 aut pewniakow to zadzwonie i sie dopytam - mysle, ze nie bedzie problemu.



Jakby co to moze uda mi sie skolowac kilka osob z konkurencji
  
 
Cytat:
tak - maja juz mozliwosc pomiaru aut 4x4. Cena wyzsza niz 50 zl, ale ile to sie jeszcze dowiem



No to fajnie, czekam na informacje co do $$, bo jest ponad 300 konny dupowóz po pomierzenia.
  
 

Nowe wiadomosci na temat FSO POWER TEST DAY 2009, czyli spotkania na hamowni 30. maja w Gdyni.

Pomiar samochodu trwa niecale pol godziny. Osoby zdecydowane na przyjazd prosze o podanie preferowanej godziny wjazdu na hamownie (przyjechac nalezy nieco wczesniej). Zaczynamy od ok. 8:40 - dwa pierwsze pomiary z samego rana juz mam zarezerwowane. Postaram sie w miare mozliwosci uwzglednic preferencje godzinowe.

Mozliwy jest pomiar mocy auta ze skrzynia automatyczna.

Jest mozliwosc zmierzenia samochodu 4x4 - koszt pomiaru to 100 zl o ile moc wyniesie do 300 KM. Jezeli powyzej - cena wzrosnie do 150 zl.
  
 
No to się piszę z dupowozowym Audi s8 4,2
W godzinach początkowych najlepiej...
  
 
Poczatkowe juz zarezerwowane Co powiesz na 14:30?

Na dzien dzisiejszy harmonogram pomiarow wyglada nastepujaco:

30. maja 2009

08:30 Adamus PN Coupe
09:00 Rafal K. Honda Civic 1.4
09:30 Bartek G. BMW 730d
10:00 Filip Audi S4 (4x4)
10:30 Tomekk PF 125p 1800
11:00 Autowidol PF 125p 1500
11:30 Autowidol PF 125p 1300
12:00 Adamus PN Atu 1.4
12:30 Serocki PN 1.6 GSI
13:00 Chris1600 PF 125p 1600
13:30 Marcin O. Opel Vectra 1.6
14:00 Danielewicz VW Passat 2.0
14:30 Adamus PN 2.0 D Turbo

Pozdrawiam
Adamus
  
 
Adamus, ja prawdopodobnie pojadę tydzień później z adamemdn.
  
 
I ja prosze o miejscowke
  
 
Cytat:
2009-05-23 12:40:02, Maras pisze:
I ja prosze o miejscowke


Daniel:
terminu tydzien pozniej poki co nie ma. Czy mam Cie skreslic z 30. maja?

Maras:
OK

Pozdrawiam
Adamus
  
 
Cytat:
2009-05-19 22:36:04, Nomad pisze:
No to się piszę z dupowozowym Audi s8 4,2 W godzinach początkowych najlepiej...


Godzin poczatkowych brak
Zostaje popoludnie, albo... zobaczymy - na razie potwierdzony mam wjazd 14 aut, a zdecydowanych jest 18.

Pozdrawiam
Adamus
  
 
FSO POWER TEST DAY 2009 - GDYNIA KOSAKOWO

Uwaga, uwaga! Wg ostatnich ustalen z kierownikiem hamowni w Kosakowie - w sobote 30. maja zostanie przebadanych 14 samochodow. W zwiazku z tym harmonogram pomiarow przedstawia sie nastepujaco:

1 08:30 Adamus PN Coupe
2 09:00 Rafal K. Honda Civic 1.4
3 09:30 Bartek G. BMW 730d
4 10:00 Filip Audi S4 (4x4)
5 10:30 Tomekk PF 125p 1800
6 11:00 Autowidol PF 125p 1500
7 11:30 Autowidol PF 125p 1300
8 12:00 Janio ?
9 12:30 Serocki PN 1.6 GSI
10 13:00 Chris1600 PF 125p 1600
11 13:30 Marcin O. Opel Vectra 1.6
12 14:00 Maras Opel Omega 2.0
13 14:30 Homzik PN 1.6 GSI
14 15:00 Adamus PN Atu 1.4

Uczestnikow z listy prosze o przybycie do Gdyni-Kosakowa na co najmniej pol godziny przed terminem wjazdu na hamownie.
Jezeli przegapicie termin wjazdu na hamownie, to niestety wypadacie z kolejki, wiec prosze pilnowac czasu.

Jednoczesnie informuje, ze w przypadku, kiedy zbierze sie co najmniej 5 samochodow chetnych do pomiarow tydzien pozniej, czyli w sobote 6. czerwca 2009 to taki pomiar bedzie mozliwy. Proponuje go zainteresowanym, ktorzy nie zmiescili sie w I terminie oraz tym, ktorym I termin nie odpowiadal, czyli m.in.:
Road_runner
Danielewicz
Nomad
AdamDN
oraz innym zainteresowanym.

Jezeli jestescie zainteresowani terminem 6. czerwca, to od teraz przyjmuje zgloszenia.

Jezeli jeszcze cos nie jest jasne prosze o szybki kontakt.

Pozdrawiam
Adamus