Rajdowe polonezy - Strona 5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
ja wygrzebałem na dysku taką fotke, niestety mam tylko miniaturke gdzieś z neta zasyśnięta



[ wiadomość edytowana przez: sova dnia 2006-09-26 00:30:27 ]
  
 
Na dole strony są 2-3 fotki, których jeszcze tu nie widziałem:

http://www.autoklub.pl/forum/viewtopic.php?t=639&postdays=0&postorder=asc&start=6105
  
 
Tego niebieskiego Dużego Fiata można obejrzeć w akcji w 3-4 ujęciach na filmiku ze strony Lepolda

http://www.pecstv.hu/lepoldsportvideo/baranya_2006_prolog.wmv
Oto link do filmu

A to strona Lepolda - www.lepoldsportvideo.hu
Jest tam masa kozackich filmów z Ładami 2107,Trabantami itp. Polecam
  
 
Cytat:
2006-09-25 20:40:12, taxi1313 pisze:
Znalezione gdzieś w internecie....



to ten sam poldek jak na moim prospekcie
Image Hosted by ImageShack.us
  
 
Znacie tego Poloneza ?





  
 
SWRT
  
 
Piękna.
  
 
Cytat:
2006-12-01 19:50:04, c330m pisze:
Znacie tego Poloneza ?



Nie, czyjy to?? Bardzo ladny wyglada!!
  
 
Warto zajrzeć do tego wątku na F&F, a dokładniej na jego ostatnie strony. Są tam fotki kserokopii aneksu do instrukcji obsługi samochodu polonez zatytułowanego "Polonez 1,5 SLE z turbodoładowaniem".
  
 
czy wiecie moze cos więcej na temat tago kremowego poloneza jakieś foty , info , itp
  
 
Kiedys widzialem go na drodze , z moich okolic wiec pewnie znajomy ktory jezdzi w rajdach zna wlasciciela ...
  
 
A ... musze sie pochwalic ze kupuje ten samochód i mam w planie zrobić go na tyle na ile sie da na replikę OBRSO Tak odchodzac akurat od tego auta przypomnialo mi sie jak go wczoraj ogladalem ... Mialem moze 10 - 12 lat , jeden z moich sasiadow ( mlody chlopak ) mial Borewicza , kremowy , obnizony , prostokatne przednie lampy , obnizony i co zawsze zwracalo moja uwage to wielka naklejka na masce ,, Chojnacki ... ,, pamietam ze to auto zawsze na dzielnicy fruwalo bokami Ot taki sentyment ... Wtedy jeszcze nie bylo na drogach tuningow i to autko bylo dosyc ciekawe Niestety nie wiem co sie z nim stalo , pamietam , ze ostatni raz widzialem go gdzies ok. roku 1998 :/ Pozdrawiam
  
 
Kolego Dreamzz83 a ty to jesteś bardziej Wrocław czy bardziej Katowice??
  
 
Wrocław studia , Katowice dom.
  
 
Nie wiem czy było ale Polonez Rally (3:20 - zdaje się Polonez Coupe)
  
 
Największą zagadką jest deska rozdielcza takiego rajdowego Poloneza... mamy okazję podziwiac zdjęcia auta ale nigdy ze środka
  
 
Witam

Na stępnie się przywitam, byłem kiedyś na tym Forum pod nikiem Olaf, ale to było dawno... z pasji do Polonezów wróciłem Zobaczymy, może powrócę tez do Poloneza, którego dażę wielką sypatią.

Sorry że odgrzewam "kotleta" ale ostanio temat Rajdowych Polonezów stał się bardzo popularny dzięki TVN Turbo orar CassicAuto.

Mam konkretne pytanie dotyczące Polonez 1600C
Z informacji, które znalazłem w internecie dotyczałem się, że silnik posiadał moc 130KM. Robiono selekcję podzespołów, kute tłoki (?) inne zawory/gniazda (?) itp... no właśnie. Tu zrodziło się moje pytanie. Co dokładnie modyfikowano? Jakie stosowano zasilanie silnika, jeden gażnik czy dwa? Sucha miska czy zwykła? Inna pompa paliwa?

Przybywa replik Polonez'a 2000 Rallye ale brakuje 1600C.
Wydaje mi się, że zrobienie takiej repliki było by nie porównywalnie tańsze.

Raz, że silnik krajowy, dwa że brak poszerzeń nadkoli, to jedne z rzeczy które podnosza koszta budowy repliki.

Czy miałby ktoś więcej informacji dotyczących Poloneza 1600C "Gravel Champion" ?

Będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
  
 
Polonez Rally team