Zapach oleju napedowego POMOCY

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
pomozcie mi prosze. W mojej borze rozlalo mi sie w bagazniku 20 l ropy. Przedostalo sie to do wnetrza tzn tylna kanapa usyfiona no i oczywiscie podloga. Czym moge zlikwidowac przede wszystkim ten cholerny smrod ???? Jest zima a ja musze jezdzic z otwartymi oknami. Pomozcie dobrzy ludzie.
  
 
Cytat:
2005-12-09 22:38:38, borabora pisze:
pomozcie mi prosze. W mojej borze rozlalo mi sie w bagazniku 20 l ropy. Przedostalo sie to do wnetrza tzn tylna kanapa usyfiona no i oczywiscie podloga. Czym moge zlikwidowac przede wszystkim ten cholerny smrod ???? Jest zima a ja musze jezdzic z otwartymi oknami. Pomozcie dobrzy ludzie.



Musisz całą zalaną tapicerkę wymontować i wyprać bardzo dokładnie najlepiej odkurzaczem piorącym. Możliwe że będziesz musiał to zrobić kilka razy. Blachy wytrzeć -jednak jeżeli jest tam konserwacja parafinowa to pewnie jest już rozpuszczona. Gąbki to są już do wyrzucenia raczej bo jeżeli nawet je wypierzesz to w szybkim tempie stracą elastyczność i zaczną się kruszyć. Jeżeli chodzi o gąbki tylnego fotela to spróbuj jednak wyprać może przetrwają. Ogólnie to 20L oleju to bardzo duża ilość.
  
 
wspolczuje pranie pozadne czeka wszystkiego...
tapicere prubuj karcherem moze cos pomoze.
  
 
Witam,

widze dwa rozwiązania.

1) próbować mikrobiologicznego zabijacza zapachów. Skoro ropa jest organiczna istnieje szansa że zapach zniknie.
Pomoże środek jak "zapach EX" kupisz go na stronie edit: sklep internetowy badz inny ze srodkami tego typu

2) Można również i jest to 100% sposób wyprać tapicerkę urzywając zmywacza do smoły i klejów. Też tej samej firmy. Robiłem to już kilka razy. Będzie dobrze. Jednak polecam wyjęcie dywanu i przepranie odkurzeczem na mokro tym środkiem. Możne przy okazji jako drugi zabieg zastosować HD Cleaner to napewno doczyście ostatecznie. Najlepiej zostawić środek na godzinę aby dobrze zadziałał. Wszystko co potrzebne kupisz na edit: sklep internetowy badz inny ze srodkami tego typu

Pozdrawiam,

Popai.

[ wiadomość edytowana przez: PG dnia 2008-01-15 02:05:48 ]
[ powód edycji: za reklamy tego typu dziekujemy jest dzial kupie sprzedam ]
  
 
Jeśli chcesz pozbyć się samego zapachu polecam ozonowanie, jeśli natomiast chcesz doprowadzić samochód do czystości to konieczne jest pranie ,warto zaopatrzec sie w rozpuszczalnik firmy Karcher RM769 - idealny na takie zabrudzenia.
  
 
Trzeba było to wlać od razu do baku