Kiedy uzyskujecie najlepsze zasiegi

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Hm mam do was pytanie, kiedy ze swojego sprzetu uzyskujecie najlepsze zasiegi i wiem, ze oczywiscie takie zeczy jak bloki, gorki i przeskody terenowe go ograniczaja.
Chodzi mi raczej o pogode, czy w deszczu macie duzo gorszy zasieg niz gdy jest sucho, moze mgla jest zabijaczem zasiegu, a moze zima gdy jest ladna pogoda to sygnaly leca daleko... jak to pokrotce jest?
  
 
ja mam tak ze we mgle jest super jak pada taki mocny snieg to lipa jest i zasieg troche sie zmniejsza
ale to tylko taka malo obiektywna opinia
  
 
No wlasnie wczoraj jechalem na trasie i snieg z deszczem padal i zasieg to nie byl rewelacyjny, a byla to pierwsza trasa po naprawie radia, wiec nie wiedzialem czy byc zawiedzionym z zasiegu czy to przez pogode
  
 
Z zasięgiem i pogodą to jest tak:słabsze zasiegi uzyskujemy gdy mamy do czynienia ze skrajnymi warynkami pogodowyni(słoneczko,bez chour;jekieś zamioecie śnieżne itp. ),a lepsze gdy niebo jest zachmurzone i chmurki nisko latają( ja tak zaobserwowałem) wtedy sygnał(fala) wysyłana przez nas nie leci gdzieś w niebo(czy nie jest blokowana) ,tylko dobija sie.Wtedy mamy lepszą słyszalność i zasięg sie poprawia.
Mniej więcej to jest tak
  
 
witam
jezeli chodzi o deszcz mgłe i snieg to sie zgodze ze polepsza zasieg bo macie wtedy prawidłowo zpolaryzowana fale ale o pułap chmur to nie jezeli jest niski pułap to jest fala blizej odbita a jak wysoki to dalej odbita i tesz sie zasieg diametralnie zmienia
a zpolaryzacja fal jest kłopot taki sam jak umasowienie anteny jezeli maci wilgoć to macie lepsza mase i to powoduje leprzy zasieg



pozdrowionka i szerokości mobilkom