Nowe radio_strojenie SWR

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam serdecznie wsyztskich forumowiczów...
moje pytanko brzmi: Czy po zmianie radia w samochodzie na nowe konieczne jest ponowne ustawianie SWR??? do tej pory kożystałem ze starego Dragona i antenny Lemma. SWR ustawiałem w serwisie, monter po podłaczeniu miarki stwierdził że nie jest konieczne wydłużanie ani skracanie bata. tak więc antena pozostała w nienaruszonym oryginalnym stanie, nie zmieniła również miejsca i sposobu montażu. parę dni temu zakupiłem nowe radyjko President Johnny II ASC, antena pozostaje ta sama.
czy więc spokojnie mogę podłączyć nowe radyjko w miejsce starego bez obawy uszkodzenia radia?????
(dodam że serwisant mówił wtedy że za dobre SWR nie pokazuje ale z tym radiem nic lepszego się już nie da uzyskać więc bat pozostawi w spokoju)
bardzo proszę o szybką odpowiedź i wasze rady. pozdrawiam grono użytkowników CB>>>> BAJO
  
 
Witam,
do raz dostrojonej anteny można dołączać dowolne radio CB.
Anteny nie stroi się do radia CB. Antenę stroi się do miejsca zainstalowania w samochodzie.
  
 
Cytat:
2005-12-05 11:34:59, jux pisze:
Witam, do raz dostrojonej anteny można dołączać dowolne radio CB. Anteny nie stroi się do radia CB. Antenę stroi się do miejsca zainstalowania w samochodzie.



no dobrze wszystko fajnie. ale dlaczego w takim razie przy pierwszym strojeniu serwisant powiedział:
SWR POWINNO BYC TROCHE MNIEJSZE ALE Z TYM RADIEM REWELACJI NIE UZYSKAMY. GDYBYM PODLACZYL PANU JAKIEGOS PRESIDENTA WYNIK BYLBY ZNACZNIE LEPSZY.
napewno nie mam czego sie obawiac podłaczając nowe radio???
  
 
Kolego
Facet się zna na antenach jak wilk na gwiazdach
Stroi się antenę baz podłączenia do radia ( pożądny SWR , nie taki za 50 zł. ) a nie radio do anteny.
Dobry zasięg daje antena , a nie radio
przykład alan 100 plus
przedtem antena midland 65 cm. do bani
teraz hustler 100 cm. pełne zadowolenie
  
 
Cytat:
2005-12-05 17:11:44, pokladziu pisze:
Kolego Facet się zna na antenach jak wilk na gwiazdach Stroi się antenę baz podłączenia do radia ( pożądny SWR , nie taki za 50 zł. ) a nie radio do anteny. Dobry zasięg daje antena , a nie radio przykład alan 100 plus przedtem antena midland 65 cm. do bani teraz hustler 100 cm. pełne zadowolenie



no widzisz... wiec dla pewnosci udam sie na ponowne strojenie tym razem moze gdzie indziej. tamten podlaczal miernik miedzy radio i antene ale cos mi sie wydaje ze poprostu nie chcialo mu sie nic ustawiac i tylko sciemnij takim tekstem. dzieki za pomoc.
  
 
Tez zakupiłem nowy sprzecik i zastanawiam sie gdzie najlepiej by sie bylo udać w wawce zeby dobrze i tanio wyregulowali mi SWR???

Dzis zalozyłem sprzet na mobila i ttestowalem na 300km trasy(uniden 520 +meryland 1,5m na klapie toyoty kombi).
Bez dostrojonego swr odbior z okolo 15km na trasie.

Podczas właczaenia wycieraczki tylnej sa slyszalne znaczne i denerwujace zaklocenia.Czy jest to spowodowane mala odlegloscia od wycieraczki? Czy tez moze zasilaniem z zapalniczki? Zadne inne urzadzenie nie zakłocalo.
Dzieki za wszelkie info.

[ wiadomość edytowana przez: KapitanX dnia 2006-01-03 17:27:21 ]