Antena magnesowa

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam teraz hustlera 1000mm i za jakis czas chcialem sie przesiasc na cos lepszego. Jaka antene magnetyczna uznacie za najlepsza tak w granicach 250 zlotych.... i jaka uwazacie w ogole za najlepszy magnes i ile ona kosztuje tak pi razy oko.

Aha.. jesli orientujecie sie to powiedzcie mi jak mniej wiecej moze zmienic sie moj zasieg.
  
 
Nie jestem żadnym specem, ani znawcą, ale koledzy z foruym bardzo cenią np.
http://aukcja.interia.pl/show_item.php?item=76692561
to President New Alaska - bez magnesu, ale łatwo można go dołożyć, albo:
http://aukcja.interia.pl/show_item.php?item=76765075
antena Sirio ML-145 - powszechnie uważana za bardzo dobrą magnesówkę - jej odpowiednika można też szukać zdaje się wśród Presidentów i jeszcze jakichś innych anten, trochę mniejsza, ale też dobra, to:
http://aukcja.interia.pl/show_item.php?item=76765107
to Wilson - bywają w cenie ok. 100-130pln (Wilsony)
Sirio i Alaska, to wydatek ok. 150-200pln
Szukaj na Allegro, albo np. w sklepach typu
http://sklepcb.port2000.pl/index.php?
Pozdro !!!katalog=produkty&kategoria=8&PHPSESSID=73d71daaeaf3116d9adb0ae0e0b68a91
  
 
...a jaka ma być długość antenki
  
 
dlugosc...hm.. no wiem ze im dluzsza tym lepsza... moze byc i dwu metrowa to nie ma problemu. Chce sobie cos kupic z czego bede mial naprawde dobre zasiegi
  
 
Cytat:
2005-12-23 22:29:03, niobass pisze:
...a jaka ma być długość antenki


myślę, że 1000mm to minimum, jeśli chcemy mówić o w miarę dobrym zasięgu z mobilka, a jeszcze lepiej jeśli będzie miała w okolicach 1500-2000mm, ale bez przesady !!!
Baaardzo ważny jest tzw. zysk anteny (podawany w dBi) i długość fali - najlepiej zbliżona do jedności (np. 5/8, 6/8, czy extremalnie dobra - 7/8
się nagadałem - jak expert ze sprzętem dziś odebranym od Św.Mikołaja !!!
(ale napisałem to , co sam wcześniej znalazłem na tym genialnym forum !!!)

[ wiadomość edytowana przez: cezar1966 dnia 2005-12-23 22:51:42 ]

[ wiadomość edytowana przez: cezar1966 dnia 2005-12-23 22:52:59 ]
  
 
Cytat:
2005-12-23 22:45:04, szopenradom pisze:
dlugosc...hm.. no wiem ze im dluzsza tym lepsza... moze byc i dwu metrowa to nie ma problemu. Chce sobie cos kupic z czego bede mial naprawde dobre zasiegi


jak sobie kupisztaką,lub taką to Cię bedą słyszeć na końcu świata żartuje ale będą nieść daleko!!!
za bardziej przystępną cena możesz mieć bardzo dobrą taką lub taką też dobrą(ja mam taką tylko na magnesie i jestem z niej zadowolony)

....a na jaki samochód
  
 
Zwykle jezdzi antenka na Renault 25, a sporadycznie na Lagunie i Avensisie.... Chcialem antene na magnesie, bo potrzebuje przekladac ja z samochodu na samochod.... ale tak sie zastanawiam...przeciez jak mam hustlera na magnesie to jego moge przekladac, a na renie ktora jezdze najczesciej zamontowac jakas stala dobra antene.

W takim razie szybkie pytanie... orientujecie sie jak na Renie 25 najlepiej zamontorac antene.....nie za bardzo chce dziurawic dach...
  
 
witam szopenradom

nic stego kolego też mam hustlera i na prube przełozyłem do ojca samochod jak coś muwie to mnie nic nie mogli zrozumieć bo był pisk słychac antenka jest ustawiona do auta i jak ją postawisz na innym to masz inaczej ustawienia na swr czeba mieć drugą antene a radio mozesz sobie puzniej przezucac




pozdrowionka i szerokości mobilkom

[ wiadomość edytowana przez: Mister_M dnia 2005-12-24 16:35:59 ]
  
 
wilson 159zł malepszy magnes sirio ml 145 165zł lub alan ml145 155zł







pozdrowionka i szerokosci mobilkom
  
 
co do tego przestawiania z samochodu na samochod to nie mam problemu.... zasieg lapie podobny we wszystkich trzech samochodach
.
  
 
Zastanawia mnie jakie masz zasięgi skoro chcesz zmienić antenę i to znów na magnes, jeśli masz zamiar coś polepszyć to zamontuj na stałe. Ja mam w ladze tego metrowego hustlera na magnesie i zasięgi mam takie, że aż mnie to dziwi w porównaniu z innymi opisywanymi sprzętami. Jedyna wada to świst ale odległości kilkunastu km to norma a używam ASC i przykręcam RFGain aby zbierać tylko aktualne, czyściutkie komunikaty.